Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Тіло – не перешкода й не в’язниця для душі
15:32 Неділя 0 242
15-04-2018, 15:32

Папа: Тіло – не перешкода й не в’язниця для душі

«Наполягання Ісуса на реальності Його Воскресіння освітлює християнський погляд на тіло: воно не є перешкодою чи в’язницею душі. Тіло сотворене Богом і людина не стане повноцінною без єдності тіла та душі», – наголосив Папа Франциск, повчаючи десятки тисяч побожних туристів і паломників, які прибули в неділю, 15 квітня 2018 року, на ватиканську площу святого Петра, аби почути катехизу Понтифіка, помолитися з ним і отримати Апостольське благословення.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Папа побудував промову на літургійному читанні, яке Латинська Церква пропонує на цей день. У ньому описаний досвід апостолів, пов’язаний із Воскресінням їхнього Учителя. Спершу Папа наголосив, що Господь, з’явившись Своїм учням, вітає їх словами: «Мир вам!» (див. Лк 24, 36). Це дарунок Воскреслого Ісуса апостолам. Тут йдеться як про внутрішній мир, так і про мир, присутній у стосунках між людьми.

Далі Його Святість підкреслив, що, з’явившись апостолам у світлиці Тайної вечері після Своєї перемоги над смертю, Ісус зауважує, що вони стурбовані тим, що бачать, адже досвід воскресіння для них новий і незбагненний. Головний наголос у цій розповіді святий апостол Лука ставить на реальності Воскресіння. Адже мова не про дух Ісуса, що з’явився апостолам, не про якийсь привид, а про реальну присутність Христа у воскреслому тілі. Господь бачить стурбованість апостолів, тому й каже: «Гляньте на Мої руки та на Мої ноги: це ж Я сам. Доторкніться до Мене та збагніть, що дух тіла й костей не має, як бачите, що Я їх маю» (Лк 24, 39). А бачачи, що й цього замало, щоби подолати брак віри Своїх учнів, Спаситель питає чи мають вони якусь їжу, а тоді споживає з ними запечену рибу.

Ісус, Який подолав смерть і воскрес у тілі та дусі, закликає нас позитивно дивитися на наше тіло. Адже, тіло – це надзвичайний Божий дар, тому мусимо цінувати його. Воно може стати нагодою чи інструментом гріха, але гріх спровокований не тілом, а нашою моральною слабкістю. Людське тіло призначене, у єдності з душею, виявляти в повноті Божий образ і подобу. Тому кожен із нас покликаний дбати та шанувати наше тіло та тіло інших.

Кожна образа, кожна рана, завдана тілу, кожне насильство над тілом ближнього – це образа Бога-Творця! У цьому контексті Пап пригадав усіх дітей, жінок, похилих віком, які зазнають страждань у своєму тілі, бо з якими поводяться грубо. Саме у тілі тих людей ми знаходимо тіло Ісуса Христа, зазначив Понтифік. Папа підкреслив, що у Своєму Воскресінні Ісус показав, що Він сильніший за гріх і смерть та прагне визволити всіх тих, хто в наш час відчуває поневолення у своєму тілі.

Закінчивши недільне повчання, Папа Франциск проказав із зібраними молитву «Царице неба», уділив усім присутнім Апостольське благословення та попросив молитися за себе.

За темою:
Папа очолив відкриття передсинодального засідання з питань Амазонії
Богослужіння Папи Франциска на квітень-травень 2018
Папа: Християнське свідчення не зраджує правду

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий