Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 травня, четвер
19:11 Середа 0 361
23-05-2018, 19:11

Літургія на кожен день, 24 травня, четвер

ГОСПОДА  НАШОГО  ІСУСА  ХРИСТА, ВЕРХОВНОГО  І  ВІЧНОГО  СВЯЩЕНИКА (біл) Свято
Тісні стосунки з Богом народжують в людині довіру і бажання служити. Aвраам, який готовий пожертвувати Богу свого сина, є прикладом довіри Божому плану. Його постава заохочує нас до служіння у Божих справах. Сьогоднішнє свято дає нам можливість вдивлятися у Христа Найвищого Священика, який, виконуючи волю Отця, жертвує самого себе в таємниці Хреста. Ранок Воскресіння виявляє нам надію, що жертва служіння в любові провадить до справжньої радості серця. Під час цієї Святої Меси з Марією Дівою Євхаристії віддаймо Богові священиків, які, уприсутнюючи жертву Ісуса, закликають нас до служіння виховання, щоб самі ставали хлібом для інших.


АНТИФОН НА ВХІД
Клявся Господь і каятись не буде: * Ти – ієрей повіки на зразок Мелхі­седека.

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Ти заради своє ї слави і спасі ння роду людського схоті в установити Христа вер­ховним і ві чним Священиком; † вчини, щоб народ, який Він набув для Тебе своєю кров’ю, * з участі в Йо­го спомині черпав міць, яка плине з Його Хреста і воскресі н­ня. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 31, 31-34
Читання з Книги пророка Єремії.
Ось прийдуть дні, – говорить Господь, – і Я укладу з домом Ізраїля та з домом Юди новий завіт. Не такий завіт, який Я уклав з їхніми батьками, коли Я взяв їх за руку, щоб вивести з Єгипетського краю. Завіт той – Мій завіт! – вони його зламали, хоч Я був їхнім Владикою, – говорить Господь. Ні, ось який завіт Я укладу з домом Ізраїля після тих днів, – говорить Господь: Вкладу закон Мій у їхнє нутро і напишу його у них на серці. Я буду їхнім Богом, вони ж – Моїм народом. Не буде більш один одного навчати, чи брат брата свого, казавши: “Спізнайте Господа!” Усі бо вони будуть Мене знати, від найменшого й до найбільшого між ними, – говорить Господь, – Я бо прощу їхню провину, гріха їхнього не згадуватиму більше». Слово Боже.
Або:
Євр 10, 11-18
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Кожний священик стояв щоденно на служінні, аби багато разів приносити ті самі жертви, які ніколи не можуть усунути гріхів. Христос же, принісши один раз жертву за гріхи, назавжди сів праворуч Бога, далі очікуючи, доки Його вороги не будуть покладені до підніжка Його ніг. Адже одним принесенням Він назавжди вдосконалив тих, які освячуються. Свідчить нам і Дух Святий, згідно зі сказаним: «Оце завіт, який Я укладу з ними по тих днях, – говорить Господь, – дам Мої закони в їхні серця і запишу їх у їхній розум, і більше не згадаю їхніх гріхів та їхнього беззаконня!» А де є прощення їх, там вже немає приношення за гріх. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 110, 1. 2-3
Христос навіки наш Первосвященик.
Промовив Господь до Господа мого: *
«Сядь по Моїй правиці,
доки не покладу Твоїх супостатів *
для ніг Твоїх підніжком».
Жезл Твоєї сили Господь пошле з Сіону, *
тож пануй між своїми ворогами!
В Тебе влада в дні Твоєї могутності, у святості сяйві, *
із лона Я породив Тебе перед ранньою зорею.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 5, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Хоча Він був Сином, проте навчився послуху через те, що постраждав;
досягнувши досконалості, Він став причиною вічного спасіння
для всіх, хто Йому покірний.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 14, 22-25.
† Читання святого Євангелія від Марка
Першого дня Опрісноків, коли жертвували Пасху, коли вони їли, Ісус узяв хліб і, промовивши благословення, розломив, подав їм і сказав: «Прийміть: це тіло Моє!» І взявши чашу і промовивши подяку, Він подав їм – і пили з неї всі. І Він промовив до них: «Це кров Моя Нового Завіту, яка проливається за багатьох. Воістину кажу вам, що більше не буду пити з плоду виноградної лози аж до того дня, коли його буду пити новим у Божому Царстві!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Любов, яку Бог явив нам у дарі Сина і в Його цілковитому оголенні, квапить нас до відповіді серцем і повної участі в Його Жертві. Скеруймо, отже, до Отця через Його Сина Ісуса наші прохання.
Будемо повторювати: Ісусе Священику, почуй нас, Ісусе  Священику,
                                          вислухай нас

