Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 червня, четвер
18:31 Середа 0 215
6-06-2018, 18:31

Літургія на кожен день, 7 червня, четвер

(зел) Четвер ІХ звичайного тижня
УРОК СВОБОДИ
У перший четвер місяця вдивляємось у Христа Найвищого Священика. Він у своєму послусі Отцю і у повній свободі складає на вівтарі світу найдосконалішу жертву. Заповідь любові, яку заповідає сьогодні кожному з нас, це шлях до повної свободи і щастя. Нашою сьогоднішньою молитвою підтримуймо кожне покликання, яке народжується. Нехай плоди Євхаристії надихнуть молодих людей до сміливості йти за Божим голосом.

Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 120)


АНТИФОН НА ВХІД
Зглянься і змилосердься надо мною, Господи, * бо я самотній і нещасний. * Споглянь на моє горе й на труд мій, * і відпусти всі мої гріхи, мій Боже.

КОЛЕКТА
Боже, Твоє Провидіння ніколи не помиляється у своїх рішеннях; † смиренно благаємо Тебе: віддали від нас усе, що нам шкодить * і обдаруй нас усім, що служить для нашого блага. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Тим 2, 8-15
Читання з Другого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Любий! Пам’ятай про воскреслого з мертвих Ісуса Христа, який з нащадків Давида – згідно з моїм Євангелієм, за яке я переношу зло – до кайданів включно, наче злочинець. Але Боже слово не ув’язнити! Тому все терплю заради вибраних, щоб і вони отримали спасіння, яке є в Ісусі Христі з вічною славою. Вірне слово: якщо ми з Ним померли, то з Ним і житимемо; якщо терпимо, то будемо з Ним і царювати; якщо відречемося, то й Він відречеться від нас; якщо ми невірні, то Він залишиться вірним, бо себе зректися не може. Нагадуй про це й застерігай перед Богом, щоб не займалися словесними змаганнями, бо це не приносить користі, хіба лише слухачам на руїну. Постарайся представити себе достовірним перед Богом, бездоганним працівником, який наставляє на слово істини. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 25, 4-5аб. 8-9. 10 і 14
Вкажи, о Боже, нам Твої дороги.

Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.
Усі Господні дороги – це милосердя і правда *
для тих, хто дотримується Його завіту і Його свідчень.
Господні тайни – для тих, які Його бояться, *
а Його завіт, – щоби дати їм його пізнати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 28б-34
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу підійшов до Ісуса один із книжників і запитав Його: «Яка заповідь є першою з усіх?» Ісус відповів: «Перша є: “Слухай, Ізраїлю: Господь, наш Бог – єдиний Господь, і любитимеш Господа, Бога свого, всім серцем своїм, і всією своєю душею, і всім своїм розумом, і всією своєю силою”. І друга оця: “Любитимеш свого ближнього, як самого себе!” Іншої, більшої заповіді від цих немає». І сказав Йому книжник: «Добре, Учителю, по правді сказав Ти, що Бог є один і немає іншого, крім Нього, і що любити Його всім серцем, усім розумом, усією силою, і що любити ближнього, як себе самого, – це більше за всякі всепалення та жертви». А Ісус, побачивши, що він розумно відповів, сказав йому: «Ти недалеко від Божого Царства!» І ніхто не наважувався Його більше запитувати. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вслухаючись у наказ берегти найбі льшу із заповідей, будемо просити Святого Духа, щоб вчинив нас здібними любити Бога і ближнього:

1. Молімося за святу Церкву, щоб для сучасного світу була добрим знаком, що вказує на Ісуса Христа, єдиного Спасителя людини. Тебе просимо...
2. Молімося за усіх журналістів і працівників засобів масової інформації, щоб свою роботу вони сприймали як місію у служінні істині і суспільному благу.
3. Молімося за творців статей, програм і фільмів, спрямованих до дітей і молоді, щоб пам’ятали, що вони є вихователями підростаючого покоління.
4. Молімося за батьків, пастирів, вчителів і вихователів, щоб вони вчили своїх учнів мудрого та відповідального використання багатої та різноманітної пропозиції сучасних засобів масової інформації.
5. Молімося у намірі осіб, залежних від електронних засобів масової інформації, щоб з допомогою Божої благодаті повернули втрачену свободу.
6. Молімося за нас, тут присутніх, щоб ми любили Господа, Бога свого, усім серцем, усім розумом, і усією силою, і ближнього, як себе самого.

Прийми, Господи, наші прохання і підтримай нас своєю благодаттю. Вчини так, щоб сила Твоєї любові захищала нас від усякого зла і згіршення. Бо ти живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, довіряючи Твоїй батьківській доброті, ми приходимо з дарами до святих вівтарів; † нехай завдяки Твоїй благодаті, що приносить святість, * ми будемо очищені тайнами, яким служимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухаєш мене, о Боже, * нахили до мене Твоє вухо, вислухай мої слова.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти нас насичуєш Тілом і Кров’ю Твого Сина, † керуй нами за посередництвом Твого Духа, щоб ми свідчили про Тебе не тільки словом та мовою, але ділом та правдою, * і таким чином заслужили, щоб увійти в Небесне Царство. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
19:45 Середа 0 86 Літургія на кожен день, 21 червень, четвер Господь вчить нас сьогодні молитись просто і ясно. Свідомість того, що  Господь  знає  усі  наші  потреби,  допомагає  нам  зрозуміти,  що  Він є, передусім, люблячим Батьком. Він знає усі наші турботи, страждання і утиски. Але все ж таки необхідність звертатись в молитві до Отця є потребою наших сердець. Навчи нас, Господи, молитись.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуя в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою й німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 18:12 Субота 0 195 Літургія на кожен день, 17 червня, неділя (зел) ХІ Неділя звичайного періоду
Спільним у порівняннях, які Ісус використовує, щоб змалювати Царство Небесне, є ідея чогось непомітного, маленького на початку – зернини, кинутої в землю для дозрівання, гірчичного зерна. Щоб виросло збіжжя, щоб був хліб, має бути спочатку зернина. Це з наших щоденних змагань, самозречень, регулярної молитви, з нашої вірності Богу у малих речах бере початок величне Царство Боже.