Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 травня, неділя

Літургія на кожен день, 27 травня, неділя

ПРЕСВЯТОЇ ТРІЙЦІ (біл) Урочистість
Свята Трійця з самого початку супроводжує наше духовне життя. Під час таїнства Хрещення Бог Отець промовляє до кожного ті самі слова, які промовив над Ісусом: “Ти є мій Син улюблений, в Тобі Я маю вподобання” (Лк 3, 22). Отже ми входимо в потрійні відносини. З Богом Отцем, Сотворителем, з’єднує нас відчуття дитинства; з Ісусом Христом, Спасителем – відчуття дружби, братерства; а зі Святим Духом, Освятителем – відчуття любові, святості.


АНТИФОН НА ВХІД
Слава Богу Отцю * і Єдинородному Божому Синові * та Святому Духові, * бо Він виявив до нас своє милосердя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже Отче, Ти зіслав у світ свого Сина – Слово І стини і Духа Освятителя, щоб явити людям тайну Божого життя; † вчини, щоб ми, сповідуючи істинну віру, визнавали вічну славу Трійці * і возвеличували Єдність Божих Осіб в могутності величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і ца- рює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 4, 32-34. 39-40
Читання з Книги Второзаконня
Мойсей так сказав до люду: “Спитай про давні часи, що були перед тобою, з того дня, коли створив Бог людину на землі, та й від одного краю небес аж до другого, чи сталося колись щось таке велике або чи було колись чути щось подібне! Хіба чув якийсь народ голос Божий, що промовляв із полум’я, як ти це чув, а зоставсь живим? Або хіба пробував якийсь бог прийти, щоб  вибрати собі народ з-поміж іншого народу, досвідом, дивами й чудесами, війною та потужною рукою і простягнутим рам’ям та великими страхіттями, як оце все вчинив для вас Господь, Бог ваш, перед вашими очима в Єгипті? Тож затям тепер добре й візьми собі до серця, що Господь – то Бог, на небесах угорі й на землі внизу, та й іншого немає, крім Нього. Пильнуй же Його установи і Його заповіді, які заповідаю тобі сьогодні, щоб добре було тобі й твоїм синам та щоб довгий був твій вік на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі навіки”. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 33, 4-5. 6 і 9. 18-19. 20 і 22
Народ щасливий, що його Бог вибрав.
Бо Господнє слово праве, *
і всяке діло Його – вірне.
Він любить справедливість і право, *
ласки Господньої земля повна.
Словом Господнім створене небо, *
і подихом уст Його – вся Його оздоба.
Бо Він сказав, і сталось; *
Він повелів, і постало.
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, *
що уповають на Його ласку,
щоб рятувати їхнє життя від смерті *
і живити їх у голоднечі.
Душа наша Господа чекає; *
Він – наша допомога, щит наш.
Нехай Твоя ласка, Господи, буде над нами, *
бо ми надіємось на Тебе.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 14-17
Читання з Послання святого Павла Апостола до римлян
Браття! Всі, яких веде Божий Дух, – сини Божі. Тому що ви не одержали духа рабства знову на страх, але одержали Духа синівства, яким кличемо: “Авва, Отче!” Сам Дух свідчить нашому духові, що ми – діти Божі. Якщо ж ми діти, то й спадкоємці, – спадкоємці Бога і співспадкоємці Христа, якщо тільки з Ним страждаємо, щоби з Ним і прославитися. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Одкр 1, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу,
Богу, хто єсть і хто був і хто приходить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 28, 16-20
† Читання святого Євангелія від Матея
У той час одинадцять учнів пішли до Галілеї на гору, куди вказав їм Ісус, і, побачивши Його, поклонилися, а деякі засумнівалися. Та Ісус, підійшовши, промовив до них: “Дана Мені вся влада на небі й на землі. Тож ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все, що Я заповів вам. І ось Я з вами по всі дні аж до кінця віку!”.  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
З глибоким смиренням станьмо перед Господом, Єдиним у Пре- святій Трійці, і просімо у Нього благодатей, потрібних святій Церкві та нам особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи віру в єдину Трійцю, вела всіх віруючих вірною дорогою до Небесного Царства.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відкрити пе­ред Христом кордони держав і двері людських сердець.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона, вірна Богові та Євангелію, безустанно вела своїх дітей до щастя.
4. Молімося за місіонерів, щоб вони несли своїй пастві та їх­ньому оточенню віру, істинний мир та радість.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, нехай всеми- лостивий Бог обдарує їх вічним спочиванням.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, розпочинаючи кожен день молитвою в ім’я Пресвятої Трійці, завершували його подя­кою Богові.

