Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Зустріч архієпископа Мечислава Мокшицького з вірмено-католицьким духовенством
09:23 Понеділок 0 355
16-04-2018, 09:23

Зустріч архієпископа Мечислава Мокшицького з вірмено-католицьким духовенством

12 березня у Митрополичій курії Львова відбулася зустріч голови Конференції римсько-католицьких єпископів України, архієпископа, Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького з групою представників Вірменської Католицької Церкви, яку очолював генеральний вікарій Ординаріату Східної Європи ВКЦ архімандрит Мітрат Генрик Пйотр Блашчик. Напередодні у Митрополичій базиліці Архімандрит Мітрат Блашчик спіслуживМесу за загиблих у Смоленській катастрофі 2010 року.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Після спільної молитви з архієпископом Мечиславом Мокшицьким у каплиці курії архімандрит Мітрат Генрик Пйотр Блашчик розповів, що в зустрічі взяли участь священики і миряни Вірменської Католицької Церкви.

«Ми нині там, де історично задокументована присутність вірменів-католиків. На цій землі могили наших митрополитів. Тут вірменська катедра, де впродовж століть спільнота вірменів-католиків збиралася на Євхаристію і слухала слово Боже. Прагнемо дістатися до вірменських родин, які живуть в очікуванні на організацію душпастирських структур Вірменської Католицької Церкви».

Генеральний вікарій Ординаріату Східної Європи ВКЦ представив двох священиків, які покликані здійснювати душпастирську опіку вірних в Україні. Після Другої світової війни радянський режим знищив Вірменську Католицьку Церкву в Західній Україні. Частину духовенста й вірних було репресовано, а більшість вірменів змушені були виїхати та розсіялися по всьому СРСР. Поодинокі вірмени-католики, які залишилися у Львові, знайшли духовну підтримку в латинській катедрі. Архімандрит Мітрат Блашчик вказав на давно усталене надзвичайно близьке сестринство двох львівських архідієцезій: латинської і вірмено-католицької. Позаяк вірмено-католицькі храми передані в користування іншим релігійним громадам та інституціям, вірмени-католики збираються на молитви в окремих латинських святинях, а священики зосередили головні зусилля на пошуки вірних по всій Україні й на відновленні живої Церкви. 

Костянтин Чавага

За темою:
Зустріч архієпископа Мечислава Мокшицького із польськими представниками Лицарів Колумба у Львові
Архієпископ Мечислав Мокшицький відвідав Вроцлавську архідієцезію
Зустріч архієпископа Мечислава Мокшицького з братом Бенуа й волонтерами Тезе

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 14:11 П'ятниця 0 658 У Бердичеві готуються до зустрічі паломників з України й цілого світу У Бердичеві на Житомирщині триває підготовка до прибуття паломників із різних куточків України, Європи та світу, які 20 й 21 липня 2019 року візьмуть участь у відпустових урочистостях Матері Божої Святого Скапулярія. Цього року урочистості в Бердичеві відбудуться під гаслом «Богородице, українську сім’ю під Свій захист прийми!».