1. Ісусе, Священику вірний, підтримуй Церкву в будуванні бачення виховання на цінностях Твого навчання, щоб з ентузіазмом будувала цивілізацію любові.
2. Ісусе, Священику для людей встановлений, додай відвагу нашим душпастирям, щоб виходили на окраїни світу з Твоїм Євангелієм.
3. Ісусе, Священику милосердний, хай на нашій землі запанує Твій мир, якого світ дати не може.
4. Ісусе, Священику з людей взятий, наділи нашу парафіяльну спільноту новими і святими покликаннями, щоб молоді люди були готові до служби в Твоїй Церкві.
5. Ісусе, Священику майбутніх благ, наділи радістю бенкету в небесному Єрусалимі померлих священиків і тих, яким уділяли Святих Таїнств.
6. Ісусе, Священику доброчинний, приклич з-посеред нас волонтерів милосердя, які з радістю виконуватимуть завдання допомоги  братам і сестрам у вірі.
Отче всілякого блага, ми знаємо, що приклад служіння – це Твій Син, в долоні якого ми складаємо наші покликання, просячи Тебе, щоб Ти прийняв відречення Твого люду і готовність служити  братам, за яких сьогодні ми заступаємося. Через Христа Господа  нашого. Амінь.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, дай нам гідно брати участь у цих тайнах, † бо кожного разу, коли здійснюється спомин цієї жертви, * довершується спра­ва нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Священство Христа і священицьке служіння
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Ти через помазання Святим Духом * встановив Твого Єдинородного Сина Священиком нового і вічного завіту * і постановив, що Його єдине священство буде тривати в Церкві. Христос не тільки обдарував увесь відкуплений люд царським священством, * а й у свої й любові до браті в вибирає людей, котрі  через Рукоположення отримують участь у Його священицькій службі. В Його Ім’я вони відновлюють жертву, через яку Він відкупив людей, * і приготовляють для Твоїх дітей пасхальну трапезу. * Вони оточують любов’ю Твій святий народ, годують його Словом і зміцнюють Таїнствами. Жертвуючи своє життя для Тебе і для спасіння братів, вони прагнуть уподі бнитися до Христа * і складають Тобі  свідчення віри і любові. Тому і ми, Господи, з усіма Ангелами та Святими * прославляємо Тебе, з радістю взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Це – Тіло моє, що за вас дається; * Це – чаша Нового Завіту у моїй Крові, – говорить Господь, – * Робіть це кожний раз, коли споживатимете, на мій спомин.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: † завдяки участі в цій жертві, котру Твій Син наказав складати на Його спомин, * вчини нас самих разом із Ним вічним для Тебе приношенням. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:32 Неділя 0 199 Літургія на кожен день, 18 березня, понеділок (фіол) Понеділок ІІ тижня Великого Посту
Божий план щодо нас є дуже простим. Своїм милосердям і щедрістю ми маємо розпочати реалізовувати Царство Боже вже тут і тепер. Ми не дуже добре знаємо як це зробити, але вже отримуємо обітницю винагороди, яка чекає на кожного з нас. А Христос на додаток обіцяє реалізувати цей план у кожному з нас безкоштовно.
Колекту можна взяти з довільного спомину св. КИРИЛА ЄРУСАЛИМСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Кирило народився в Єрусалимі близько 315 року. В 348 році він став єпископом цього міста. Ревно захищав від єресей вчення про божественну природу Христа. Відомі його містагогічні катехези, що впроваджували новоохрещених у тайни Церкви. Помер у 386 році.