Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа подякував кардиналові Анджело Содано за жертовне служіння Церкві
14:57 Четвер 0 200
7-12-2017, 14:57

Папа подякував кардиналові Анджело Содано за жертовне служіння Церкві

З нагоди 90-річчя кардинала Анджело Содано, декана Колегії кардиналів, вислуженого Державного Секретаря Святого Престолу, 7 грудня 2017 року Папа Франциск очолив Месу в Паолінській каплиці Апостольського палацу у Ватикані. Понтифік привітав ювіялра, а проповідь виголосив сам кардинал Содано.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Святий Отець назвав кардинала Анджело Содано «слухняною Церкві людиною», наголосивши, що в ньому бачимо «свідчення особи, яка дуже багато зробила для Церкви в різномінатних ситуаціях, у радощах і в сльозах». Папа подякував колишньому Державному Секретареві та підкреслив важливість вдячності за великі Божі дари, зазначаючи, що пам’ять про отримані благодаті спонукає нас до наступних викликів.

Кардинал Содано подякував Святішому Отцеві за його присутність і зазначив, що, хоч йому й довелося виконувати служіння в різних сферах, воно завжди було місією священика. З цієї нагоди кардинал окремо заохотив молитися за покликання до священства. Він пригадав, що для святого Амвросія найважливішими були Христос, Церква та людина, й заохотив провадити апостольську діяльність, спираючись на ці основні орієнтири. 
     
Кардинал Анджело Содано народився в провінції Асті на півночі Італії 23 листопада 1927 року. Після тривалого служіння в дипломатичному корпусі Святого Престолу він керував Державним Секретаріатом (1991–2006) за Йоана Павла ІІ й Бенедиктові XVI. З 30 квітня 2005 року він декан Колегії кардиналів.

Як Державний Секретар Святого Престолу, Анджело Содано кілька разів відвідував Україну, зокрема з нагоди відкриття нового представництва Апостольської Нунціатури й у зв'язку з підготовкою до візиту Папи Йоана Павла ІІ в Україну. Він також супроводжував Святого Отця під час Апостольського візиту до України.

По темі:
Папа зустрівся з представниками палестинської Комісії міжрелігійного діалогу
Папа Франциск поділився підсумками Апостольської подорожі
Заклик Папи Франциска з приводу ситуації в Єрусалимі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 19:14 П'ятниця 0 40 Спрага, периферія і блаженства. Завершення реколекцій для Папи й Курії Периферія належить до ДНК християнина; це горизонт, до якого Церква має прямувати, щоб віднайти віднайти себе. Про це говорив отець Жозе Толентіно Мендонса під час пообідньої конференції для Папи й Курії 22 лютого 2018 року.