Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відпусти з нагоди ІХ Всесвітньої зустрічі сімей
13:37 Середа 0 235
23-05-2018, 13:37

Відпусти з нагоди ІХ Всесвітньої зустрічі сімей

З нагоди ІХ Всесвітньої зустрічі сімей, яка наприкінці серпня відбуватиметься в Дубліні, Папа Франциск надає дар відпустів (індульгенцій). Відповідний декрет Апостольської Пенітенціарії – Трибуналу, до компетенції якого входить регулювати уділення та вживання повних відпустів і пояснювати правильне значення індульгенцій, був підписаний 21 травня 2018 року, у свято Пресвятої Марії, Матері Церкви.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Повний відпуст учасникам заходів у Дубліні

У документі зазначено, що повний відпуст надається «за звичайних умов», тобто сповіді, святого Причастя та молитовного наміру Понтифіка, «усім вірним, які з духом, віддаленим від будь-якого гріха, побожно візьмуть участь у якомусь богослуженні» в рамках зустрічі та в урочистому закритті за участю Папи.

Відпуст для тих, хто не може взяти участь у зустрічі

Усі, хто не має змоги взяти участь у події, зможуть отримати відпуст за тих самих умов, якщо «духовно єднаючись із вірними, присутніми в Дубліні, прокажуть в родині Господню молитву, Символ віри та інші побожні молитви», у намірі освячення сімей, «зокрема, тоді, коли слова Папи Франциска транслюватимуть через телебачення чи радіо».

Часткові відпусти

Урешті, наприкінці документу зазначено, що «частковий відпуст надається вірним щоразу, коли вони у згаданий час із розкаяним серцем помоляться за добро сімей».

Що таке відпуст (індульгенція)?

Нагадаємо, що відпуст (індульгенція) – це відпущення перед Богом тимчасової кари за гріхи, вина за які вже відпущена; вірні Христові отримують індульгенцію за окреслених умов для себе або для покійних через служіння Церкви, яка, будучи розпорядником благ відкуплення, роздає їх зі скарбниці заслуг Христа та святих (Катехизм Католицької Церкви 1471).

За темою:
Папа: Серед найгустішої пітьми Святий Дух пробуджує найсвітлішу святість
Папа: П’ятдесятниця – початок історії християнської святості
Папа: Церква – жінка й мати, як Пречиста Діва Марія

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:39 Вівторок 0 63 Духовні вправи Папи й Курії: подбати про серце, щоб розпізнати Божу присутність У неділю, 10 березня 2019 року, Папа Франциск разом із найближчими співробітниками з Римської курії вирушив автобусом до містечка Ариччі поблизу Рима, де в реколекційному осередку «Дім Божественного Учителя» розпочалися духовні вправи, які проводить абат-бенедиктинець Бернардо Джанні. До 15 березня Папа не проводитиме ніяких офіційних чи приватних зустрічей, зокрема й загальної аудієнції в середу, 13 березня. Саме в атмосфері реколекцій він відсвяткує шосту річницю понтифікату, яка припадає на той самий день.