Свята Франческа Кабріні «зрозуміла, що сучасність буде позначена цими жорстокими міграціями та позбавленими коріння людьми, що переживають кризу ідентичності, часто розгублені та позбавлені засобів для того, щоб вийти на зустріч суспільству, в яке вони повинні бути включені», – ці слова Папа Франциск написав у передмові до книжки «Між землею та небом», в якій автор Лучетта Скараффія представляє святу Франческу Кабріні, з нагоди століття від її переходу у вічність.
22 грудня 1917 року монахиня, яка стала покровителькою мігрантів, помирала в лікарні у Чікаго, що була одним із багатьох реалізованих нею проектів апостоляту серед мігрантів. Понтифік підкреслив, що її місія була позначена «незмірною милосердною любов’ю, але також великим вмінням». Її служіння розпачалось із праці серед італійських емігрантів в Америці, які так численно прибували до США, шукаючи далеко від рідних домівок праці та хліба. Як зазначив Папа, вже тоді свята Франческа розуміла, що мова йде про початок нової історичної епохи.
Для Франчески Кабріні не вистарчало допомагати мігрантам через надання їм необхідної медичної допомоги чи вишколу, але потрібно було забезпечити їхні духовні потреби, адже їхня ідентичність була пов’язана із їхньою релігією та стосунками з Господом Богом. Тому, разом із іншими своїми сестрами, вона спускалась у шахти до працівників, йшла у в’язниці та на виходила на периферії до залишених. Вона розуміла, що включення у нову країну для іммігрантів характеризувалось двома важливими складовими: прийняттям правил та законів і гідністю. Отож, її служіння було скероване для осягнення цих двох цілей, які сьогодні теж є актуальними та виявляються у розпізнанні та пошані релігійних коренів кожної людини.
На думку Святішого Отця, Франческа Кабріні була жінкою, яка зуміла реалізувати свої жіночі якості: теплоту, прийняття, допомогу потребуючим, безкорисливу дбайливість про слабких… Вона була жінкою, яка зуміла поєднати велику милосердну любов із пророчим духом. Тому, закінчує Папа Франциск, також і сьогодні вона навчає нас, яким шляхом нам потрібно прямувати, щоб у любові та справедливості вийти назустріч епохальним викликам сучасної міграції.
Джерело: Радіо Ватикану
У неділю, 19 листопада 2017 р., Католицька Церква вперше відзначала Всесвітній день бідних. З цієї нагоди ватиканська газета «L’Osservatore Romano» опублікувала інтерв’ю із Заступником секретаря Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові отцем-францисканцем Ніколою Ріккарді.