Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Просімо про благодать сорому, бо це дорога до прощення

Папа Франциск: Просімо про благодать сорому, бо це дорога до прощення

Про благодать сорому, про щире визнання наших гріхів у сповідальниці та незглибиме Боже милосердя до каяника написав Понтифік у вступному слові до нового видання молитовника «Хто молиться, той спасеться».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Сором є благодаттю, якщо спонукає нас просити пробачення, як є благодаттю дар сліз, що обмиває наш погляд, дозволяє нам краще бачити реальність», – підкреслив Папа Франциск у передмові до 6-го видання молитовника «Хто молиться, той спасеться» за редакцією о. Джакомо Тантардіні (1946-2012). Це своєрідний посібник для тих, хто бажає навчитися добре сповідатись.

Молитовник, що витримав 6 перевидань

Молитовник, де вміщені найпростіші християнські молитви, уперше був опублікований 2001 року журналом «30 Giorni». Досить швидко з'явилося його повноцінне видання, а до 5-го перевидання 2005 року вступ написав тодішній кардиналом Йозеф Ратцінґер. Натомість, сучасне видання починається словами Папи Франциска, який цитує святого Амбросія: «Отож, прийди, Господи Ісусе. Прийди до мене, шукай мене, знайди мене, візьми мене за руку, веди мене». Ця молитва, як зазначив Понтифік, була дуже дорогою для упорядника молитовника о. Тантардіні і він часто її повторював.

Найкращий подарунок

У вступному слові до цього видання, датованому 28 березня 2018 року, Папа Франциск пригадує, що для назви молитовника були обрані слова святого Альфонса Ліґуорі, які відображають, що без Бога ми нічого не можемо осягнути. Молитовник був перекладений багатьма мовами та розійшовся сотнями тисяч примірників по всьому світу.

«Маленька книжечка, – як назвав її Його Святіть, – народилася з ініціативи о. Тантардіні на прохання молоді, що наверталася у християнство». І сьогодні друзі автора вважають її найпрекраснішим дарунком, який о. Джакомо їм зробив. Особливо тому, що окрім молитов тут є усе, що може допомогти добре приготуватись до сповіді. Принагідно Папа цитує вислів, який автор дуже часто повторював, зокрема, в останній період свого життя: «Хто добре сповідається, той стає святим».

Що потрібно для доброї сповіді?

Далі Глава Католицької Церкви зупиняється на роздумах про сповідь, зазначаючи, що точкою відліку для сповіді є іспит совісті, щирий біль за вчинене зло. Після чого йде звинувачення в конкретний та свідомий спосіб окремих гріхів. Для Господа вистачає нашого каяття. Його милосердя терпляче чекає на повернення блудного сина. Ба більше, воно випереджає, торкаючись серця грішника, викликаючи тим самим у нього бажання наново бути огорнутим незмірною ніжністю Господа Бога та знову почати ходити.

Саме тому, як наголосив Папа, у сповідальниці мусимо бути конкретними у визнанні своїх гріхів, уникаючи хованок, адже це Сам Господь «закриває нам уста», немов каже: «Годі!». Для Нього досить побачити цей щирий біль у нашому серці; Він не хоче тортур нашої душі, але бажає її обійняти, прагне нашої радості. Тому, на переконання Папи, «Ісус прийшов, щоби спасти нас такими, якими ми є: бідними грішниками, які просять, щоб їх шукали, знайшли, взяли за руку та привели до Нього».

За темою: 
Папа: Ми повинні бути людьми миру
Папа Франциск: Пресвята Євхаристія випалює з нас егоїзм
Папа: Моліться до Ісусового Серця, зокрема, за священиків