Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Покликання – це забути про себе, щоб віддатися Божій любові
09:25 Неділя 0 86
10-12-2017, 09:25

Папа: Покликання – це забути про себе, щоб віддатися Божій любові

У суботу, 9 грудня 2017 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції черниць зі Згромадження Місіонерок Пресвятого Ісусового Серця, особлива харизма яких – служіння мігрантам, сиротам і вбогим. Зустріч була приурочена до 100-річчя відходу до вічності засновниці Згромадження, святої Франчески Саверіо Кабріні, яка упокоїлася в Бозі 17 грудня 2017 р. в Чикаго (США).
Як повідомляє Радіо Ватикану, звертаючись до черниць, Святий Отець підкреслив, що свята Франческа Кабріні була справжньою місіонеркою та мріяла, за прикладом свого духовного покровителя святого Франциска Ксаверія, нести Євангельську благовість до Китаю. Тим часом тисячі мігрантів, тікаючи від голоду й безробіття, сідали на кораблі зі своїми незначними пожитками, аби шукати кращої долі на Американському континенті. І далекоглядні слова Папи Лева ХІІІ: «Не на схід, Франческо, а на захід!» – змінили напрямок її думок.

«Юна настоятелька, яка нещодавно заснувала Місіонерок Пресвятого Серця, мусила розплющити очі й розгледіти, куди Бог посилав її на місію. Не туди, куди вона хотіла поїхати, а туди, де Він приготував для неї шлях, дорогу служіння та святості. Ось приклад справжнього покликання: забути про себе, щоб повністю віддатися Божій любові», – сказав Святий Отець.

Як зауважив далі Папа Франциск, проблеми мігрантів, яким свята Франческа присвятила своє життя, і сьогодні актуальні, адже маємо перед собою нові обличчя чоловіків, жінок і дітей, «позначених різними формами бідності й насильства», які сподіваються зустріти на своєму шляху «простягнену руку та гостинне серце», як у Матері Кабріні. Тому на її духовних доньках лежить відповідальність за відданість місії своєї засновниці.

«Її харизма надзвичайно актуальна, бо мігранти, без сумніву, потребують добрих законів, програм розвитку, організації – але також, і передовсім, вони потребують любові, приязні, людської близькості; потребують, аби їх вислухали, поглянули їм у вічі, супроводжували; потребують Бога, Якого можуть зустріти в безкорисливій любові жінки з богопосвяченим серцем, їхньої сестри і матері», – сказав Святий Отець. 

Папа побажав сестрам Місіонеркам Пресвятого Серця: «Нехай же Господь завжди оновлює у вас уважний і милосердний погляд на вбогих, які живуть у наших містах і селах. Матері Кабріні не бракувало сміливості подивитися в очі сиротам, які були ввірені її опіці, безробітній молоді, спокушуваній ступити на шлях злочинності, чоловікам і жінкам, визискуваним на найпринизливіших роботах, і саме тому сьогодні ми дякуємо Богові за її святість. У кожному з цих братів і сестер вона розпізнавала Христове обличчя та завдяки притаманній їй геніальності зуміла здобути плоди з усіх талантів, ввірених їй Господом».

У цьому контексті Папа Франциск вказав на джерело такої постави, яким, за його словами, була духовність, зосереджена на набожності до Пресвятого Ісусового Серця. І річниця, яку відзначаємо, «нагадує всім нам про необхідність віри, яка вміє розпізнати момент благодаті». І нехай це здається складним, та вона каже нам, що потрібно вміти «розпізнавати знаки нашого часу, відчитувати їх у світлі Божого слова та жити ними так, щоб дати на них відповідь, яка досягне серця кожної людини».

По темі:
Папа Франциск – про багату спадщину латинської традиції
Папа: Пречиста Мати, допоможи нам набути «імунітет» від байдужості
Папа: Людину старить гріх, а не вік. Наслідуймо завжди юну Діву Марію

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 57 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки