Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Чого святий Йосиф навчає працівників комунікаційної сфери?
15:15 Середа 0 276
2-05-2018, 15:15

Папа: Чого святий Йосиф навчає працівників комунікаційної сфери?

Постать святого Обручника Йосифа, як приклад для наслідування журналістам і працівникам сфери комунікації, стала центральною темою промови Папи Франциска, з якою він звернувся до керівників і працівників католицького італійського видання «Avvenire», приймаючи їх та їхні родини на аудієнції 1 травня 2018 року, у день, коли католики латинського обряду вшановують святого Йосифа, покровителя робітників.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Святий Йосиф – це людина мовчання, – зазначив Понтифік. – На перший погляд може навіть здаватися, що він є протилежністю комунікаторові. Але насправді передумова будь-якої комунікації – заглушити гамір світу й нашу власну балаканину, щоби слухати. У мовчанні святого Йосифа живе Божий голос і породжує той послух віри, що закладає основу існування, дозволяючи Його волі керувати собою».

Саме тому, за словами Папи, святий Йосиф здатний прокинутися й піднятися серед ночі, не зважаючи на труднощі, і прямувати вперед, вірний своєму покликанню, навіть у ті хвилини, коли йому не все до кінця зрозуміло. Понтифік також говорив про святого Йосифа як про праведну людину, стриманого й уважного хранителя і вихователя, «який, не тримаючи нічого для себе, стає батьком завдяки своїй присутності, своїй здатності супроводжувати, плекати життя й передавати ремесло».

У цьому контексті Його Святість звернув увагу на те, що гідність людини тісно пов’язана саме з працею, а не з грошима, славою чи владою, зазначаючи також, що людина й сім’я повинні бути важливішими від прибутковості заради самої прибутковості.

Майстерню святого Йосифа Обручника Папа порівняв із редакцією газети «Avvenire», зазначаючи, однак, що сучасні технологічні знаряддя праці повністю змінили як професію журналіста, так і спосіб мислення, життя, комунікації, самоусвідомлення і взаємостосунків.

Його Святість наголосив на важливості реорганізації праці для того, аби відповісти на вимоги цифрової культури, та закликав представників «Avvenire» до тіснішої співпраці з іншими ЗМІ Конференції єпископів Італії, такими як інформаційне агентство «Sir», телеканал Tv2000 та радіо «InBlu». Щодо змін, які відбуваються також у сфері комунікації Святого Престолу, він зазначив, що вони вимагають навчання й підвищення кваліфікації працівників, які повинні уникати спокуси прив’язуватися до минулого. «Справжні служителі традиції – це ті, хто пам’ятаючи про неї, вміє розпізнавати знаки часу та відкривати нові шляхи», – наголосив Понтифік.

Далі Папа Франциск звернув увагу на те, що в панорамі технологічного розвитку, з його значним впливом на ЗМІ у всьому світі, не повинно бракувати голосу Церкви, яка бажає залишатися вірною своїй місії звіщати усім Євангеліє милосердя. «Засоби масової інформації, – додав він, – дають нам надзвичайні можливості для того, аби, завдяки нашому душпастирському служінню, сприяти культурі зустрічі».

Пояснюючи, в чому полягає ця місія Церкви, Понтифік іще раз запросив присутніх перенестися думками у майстерню святого Йосифа, «де комунікація служить правді, красі й спільному добру». За його словами, у потоці шаленої швидкості інформації, яка перевищує людську здатність осмислення і оцінки, Церква також ризикує піддатися впливові культури поспіху й поверхневості. З одного боку, тесля із Назарету може навчити нас віднайти «здорову повільність, спокій і терпеливість», а його мовчання нагадує нам, що все починається зі слухання. З другого боку, він вчить нас діалогу, що перемагає підозру і страх.

Наступник святого Петра запросив представників видання «Avvenire» оберігати спадщину батьків, з покорою шукати правду, часто звертаючись до Святого Письма, і через приклад власної праці, супроводжувати тих, хто бореться за справедливість і мир. Він закликав також нікого не виключати й не вивищувати, і не керуватися думкою інших, а виступати, насамперед, на захист бідних і стражденних. «Не збільшуйте чергу тих, хто спішить розповідати про ту сферу дійсності, яка вже освітлена прожекторами світу, – наголосив Його Святість. – Починайте з периферій, свідомі того, що це – не окраїна міста, а його початок».

Далі Папа процитував слова свого попередника Павла VI, якими він звернувся до працівників сфери суспільних комунікацій 1971 року, зазначаючи, що «католицькі газети не повинні говорити про те, що вражає і приваблює читачів. Ми повинні робити добро тим, хто слухає, вчити їх мислити й оцінювати».   

Понтифік звернув увагу також на те, що святий Йосиф є хоронителем, людиною конкретності і близькості – це ті риси, які повинні наслідувати працівники сфери соціальних комунікацій. Він закликав присутніх бути хранителями «глибини теперішнього», втікати від інформації легкого споживання, наближатися до людей із великою пошаною і звертати увагу на зв’язки, що будують і зміцнюють громади.

Свою промову Папа Франциск також завершив словами блаженного Павла VI: «Потрібно любити справу: якщо ми не любимо свою справу, ми нічого не здобудемо, а швидко втомимося, бачитимемо лише труднощі, а також невигоду, полеміки і зобов’язання… Ми повинні мати велику любов до нашої справи, вірити в те, що робимо і бажаємо робити».


За темою:
Папа: Перебуваючи в єдності з Ісусом, приносимо плоди нового життя
Папа: Оберігати вогник життя навіть серед темної ночі
Папа: Проблема страждання вимагає взаємодії між людьми та інституціями

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.