Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 16 квітня, понеділок
18:25 Неділя 0 197
15-04-2018, 18:25

Літургія на кожен день, 16 квітня, понеділок

(біл) Понеділок ІІІ великоднього тижня
Потрібно іноді запитувати себе: Чому ми шукаємо Ісуса? Сьогодні в Слові ми почуємо гірку правду про наміри наших зустрічей з Христом. Передусім вони служать для того, щоб ми відкривали в собі прагнення вічного життя. Воно присутнє в нас, але часто є приглушене турботами нашого життя та поверхневим й егоїстичним ставленням до навколишнього світу. Христос, провокуючи нас, хоче допомогти, щоб Божі прагнення перемагали в нас.


АНТИФОН НА ВХІД:
Воскрес Добрий Пастир, * котрий віддав життя за своїх овець * і помер заради своєї пастви. * Алілуя.

КОЛЕКТА:
Всемогутній Боже, просимо Тебе: допоможи нам скинути з себе стару людину з її пристрастями * та вести таке життя, до якого визволила нас цілюща дія пасхальної тайни. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 6, 8-15
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Стефан, сповнений благодаттю і силою, здійснював у народі великі знамення й чудеса. Та піднялися деякі зі синагоги, що називалася лібертинською, а також з киринейської та олександрійської, і ті, хто з Килікії й Азії, – і сперечалися зі Стефаном, але не могли протистояти мудрості й Духові, яким він говорив. Тоді вони підмовили людей, котрі казали, що чули, начебто він говорив зневажливі слова проти Мойсея і Бога. Вони підбурили народ, старших, книжників і, накинувшись, схопили його та привели до синедріону. Поставили фальшивих свідків, які говорили: «Цей чоловік не перестає говорити слова проти цього святого місця і проти Закону. Адже ми чули, як він казав, що Ісус Назарянин зруйнує це місце та змінить звичаї, які нам передав Мойсей!» Поглянувши на нього, всі, хто сидів у синедріоні, побачили, що його обличчя було подібне до обличчя ангела.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 119, 23-24. 26-27. 29-30
Блаженні вірні Божому закону.
Хоч вельможі засіли й наговорюють на мене, *
та Твій слуга досліджує Твої настанови.
Бо і свідчення Твої – для мене радість, *
і моя порада – в Твоїх настановах.
Я розповів про свої шляхи, і Ти відізвався до мене. *
Своїх настанов навчи мене, Боже.
Дай мені зрозуміти Твоїх постанов дорогу, – *
я буду вникати у Твої діла дивовижні.
Відверни від мене шлях неправди, – *
помилуй мене за Твоїм законом.
Я обрав собі дорогу правди, – *
Твої присуди я поставив перед собою.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не самим хлібом житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 22-29
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Після того, як Ісус нагодував п’ять тисяч людей, учні побачили Його, як ішов морем. А наступного дня юрба, яка стояла на другому боці моря, побачила, що іншого човна там не було, крім одного, і що Ісус не входив до човна зі своїми учнями, а відправилися лише самі Його учні. З Тиверіади припливли інші човни поблизу того місця, де їли хліб після того, як Господь промовив подяку. Коли люди побачили, що там немає ні Ісуса, ні Його учнів, вони самі посідали в човни й попливли до Капернаума, шукаючи Ісуса. Коли знайшли Його на тому боці моря, сказали Йому: «Раввi , коли Ти прибув сюди?» У відповідь Ісус сказав їм: «Воістину, воістину кажу вам: ви шукаєте Мене не тому, що побачили знамення, але тому, що їли хліб і наситилися. Працюйте не на поживу, яка гине, але на поживу, яка залишається на вічне життя, яку дасть вам Син Людський. Адже Його Отець завірив, Бог!» Тож запитали в Нього: «Що ж нам робити, аби чинити діла Божі?» У відповідь Ісус їм сказав: «Боже діло є те, щоб ви повірили в Того, кого Він послав».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Перед тим, як перейти від Літургії Слова до Євхаристійної Літургії, просімо Бога з довірою:
1. Молімося за Бенедикта XVI в його день народження, щоб своєю молитвою та прикладом життя утверджував Церкву у вірі.
2. Молімося за людей, які важко працюють, щоб вони поєднували свою працю з Христовою Жертвою, а самі тішилися вдяч- ністю суспільства й ближніх.
3. Молімося за суддів, щоб у своїх вироках вони керувалися не тільки голосом сумління, але й почуттям милосердя і прощення.
4. Молімося за церковних архітекторів та художників, щоб вони плодами своєї праці скеровували до Бога думки людей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь визволив їх від неволі гріха і прийняв до слави святих у своєму Царстві.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми пам’ятали, що ми - Божі діти і перш за все дбали про цю гідність.

Господи Ісусе Христе, нагодувавши народ хлібом, Ти подбав і про духовну їжу; вчини, щоб ми побожно приймали участь в Євхаристійній жертві та з чистим серцем споживали Хліб життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Господи, наш Боже, нехай вознесуться до Тебе наші молитви й жертовні дари, * щоб ми, очищені Твоєю величчю, гідно брали участь у та їнствах великої любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Мир залишаю вам, Мій мир даю вам; * не так, як світ дає, даю вам його, – говорить Господь. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній, вічний Боже, Ти Христовим воскресінням відродив нас до вічного життя; † примнож в нас плоди великоднього таїнства * та зміцни наші серця поживою, що дає спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:29 Субота 0 373 Літургія на кожен день, 22 квітня, неділя (біл) ІV Великодня неділя
Порівняння з вівцями не завжди нам подобається. Адже вівці не дуже вирізняються розумом, вважаються тупими та м’якотілими, бо ними можна легко маніпулювати. Утішає нас постать Пастиря, Ісуса, який готовий віддати своє життя за цих беззахисних істот, якими ми є у своїх слабостях.  Крім того, втішає нас те, що і сам Ісус з’являється, як ягня, і через це Він особливо для нас близький.