Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 квітня, понеділок
18:25 Неділя 0 340
15-04-2018, 18:25

Літургія на кожен день, 16 квітня, понеділок

(біл) Понеділок ІІІ великоднього тижня
Потрібно іноді запитувати себе: Чому ми шукаємо Ісуса? Сьогодні в Слові ми почуємо гірку правду про наміри наших зустрічей з Христом. Передусім вони служать для того, щоб ми відкривали в собі прагнення вічного життя. Воно присутнє в нас, але часто є приглушене турботами нашого життя та поверхневим й егоїстичним ставленням до навколишнього світу. Христос, провокуючи нас, хоче допомогти, щоб Божі прагнення перемагали в нас.


АНТИФОН НА ВХІД:
Воскрес Добрий Пастир, * котрий віддав життя за своїх овець * і помер заради своєї пастви. * Алілуя.

КОЛЕКТА:
Всемогутній Боже, просимо Тебе: допоможи нам скинути з себе стару людину з її пристрастями * та вести таке життя, до якого визволила нас цілюща дія пасхальної тайни. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 6, 8-15
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Стефан, сповнений благодаттю і силою, здійснював у народі великі знамення й чудеса. Та піднялися деякі зі синагоги, що називалася лібертинською, а також з киринейської та олександрійської, і ті, хто з Килікії й Азії, – і сперечалися зі Стефаном, але не могли протистояти мудрості й Духові, яким він говорив. Тоді вони підмовили людей, котрі казали, що чули, начебто він говорив зневажливі слова проти Мойсея і Бога. Вони підбурили народ, старших, книжників і, накинувшись, схопили його та привели до синедріону. Поставили фальшивих свідків, які говорили: «Цей чоловік не перестає говорити слова проти цього святого місця і проти Закону. Адже ми чули, як він казав, що Ісус Назарянин зруйнує це місце та змінить звичаї, які нам передав Мойсей!» Поглянувши на нього, всі, хто сидів у синедріоні, побачили, що його обличчя було подібне до обличчя ангела.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 119, 23-24. 26-27. 29-30
Блаженні вірні Божому закону.
Хоч вельможі засіли й наговорюють на мене, *
та Твій слуга досліджує Твої настанови.
Бо і свідчення Твої – для мене радість, *
і моя порада – в Твоїх настановах.
Я розповів про свої шляхи, і Ти відізвався до мене. *
Своїх настанов навчи мене, Боже.
Дай мені зрозуміти Твоїх постанов дорогу, – *
я буду вникати у Твої діла дивовижні.
Відверни від мене шлях неправди, – *
помилуй мене за Твоїм законом.
Я обрав собі дорогу правди, – *
Твої присуди я поставив перед собою.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не самим хлібом житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 22-29
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Після того, як Ісус нагодував п’ять тисяч людей, учні побачили Його, як ішов морем. А наступного дня юрба, яка стояла на другому боці моря, побачила, що іншого човна там не було, крім одного, і що Ісус не входив до човна зі своїми учнями, а відправилися лише самі Його учні. З Тиверіади припливли інші човни поблизу того місця, де їли хліб після того, як Господь промовив подяку. Коли люди побачили, що там немає ні Ісуса, ні Його учнів, вони самі посідали в човни й попливли до Капернаума, шукаючи Ісуса. Коли знайшли Його на тому боці моря, сказали Йому: «Раввi , коли Ти прибув сюди?» У відповідь Ісус сказав їм: «Воістину, воістину кажу вам: ви шукаєте Мене не тому, що побачили знамення, але тому, що їли хліб і наситилися. Працюйте не на поживу, яка гине, але на поживу, яка залишається на вічне життя, яку дасть вам Син Людський. Адже Його Отець завірив, Бог!» Тож запитали в Нього: «Що ж нам робити, аби чинити діла Божі?» У відповідь Ісус їм сказав: «Боже діло є те, щоб ви повірили в Того, кого Він послав».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Перед тим, як перейти від Літургії Слова до Євхаристійної Літургії, просімо Бога з довірою:
1. Молімося за Бенедикта XVI в його день народження, щоб своєю молитвою та прикладом життя утверджував Церкву у вірі.
2. Молімося за людей, які важко працюють, щоб вони поєднували свою працю з Христовою Жертвою, а самі тішилися вдяч- ністю суспільства й ближніх.
3. Молімося за суддів, щоб у своїх вироках вони керувалися не тільки голосом сумління, але й почуттям милосердя і прощення.
4. Молімося за церковних архітекторів та художників, щоб вони плодами своєї праці скеровували до Бога думки людей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь визволив їх від неволі гріха і прийняв до слави святих у своєму Царстві.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми пам’ятали, що ми - Божі діти і перш за все дбали про цю гідність.