Всемилостивий Отче, вислухай наші молитви, які ми, сповідники Твого Сина, возносимо до Тебе, і підтримуй нас дара­ми Святого Духа у дорозі до Небесного Царства. Котрий жи­веш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, освяти ці дари нашого служіння, над якими ми закликаємо Твоє Ім’я, * і через них вчини нас самих вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна Пресвятої Трійці.
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Ти з Єдинородним Твоїм Сином і Святим Духом * єдиним є Богом, єдиним є Господом * не єдністю особи, * але завдяки одні й природі Трійці. В це віруємо завдяки Твої й славі, яка Тебе об’явила; * так само, без жодного розрі знення, думаємо про Твого Сина * і про Святого Духа. Тому сповідуємо Божественність істинну й одвічну: * рівнославиму у властивостях Осіб, в єдності природи * та в рівності у величі. Тебе славлять А нгели і Архангели, * Херувими і Серафими, котрі  не перестають повторювати повсякчасно, * в один голос взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина свого, * який взиває: “Авва, Отче!” (Гал 4, 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, нехай прийняття цього таїнства, а також сповідування віри у вічну і Святу Трійцю та її неподільну Єдність, * послужать нам для спасіння душі та тіла. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 20 серпня, вівторок Людина потребує певного матеріального достатку та забезпечення. Так нас сотворив Господь. Потребуємо їх щодня. Потрібно щось з’їсти, одягнутися, кудись поїхати, придбати житло, та інші речі і справи, які вирішує людина, розраховуючись тією одиницею, що випливає з її достатку. Але це не може бути єдиною метою мого життя. Це не може замінити правдиву дорогу, прагнення здобути життя вічне. Господь застерігає нас від усього, що може заслонити справжню цінність людини.
Св. БЕРНАРДА, АБАТА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Святий Бернард народився біля Діжона у Франції в 1090 році. Коли йому було 22 роки, він вступив до ордену цистерціанців абатства Сіто, даючи приклад своїм 30 товаришам. Через три роки він заснував абатство в Клерво і був до кінця свого життя його настоятелем. Св. Бернард був не лише ревним абатом своєї чернечої сім’ї, але й вплинув на життя Церкви своєї епохи. Він посприяв викоріненню єресі Анаклета в Римі, спростував єресь Абеляра і викрив помилки Арнольда з Брешії. За наказом Папи оголосив другий хрестовий похід. Мав надзвичайний ораторський дар, за що його звали “Медоточивий”. Був одним із найбільших шанувальників Божої Матері. Залишив багато проповідей та молитов на Її честь, які ще й досі живлять нашу побожність. Святий Бернард помер у Клерво 20 серпня 1153 року.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 16 серпня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХІХ звичайного тижня
Питання про нерозривність подружжя – це питання про нерозривність Христа і Його Церкви, за яку Він взяв відповідальність. На цій вірності має ґрунтуватись кожен шлюбний зв’язок між чоловіком і жінкою. Ми маємо можливість обрати і наслідувати вірність Ісуса Христа.
Або: (біл) довільний спомин св. СТЕФАНА УГОРСЬКОГО
Вайк, син угорського князя Гейзи, народився в Естергомі близько 969 року. В дитинстві він був охрещений мандрівним місіонером. У 995 році був конфірмований св. Войцехом. Після смерті Гейзи почав панувати в Угорщині та ревно поширювати християнську віру. У 1000 році отримав від Папи Сильвестра ІІ царську корону. Він заснував 10 дієцезій з митрополією в Естергомі, а також відоме бенедиктинське абатство у Паннонгальмі. Помер 15 серпня 1038 року в день свята Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, яку називав “Великою Володаркою Угорщини”.
Спільні Меси: про одного святого (стор. 128)