Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Франції відзначать 160-літній ювілей подружжя Мартен
09:18 Субота 0 417
9-06-2018, 09:18

У Франції відзначать 160-літній ювілей подружжя Мартен

У липні у французьких містах Алансон і Лізьє відбудуться урочисті святкування з нагоди 160-ї річниці подружжя святих Луї та Зелі Мартен, батьків святої Терези. Святкові заходи мають на меті познайомити з цими двома особистостями та подати їх як зразок для наслідування.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

З 7 до 15 липня 2018 року у Франції відбуватимуться урочистості, присвячені 160-му ювілею подружжя Луї та Зелі Мартен, батьків святої Терези з Лізьє. Святкування зосередяться у місті Алансон, звідки походить родина Мартен та де розташований санктуарій імені чоловіка та дружини, які вперше в історії були разом проголошені святими. Їхню канонізацію здійснив Папа Франциск 18 жовтня 2015 року, під час Синоду єпископів на тему сім’ї. Святі Луї та Зелі є свідками сімейних цінностей, і Церква пропонує їх як модель для подружніх пар.

Перебіг і мета святкувань


Ювілейні святкування, які урочисто відкриє кардинал Мауро П'яченца, верховний пенітенціарій, мають на меті познайомити вірних із життям святого подружжя Мартен саме в тих місцевостях, де воно мешкало. З цієї нагоди вірні матимуть можливість отримати повний відпуст, виконавши попередньо приписані Церквою умови: прибути до санктуарію в Алансон, приступити до Святого Таїнства Покаяння, прийняти Пресвяту Євхаристію та помолитись у намірі Папи.

12 липня, у день ювілею шлюбу подружжя Мартен, відбудеться святковий захід у місті Лізьє, де народжуються нові душпастирські пропозиції для паломників, духовність яких зосереджена на сім’ї.

Нові ініціативи в поширенні цінностей подружжя з Лізьє


У санктуарії, який зберігає пам’ять про святу Терезу, мирянський рух сімейної духовності «Le Equipe Notre-Dame» для кращого знайомства з її святими батьками приготував відповідні брошурки. Для наречених запланована програма «вихідні слідами подругів Мартен», а для паломницьким групам запропонують низку конференцій про доброчесне життя подружжя Луї та Зелі, які навчають християн належно цінувати сакраментальний характер Святого Таїнства Подружжя та придивитися до свого подружнього життя, щоби жити в ньому Божою благодаттю.

Каплиця, присвячена подружжю Мартен

У подвір’ї базиліки запланована каплиця, присвячена святому подружжю, що стане місцем медитації над прикладом шлюбу, який подають святі Луї та Зелі, і молитов про їхнє заступництво. Отець Марко Рупнік, ТІ, викладе каплицю мозаїкою, розповівши таким чином життєпис святого подружжя.

За темою:
Ніч чування молоді «Розпізнай своє покликання» відбулась у Бердичівському санктуарії
Зустріч міністрантів у Городку: «Святість у сім’ї»
Реколекції з батьками святої Терези від Дитяти Ісуса

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий