Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 травня, четвер

Літургія на кожен день, 24 травня, четвер

ГОСПОДА  НАШОГО  ІСУСА  ХРИСТА, ВЕРХОВНОГО  І  ВІЧНОГО  СВЯЩЕНИКА (біл) Свято
Тісні стосунки з Богом народжують в людині довіру і бажання служити. Aвраам, який готовий пожертвувати Богу свого сина, є прикладом довіри Божому плану. Його постава заохочує нас до служіння у Божих справах. Сьогоднішнє свято дає нам можливість вдивлятися у Христа Найвищого Священика, який, виконуючи волю Отця, жертвує самого себе в таємниці Хреста. Ранок Воскресіння виявляє нам надію, що жертва служіння в любові провадить до справжньої радості серця. Під час цієї Святої Меси з Марією Дівою Євхаристії віддаймо Богові священиків, які, уприсутнюючи жертву Ісуса, закликають нас до служіння виховання, щоб самі ставали хлібом для інших.


АНТИФОН НА ВХІД
Клявся Господь і каятись не буде: * Ти – ієрей повіки на зразок Мелхі­седека.

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Ти заради своє ї слави і спасі ння роду людського схоті в установити Христа вер­ховним і ві чним Священиком; † вчини, щоб народ, який Він набув для Тебе своєю кров’ю, * з участі в Йо­го спомині черпав міць, яка плине з Його Хреста і воскресі н­ня. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 31, 31-34
Читання з Книги пророка Єремії.
Ось прийдуть дні, – говорить Господь, – і Я укладу з домом Ізраїля та з домом Юди новий завіт. Не такий завіт, який Я уклав з їхніми батьками, коли Я взяв їх за руку, щоб вивести з Єгипетського краю. Завіт той – Мій завіт! – вони його зламали, хоч Я був їхнім Владикою, – говорить Господь. Ні, ось який завіт Я укладу з домом Ізраїля після тих днів, – говорить Господь: Вкладу закон Мій у їхнє нутро і напишу його у них на серці. Я буду їхнім Богом, вони ж – Моїм народом. Не буде більш один одного навчати, чи брат брата свого, казавши: “Спізнайте Господа!” Усі бо вони будуть Мене знати, від найменшого й до найбільшого між ними, – говорить Господь, – Я бо прощу їхню провину, гріха їхнього не згадуватиму більше». Слово Боже.
Або:
Євр 10, 11-18
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Кожний священик стояв щоденно на служінні, аби багато разів приносити ті самі жертви, які ніколи не можуть усунути гріхів. Христос же, принісши один раз жертву за гріхи, назавжди сів праворуч Бога, далі очікуючи, доки Його вороги не будуть покладені до підніжка Його ніг. Адже одним принесенням Він назавжди вдосконалив тих, які освячуються. Свідчить нам і Дух Святий, згідно зі сказаним: «Оце завіт, який Я укладу з ними по тих днях, – говорить Господь, – дам Мої закони в їхні серця і запишу їх у їхній розум, і більше не згадаю їхніх гріхів та їхнього беззаконня!» А де є прощення їх, там вже немає приношення за гріх. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 110, 1. 2-3
Христос навіки наш Первосвященик.
Промовив Господь до Господа мого: *
«Сядь по Моїй правиці,
доки не покладу Твоїх супостатів *
для ніг Твоїх підніжком».
Жезл Твоєї сили Господь пошле з Сіону, *
тож пануй між своїми ворогами!
В Тебе влада в дні Твоєї могутності, у святості сяйві, *
із лона Я породив Тебе перед ранньою зорею.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 5, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Хоча Він був Сином, проте навчився послуху через те, що постраждав;
досягнувши досконалості, Він став причиною вічного спасіння
для всіх, хто Йому покірний.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 14, 22-25.
† Читання святого Євангелія від Марка
Першого дня Опрісноків, коли жертвували Пасху, коли вони їли, Ісус узяв хліб і, промовивши благословення, розломив, подав їм і сказав: «Прийміть: це тіло Моє!» І взявши чашу і промовивши подяку, Він подав їм – і пили з неї всі. І Він промовив до них: «Це кров Моя Нового Завіту, яка проливається за багатьох. Воістину кажу вам, що більше не буду пити з плоду виноградної лози аж до того дня, коли його буду пити новим у Божому Царстві!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Любов, яку Бог явив нам у дарі Сина і в Його цілковитому оголенні, квапить нас до відповіді серцем і повної участі в Його Жертві. Скеруймо, отже, до Отця через Його Сина Ісуса наші прохання.
Будемо повторювати: Ісусе Священику, почуй нас, Ісусе  Священику,
                                          вислухай нас

1. Ісусе, Священику вірний, підтримуй Церкву в будуванні бачення виховання на цінностях Твого навчання, щоб з ентузіазмом будувала цивілізацію любові.
2. Ісусе, Священику для людей встановлений, додай відвагу нашим душпастирям, щоб виходили на окраїни світу з Твоїм Євангелієм.
3. Ісусе, Священику милосердний, хай на нашій землі запанує Твій мир, якого світ дати не може.
4. Ісусе, Священику з людей взятий, наділи нашу парафіяльну спільноту новими і святими покликаннями, щоб молоді люди були готові до служби в Твоїй Церкві.
5. Ісусе, Священику майбутніх благ, наділи радістю бенкету в небесному Єрусалимі померлих священиків і тих, яким уділяли Святих Таїнств.
6. Ісусе, Священику доброчинний, приклич з-посеред нас волонтерів милосердя, які з радістю виконуватимуть завдання допомоги  братам і сестрам у вірі.
Отче всілякого блага, ми знаємо, що приклад служіння – це Твій Син, в долоні якого ми складаємо наші покликання, просячи Тебе, щоб Ти прийняв відречення Твого люду і готовність служити  братам, за яких сьогодні ми заступаємося. Через Христа Господа  нашого. Амінь.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, дай нам гідно брати участь у цих тайнах, † бо кожного разу, коли здійснюється спомин цієї жертви, * довершується спра­ва нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Священство Христа і священицьке служіння
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Ти через помазання Святим Духом * встановив Твого Єдинородного Сина Священиком нового і вічного завіту * і постановив, що Його єдине священство буде тривати в Церкві. Христос не тільки обдарував увесь відкуплений люд царським священством, * а й у свої й любові до браті в вибирає людей, котрі  через Рукоположення отримують участь у Його священицькій службі. В Його Ім’я вони відновлюють жертву, через яку Він відкупив людей, * і приготовляють для Твоїх дітей пасхальну трапезу. * Вони оточують любов’ю Твій святий народ, годують його Словом і зміцнюють Таїнствами. Жертвуючи своє життя для Тебе і для спасіння братів, вони прагнуть уподі бнитися до Христа * і складають Тобі  свідчення віри і любові. Тому і ми, Господи, з усіма Ангелами та Святими * прославляємо Тебе, з радістю взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Це – Тіло моє, що за вас дається; * Це – чаша Нового Завіту у моїй Крові, – говорить Господь, – * Робіть це кожний раз, коли споживатимете, на мій спомин.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: † завдяки участі в цій жертві, котру Твій Син наказав складати на Його спомин, * вчини нас самих разом із Ним вічним для Тебе приношенням. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)