Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пропозиції Папи для журналістів: периферії, правда й надія
13:13 Середа 0 478
6-06-2018, 13:13

Пропозиції Папи для журналістів: периферії, правда й надія

Журналісти повинні пам’ятати про периферії й залишати простір для надії – про це говорив Папа Франциск під час аудієнції з представниками фундації ім. Бяджо Аньєс, яка вручає одноіменну міжнародну журналістську премію.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

У понеділок, 4 червня 2018 року, Папа Франциск прийняв представників фундації ім. Бяджо Аньєс з нагоди десятиріччя створення однойменної міжнародної журналістської премії.

Звертаючись до присутніх, Папа Франциск зазначив, що Бяджо Аньєс був одним із найвідоміших італійських журналістів, який неодноразово наголошував на тому, що журналіст – це «гарант правильної, достовірної, автентичної і своєчасної інформації». «Приймаючи близько до серця його повчання, – підкреслив Понтифік, – ви докладаєте зусиль для того, щоби комунікація ставила на перше місце правду, понад особисті чи корпоративні інтереси».

Його Святість підкреслив, що журналісти впливають на формування людей, на їхнє бачення світу та ставлення до подій, і вказав на необхідність того, щоби вони брали активну участь у процесах перетворення, які сьогодні переживає сфера суспільних комунікацій. «Важко увійти в цей процес перетворення, – зазначив він, – але це стає дедалі необхіднішим, якщо ми хочемо й надалі бути вихованцями нових поколінь».

Аби досягти цієї мети, Папа закликав журналістів звертати увагу на три поняття: периферії, правда й надія.

За словами Папи, досить часто новини пишуться у великих центрах, але не можна забувати про історії людей, які живуть далеко на периферіях. «Іноді йдеться про історії страждання й занепаду, – зазначив він. – А іноді це історії великої солідарності, які можуть допомогти всім поглянути на дійсність іншими очима».

Правда: закон поглибленого пошуку

Понтифік наголосив, що журналісти покликані висловлювати своє свідоме й відповідальне бачення подій, закликав бути вимогливими до себе, «аби не потрапити в пастку протистояння інтересів та ідеологій».

«Не йдеться про те, щоби розповідати про світ без проблем, – зазначив Папа, – це була би ілюзія. Йдеться про те, щоби відкривати простір для надії тоді, коли говоримо про ситуації занепаду й відчаю. Журналіст не повинен вважати, що він виконав своє завдання тільки через те, що розповів про подію у світлі власною вільної і свідомої відповідальності. Він покликаний тримати відкритим простір для виходу із ситуації, для пошуку сенсу, для надії».

Ностанок Папа Франциск висловив схвалення одного з напрямків діяльності фундації ім. Бяджо Аньєс, що стосується поглибленого висвітлення медично-наукових тем, закликаючи присутніх до відповідального й широкого висвітлення наукових і соціальних питань, уникаючи однобічності та власного зиску.


За темою:
Папа Франциск: Пресвята Євхаристія випалює з нас егоїзм
Папа: Пам’ятаймо, що Ісус, Хліб життя, – це наша сила
Папа до лютеран: Дорогу до єдності вкаже Святий Дух

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:08 Неділя 0 29 Папа на завершення Тижня молитов за єдність: Пріоритетом Бога є спасіння всіх На схожість екуменічного діалогу до подій, пов’язаних з подорожжю святого Павла до Риму, описаною в Діяннях Апостолів, вказав Глава Католицької Церкви під час екуменічної вечірні в базиліці Святого Павла, яку він очолив в суботу, 25 січня 2020 року.