Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 червня, п'ятниця
18:43 Четвер 0 284
14-06-2018, 18:43

Літургія на кожен день, 15 червня, п'ятниця

(зел) П’ятниця Х звичайного тижня
Загалом ніщо не приходить відразу. Навіть гріх. Звідси ці сьогоднішні слова Господа Ісуса. Вони нагадують, що гріх зароджується в нас малими кроками. Проникає в нас малою щілиною. Як вуж. Тут йдеться про остереження, про мудру раду старшого Брата. Найчастіше  ми грішимо не тому, що ми погані, але тому, що ми не маємо досить мудрості.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники мої й мої  вороги, то вони спіткнуться й упадуть.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 19, 9а. 11-16
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями Ілля прийшов до Божої гори Хорив, увійшов у печеру й переночував у ній. І прийшло до нього слово Господнє і Господь сказав йому: «Вийди, встань на горі перед обличчям Господнім». І ось проходив Господь. Великий, потужний вітер, що розривав гори й трощив скелі, йшов перед Господом; та не у вітрі Господь! Після вітру стався землетрус, та й не у землетрусі Господь! По землетрусі – вогонь, та не й у вогні Господь! Після вогню – тихесенький, лагідний вітерець. Щойно Ілля його вчув, то затулив обличчя плащем, вийшов і став при вході в печеру. Тоді заговорив до нього голос: «Чого ти тут, Ілля?» Він відрік: «Я палаю великою ревністю за Господа, Бога Сил, бо сини Ізраїля покинули завіт Твій, жертовники Твої поруйнували і пророків Твоїх лезами меча повбивали. Залишився я один, та вони шукають душі моєї, щоб її схопити». Господь же йому сказав: «Іди, вернися твоєю дорогою через пустелю до Дамаска, а як прийдеш туди, помажеш Хазаела царем над Сирією. Потім помажеш Єгу, сина Німші, царем над Ізраїлем, і Єлисея, сина Сафата, з Авел-Мехоли, помажеш пророком замість себе». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 7-8аб. 8в-9абв. 13-14
Буду шукати Божого обличчя.
Почуй, Господи, мій голос, коли я буду взивати, *
помилуй мене і відізвись до мене.
В Тобі сказало моє серце: *
«Шукайте Мого обличчя».
Тож я, Господи, шукатиму Твого обличчя! *
Не відверни від мене свого обличчя,
не відвертайся від слуги свого у гніві. *
Будь моїм помічником, не покидай мене, мій Боже!
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Флп 2, 15г. 16а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сяйте, мов світила у світі,
дотримуючись життєдайного слова.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 27-32
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ви чули, що було сказано: “Не чинитимеш перелюбу”. А Я кажу вам, що кожний, хто дивиться на жінку, щоби пожадати її, той уже вчинив перелюб з нею у своєму серці. Якщо ж твоє праве око веде тебе до падіння, – вирви його і кинь геть від себе, бо краще для тебе, щоби пропав один із твоїх членів, аніж щоб усе твоє тіло було вкинуте до геєни. І якщо твоя права рука веде тебе до падіння – відрубай її і кинь геть від себе, бо краще для тебе, щоби загинув один із твоїх членів, аніж щоб усе твоє тіло відійшло до геєни. Сказано було: “Хто відпустить жінку свою, нехай дасть їй розвідного листа”. А Я кажу вам, що кожний, хто відпускає жінку свою, – за винятком випадку розпусти, – той штовхає її на перелюб; і хто одружується з розлученою, той чинить перелюб». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ісус, прийшовши на землю, закликав усіх до навернення; сві­домі гріховності своїх вчинків, звернімося до Нього зі смирен­ними проханнями:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона рішуче боронила сво­їх дітей від підступів лукавого.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він невпинно нагадував світові про святість та нерозривність подружнього зв’язку.
3. Молімося за подружжя, щоб в духові любові та взаємної поваги вони вирішували всі проблеми.
4. Молімося за майстрів кінематографії та друкованого сло­ва, щоб сумлінною та відповідальною працею вони служи­ли правді та зміцненню морального ладу в суспільстві.
5. Молімося за померлих, щоб Господь явив їм своє велике милосердя і, очистивши їх з усіх провин, привів до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, зі щирим жалем за все ско­єне нами зло повернувшись до Господа, в Ньому віднай­шли очищення й умиротворення.

Ісусе Христе, наш Господи і Спасителю, Ти знаєш нашу немічність, просимо Тебе: дай нам сил, щоб ми могли вірно виконувати Твої  заповіді і бережи нас від усякого зла. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служі ння, † прийми дари, які  ми Тобі  приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Гос- пода нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:46 П'ятниця 0 134 Літургія на кожен день, 16 лютого, субота (зел) Субота V звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє звертає нашу увагу на слова: “Ви дайте їм їсти”. Ісус дає учням “урок” як творити чудо. Вони роздають голодним хліб, який Він благословив. Але чудом є не тільки саме розмноження хліба, але також і ділення з іншими та взаємне піклування один про одного. Сьогоднішній світ як ніколи раніше потребує знаку ділення, потребує спільноти. Символічні сім хлібів, це не так багато, але достатньо багато для того, щоб наситити голодних.