Господи Ісусе Христе, нагодувавши народ хлібом, Ти подбав і про духовну їжу; вчини, щоб ми побожно приймали участь в Євхаристійній жертві та з чистим серцем споживали Хліб життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Господи, наш Боже, нехай вознесуться до Тебе наші молитви й жертовні дари, * щоб ми, очищені Твоєю величчю, гідно брали участь у та їнствах великої любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Мир залишаю вам, Мій мир даю вам; * не так, як світ дає, даю вам його, – говорить Господь. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній, вічний Боже, Ти Христовим воскресінням відродив нас до вічного життя; † примнож в нас плоди великоднього таїнства * та зміцни наші серця поживою, що дає спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:25 Понеділок 0 70 Літургія на кожен день, 23 жовтня, вівторок Чекати когось упродовж дня? Це можливе. Однак яким вимогливим є чекати на когось уночі, коли час відпочивати. Потрібно себе перемагати, мотивувати, щоб прийняти очікуваного гостя з радістю, теплотою, без будь- яких звинувачень, що в такий час нікуди не ходять. Хто так чинить, той не лише вірний, а й доброчесний. Молімося, щоб ми були доброчесними людьми  не  лише  в  очевидних  ситуаціях,  але  й  в  кожній  миті  нашого  життя.
Св. ЙОСИФА БІЛЬЧЕВСЬКОГО, єпископа (біл) Обов’язковий спомин
Св. Йосиф Більчевський народився 26 квітня 1860 року в Польщі. У 1884 році закінчив духовну семінарію і прийняв рукоположення у пресвітери. Був надзвичайно обдарованим, видав багато наукових праць з археології та догматики. Сан архієпископа львівського отримав у 1901 році. Владика Більчевський залишився у пам’яті львів’ян як невтомний пастир і будівничий. Особливу увагу приділяв релігійній освіті та катехізації. Помер 20 березня 1923 року у Львові. Згідно із заповітом, його поховано на Янівському кладовищі серед найбідніших мешканців міста.


Літургійний зошит 18:37 Четвер 0 166 Літургія на кожен день, 19 жовтня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХVIІІ звичайного тижня
Ще раз Ісус застерігає нас від лукавства. З двох причин не варто бути нещирими. По-перше, і так все, що було приховано, стане явним. По-друге, захищаючи свої недоліки, ми втрачаємо можливість скористатися Божою допомогою. Зберігання чого-небудь у таємниці змушує нас вірити тільки у свої сили, а в цьому випадку, ми віддаємось в руки сильнішого від нас. А результати цього, як показує Христос, можуть бути трагічні.
Або (черв) довільний спомин свв. ЙОАНА ДЕ БРЕБЕФ, ІСААКА
ЖОГА, пресвітерів, і сподвижників, мучеників
Йоан де Бребеф, котрий народився 25 березня 1593 року в Нормандії, та Ісаак Жога, котрий народився 10 жовтня 1607 року в Орлеані, були французькими єзуїтами. Після закінчення відповідного навчання і отримання рукоположення у пресвітери їх було направлено на місію до Канади, де вони працювали серед індіанських племен ірокезів і гуронів. В середині XVII століття, разом з шістьма іншими єзуїтами, пресвітери загинули мученицькою смертю від рук індіанців. Вони є покровителями Канади.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 122)
Або (біл) довільний спомин св. ПАВЛА ВІД ХРЕСТА, пресвітера
Св. Павло народився у місті Овада у П’ємонті в 1694 році. Ще в молодості він любив молебень до страстей Господніх. Деякий час вів життя пустельника, потім став пресвітером і заснував конгрегацію Пасіоністів, метою якої є поширювання молебня до страстей Господніх і покаяння. Священицьке життя провів у суворому зреченні та проголошуванні місійних проповідей. Помер св. Павло в Римі 18 жовтня 1775 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 123)