23 травня єпископ Станіслав Широкорадюк уперше відвідав дім, де в Харкові мешкає спільнота богопосвячених дів. Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії відслужив Месу в домашній каплиці Марії Магдалини.
Про це повідомляє Харківсько-Запорізька дієцезія.У проповіді до Євангелія від Марка 9, 38-40, Владика закликав не ділити людей на своїх і чужих, друзів і ворогів. Ісус сказав: «Хто не проти вас, той за вас». І цим правилом ми маємо керуватися у своїх стосунках із людьми інших конфесій. Якщо щось не від Бога, воно саме зникне. Церкву ж Христову не подолає жодна криза, яку ми, християни, приносимо до неї зі світу.
З апостольських часів християнські діви, які відчували поклик Господа віддати Йому себе без решти в більшій свободі серця, тіла й духу, за схваленням Церкви вирішували жити у чистоті заради Небесного Царства.
Діви, які висловлюють святий намір більш досконалого наслідування Христа і яких посвячує Богу дієцезіальний єпископ згідно із затвердженим літургійним обрядом, містично заручаються із Христом, Сином Божим, та віддають себе служінню Церкві.
Після есхздійснення урочистого обряду діва стає богопосвяченою особою, великим знаком любові Церкви до Христа й есхатологічним образом Небесної Нареченої та життя майбутнього віку.
Діви, посвячені Богові, під натхненням Святого Духа дають обітницю чистоти, щоб сильніше любити Христа і краще служити ближнім. Відповідно до свого стану й отриманих харизм вони віддають себе покаянню, справам милосердя, апостольству та ревній молитві. Щодня проказують Літургію Годин, особливо утреню та ввечірню. Таким чином, з’єднуючи свій голос із голосом Христа, Первосвященика, і святої Церкви, вони безустанно прославляють Небесного Отця й випрошують спасіння для усього світу.
Діви, посвячені єпископом, мають особливий зв’язок із помісною Церквою, якій самовіддано служать, хоча й залишаються у світі. Через необхідність співпраці присутність дів вимагає особливої уваги з боку дієцезіального єпископа та священиків.
Безпосередню відповідальність за посвячених дів у дієцезії несе єпископ, який розпізнає автентичність покликання, допускає до консекрації та здійснює обряд посвячення дів. За згодою дієцезроіального єпископа цей обряд може здійснити інший єпископ.
Перед консекрацією дієцезіальний єпископ забезпечує кандидатці початкову формацію, а також спілкується з нею стосовно способуз життя, якого вимагає харизма посвяченого дівоцтва.
Після консекрації єпископ дбає про постійну формацію та підтримує духовний зв’язок із посвяченими дівами, довіряючи відповідальність за початкову і постійну формацію, а також пастирську турботу над ними відповідно підготовленому священику.
Першочергове служіння посвяченої діви, яке вона жертвує Церкві, це прагнення особистої святості згідно з харизмою свого стану. Посвячена діва може служити дієцезії, добровільно несучи апостольське служіння на прохання дієцезіального єпископа як особа, яку працевлаштувала церковна установа.
Діви можуть об’єднуватися в товариства задля ретельнішого виконання свого наміру та заради служіння Церкві, яке узгоджується з їхнім станом і яке вони реалізують, допомагаючи одна одній.
Зарадипок сумлінної реалізації покликання посвячена діва по змозі бере щоденну участь у Месі та поклоняється Ісусові у Святих Дарах, читає Святе Письмо, розмірковує над Словом Божим, промовляє Літургію Годин, особливо вшановує Марію, яка є для неї взірцем і опорою, часто сповідається та вільно обирає духовного керівника. У своєму переживанні євангельської святості посвячена діва може обрати будь-яку форму духовності, закорінену в традиції Церкви.
За темою:
На Харківщині постраждалі від воєнних дій уже півроку отримують допомогу в рамках акції «Папа для України»
Таїнство Миропомазання в Харкові
У Харкові відбулася зустріч міністрантів Харківсько-Запорізької дієцезії