Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа новим кардиналам: Провадьте Божий люд, не втрачаючи реальності з-перед очей
12:37 Четвер 0 1 248
29-06-2017, 12:37

Папа новим кардиналам: Провадьте Божий люд, не втрачаючи реальності з-перед очей

«Ісус іде перед вами й закликає вас рішуче йти за Ним Його шляхом. Кличе вас дивитися на реальність, не відволікаючись на інші інтереси, інші перспективи», – сказав Папа Франциск до нових кардиналів, коментуючи євангельський уривок, де йдеться про рішучу ходу Ісуса до Єрусалима назустріч розп'яттю та Його відповідь на прохання апостолів Якова та Івана сидіти праворуч і ліворуч від Нього в Його Царстві.
У середу, 28 червня 2017 року, в навечір'я урочистості святих апостолів Петра і Павла, Папа Франциск очолив у базиліці Святого Петра у Ватикані вже 4-ту за час свого понтифікату прилюдну Консисторію з нагоди введення в сан нових кардиналів. Їхні імена він особисто оголосив після проказування молитви «Царице неба» в неділю, 21 травня 2017 року. Це архієпископ Жан Зербо, Митрополит Бамако, столиці Малі; архієпископ Хуан Хосе Омелья, Митрополит Барселони, Іспанія; єпископ Андерс Арбореліус, ординарій Стокгольма, столиці Швеції; єпископ Луї-Марі Лінґ Манґханехун, Апостольський вікарій Паксе, Лаос; єпископ Хосе Ґреґоріо Роса Чавес, єпископ-помічник Сан-Сальвадора, столиці Сальвадору.
Як зауважив Святий Отець після прочитання уривка з Євангелія, Ісус «рішуче» прямує до Єрусалима. Він добре знає, що Його там чекає, і не раз говорить про це Своїм учням. «Але між серцем Ісуса й серцями учнів існує відстань, яку може заповнити лише Святий Дух. Ісус знає про це й тому терпливий із учнями, говорить до них відверто та, насамперед, випереджує їх, крокує перед ними». Проповідник підкреслив, що під час цієї подорожі «учні відволікаються на інтереси, які не відповідають Ісусовому "напрямкові", Його волі».
Наприклад, брати Яків та Іван думають про те, «як же чудово було б сидіти ліворуч і праворуч від Ізраїлевого Царя». Вони «не бачать реальності», вважаючи, що «зрозуміли все краще за інших», а насправді ж нічого не розуміють. «реальність зовсім інша, вона така, як її бачить Ісус, вона провадить Його кроками, – сказав Єпископ Рима. – Реальність це хрест, гріх світу, який Він прийшов узяти на Себе та викорчувати з землі. Реальність це невинні, які страждають і помирають унаслідок воєн і тероризму; це форми рабства, які перекреслюють гідність навіть в епоху прав людини; це табори біженців, іноді більше схожі на пекло, ніж на чистилище, це систематичне викидання, немов непотребу, того всього, що більше не приносить користі, зокрема й людей». Усе це, за словами Понтифіка, «Ісус бачив перед Собою, прямуючи до Єрусалима».
«І ми, браття й сестри, – вів далі Папа, – йдемо разом з Ісусом цією дорогою. Звертаюся зокрема до вас, дорогі нові кардинали. Ісус "іде перед вами" і просить вас рішуче йти за Ним, Його дорогою. Він просить вас дивитися на реальність і не відволікатися на інші інтереси, інші перспективами. Він покликав вас не стати "князями" Церкви, "сісти по Його правиці чи лівиці". Він кличе служити так, як Він, і разом із Ним. Служити Отцеві та ближнім. Кличе вас із Його настановами підходити до гріха світу та його наслідків серед сьогоднішнього людства. Ідучи за Ним, також і ви прямуйте перед святим Божим людом, зосередивши свій погляд на Господніх хресті й воскресінні».
«Тож тепер, за заступництвом Пречистої Матері, з вірою прикличмо Святого Духа, щоб Він заповнив усі відстані між нашими серцями і Христовим серцем, щоб усе наше життя стало служінням Богові та ближнім», – закликав Святий Отець, після чого розпочався обряд введення в кардинальський сан.
Понтифік назвав імена нових кардиналів, вказуючи, що вони належатимуть до чину кардиналів-пресвітерів, після чого кандидати визнали віру і склали присягу вірності та слухняності Святому Отцеві та його наступникам. Далі Папа почергово вручив кожному з них традиційний червоний головний убір, символ гідності та готовності пролити кров за віру, та перстень, знак єдності з Наступником святого Петра, на скріплення любові до Церкви.
Оголосивши титули храмів Римської дієцезії, надані новим кардиналам як символ участі у дбанні Єпископа Рима про Церкву, Святий Отець вручив їм відповідні булли та обмінявся поцілунками миру. Церемонія завершилася проказуванням молитви «Отче наш» і благословенням. Після консисторії Папа Франциск разом із новими кардиналами відвідав Папу-емерита Бенедикта XVI.
Хто ж ці нові члени Колегії кардиналів?
Кардинал Жан Зербо, архієпископ столиці Малі, сподівається докластися до встановлення згоди та єдності в народі, спраглому миру. Ієрарха вважають одним із першочергових діячів у справі примирення у країні завдяки його відкритості до діалогу й зустрічі.
Кардинал Хуан Хосе Омелья, архієпископ Барселони, має досвід місіонерського служіння в Африці та харитативного служіння. За його плечима 20 років єпископського служіння в різних дієцезіях Іспанії, останні півтора з яких – на чолі Барселонської архідієцезії.
Кардинал Андерс Арбореліус, ординарій Стокгольма – це перший католицький єпископ шведського походження від часів Реформації та перший кардинал-скандинав. Його знають як людину, яка вміє слухати й вести діалог в дусі лагідності та глибокої духовності.
Перший лаоський кардинал Луї-Марі Лінґ Манґханехун, Апостольський вікарій Паксе, пережив жорстокі роки переслідування. Він отримав Хрещення з рук мами у 8 років, був висвячений на священика в таборі біженців і три роки провів у в'язниці.
Кардинал Хосе Ґреґоріо Роса Чавес, єпископ-помічник Сан-Сальвадора, вважає, що його піднесення до кардинальської гідності – це «незаслужене визнання на честь блаженного Оскара Ромеро». Усе пастирське служіння першого сальвадорського кардинала позначене його знайомством та співпрацею з архієпископом, вбитим із ненависті до віри в березні 1980 року під час Святої Меси, від якого він запалився ревністю на користь убогих.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа до профспілок: Захищайте права і тих, які виключені зі світу праці
Папа: Християни – це люди, які прямують проти течії
Папа до делегації Константинопольського Патріархату: будьмо знаряддям єдності й миру
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.