Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 червня, середа
19:07 Вівторок 0 190
12-06-2018, 19:07

Літургія на кожен день, 13 червня, середа

Сьогодні Господь дає кожному з нас шанс бути найбільшим у Небесному Царстві. Замислимося над цим словом! Адже самий великий святий Старого Завіту може бути меншим від вас в Небесному Царстві. Оскільки і ти можеш заслужити найвище місце у ньому. Дякуємо Тобі, Господи, за такий великий дар і можливість.
Св. АНТОНІЯ ПАДУАНСЬКОГО, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Антоній  народився 1195 р. в Ліссабоні. Висвячений у 1219 р., він через рік вступив до Ордену св. Франциска та поїхав у Марокко, що в Африці, проголошувати Євангеліє. Тяжка недуга змусила його повернутися до Італії. Найбільш визначним і плідним був період його життя в Падуї, де він відзначився як проповідник, який вплинув на життя багатьох людей. Помер Антоній 13 червня 1231 року, маючи ледве 36 років. Його шанують як покровителя наречених і подружніх пар. Прохають про заступництво перед народженням дітей. На іконах Антонія зображують з вогнем, серцем (символи ревності) або з хлібом у руці. Святий також тримає на руках Дитятко Ісус.


АНТИФОН НА ВХІД
Священики Твої, Господи, нехай одягнуться у справедливість, * святі  Твої нехай возрадуються.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти дав своєму народові чудового проповідника і заступника в потребах – святого Антонія з Падуї; † вчини, щоб з його допомогою ми дотримувалися заповідей християнського життя, * та в усіх труднощах отримували від Тебе підтримку. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 18, 20-39
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями послав цар Ахав по всіх синів Ізраїля й скликав пророків на Кармель-гору. Тоді Ілля приступив до всього народу й каже: «Докіль кульгатимете на обидва боки? Коли Господь є Бог, ходіть за Ним; коли ж це Ваал – ходіть за ним». Не відповів йому народ ані слова. Тож далі сказав Ілля до народу: «Я зостався один пророк Господній, а пророків Ваала чотириста п’ятдесят чоловік. Дайте нам двох бичків, і нехай вони виберуть собі одного бичка, розітнуть його на шматки й покладуть на дрова, але нехай не підпалюють; я ж приготую другого бичка й покладу його на дрова, але не підпалю. Ви взивайте ім’я вашого бога, а я візву Ім’я Господнє. Котрий Бог відповість вогнем, той буде Богом». Увесь народ відповів: «Добре!» Тоді Ілля сказав до Ваалових пророків: «Виберіть собі одного бичка й починайте перші, бо вас багато. Взивайте ім’я вашого бога, але вогню не підкладайте». Взяли вони від нього бичка, приготували його й кликали ім’я Ваала з ранку до полудня, промовляючи: «Ваале, дай нам відповідь!» Та не було ні голосу, ні відповіді. І танцювали перед жертовником, що його були зробили. Опівдні ж почав Ілля з них насміхатись і каже: «Кличте голосніше, бо він бог; може він замислився або чимось заклопотаний, або в дорозі, або може й спить, – то прокинеться». І кликали вони ще голосніше і робили на собі, своїм звичаєм, нарізки мечами та списами, що аж кров з них струменіла. Минув і полудень, а вони все ще пророкували, аж до тієї години, коли час був приносити вечірню жертву. Та не було ні голосу, ні відповіді, ні слуху. Тоді Ілля сказав до всього народу: «Приступіть до мене!» І весь народ приступив до нього. І він відновив жертовник Господній, що був зруйнований. Узяв Ілля дванадцять каменів за числом колін синів Якова, до якого Господь сказав був: «Ізраїль буде твоє ім’я», і склав з того каміння жертовник Імені Господньому, та й обвів його навкруги ровом, що міг вмістити в собі зо два сати зерна. Потім розклав дрова, розтяв бичка, поклав на дрова, і повелів: «Наберіть чотири відра води та й вилийте на всепалення й на дрова!» І зроблено так. І повелів: «Зробіть це вдруге». І зроблено вдруге. Далі повелів: «Зробіть це втретє». І зроблено втретє, так, що вода текла навкруги жертовника, і в рові було повно води. А коли вже був час приносити вечірню жертву, приступив пророк Ілля й сказав: «Господи, Боже Авраама, Ісаака та Ізраїля! Покажи сьогодні, що Ти – Бог в Ізраїлі, що я – Твій слуга і що я вчинив це все за Твоїм велінням. Почуй мене, Господи, почуй мене, щоб цей народ зрозумів, що Ти, Господи, – Бог, і що Ти навертаєш їхні серця». І впав вогонь Господній з неба й пожер всепалення, дрова, каміння, й порох, ба й воду висушив, що була в рові. І ввесь народ, побачивши це, припав обличчям до землі й промовив: «Господь є Бог! Господь є Бог!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 16, 1-2а. 4. 5 і 8. 11
Врятуй нас, Боже, Ти – наша надія.
Збережи мене, Боже, *
бо я на Тебе покладаю надію.
Ти сказав Господу: *
«Ти – мій Господь».
Стануть численними страждання *
тих, які спішать за іншими богами.
Я для них не виливатиму крові в жертву *
і не згадаю їхніх імен своїми устами.
Господь – частка мого спадку, Ти – моя доля; *
Ти – Той, хто мою спадщину оберігає.
Я завжди маю Господа перед собою, – *
Він праворуч мене, я не похитнуся.
Ти даси мені дорогу життя пізнати, *
повнота радості – перед Твоїм обличчям,
у Твоїй правиці – *
радість навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 25, 4б. 5а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Боже мій, навчи мене ходити Твоїми стежками,
провадь мене згідно з правдою своєю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 17-19
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не думайте, що Я прийшов відмінити Закон або Пророків. Я не прийшов відмінити, але сповнити. Адже воістину кажу вам: доки не промине небо й земля, жодна йота, жодна риска із Закону не промине, – аж все збудеться.  Якщо хтось скасує одну з цих найменших заповідей і так навчить людей, – він найменшим назветься в Царстві Небесному, а хто виконає і навчить, той великим назветься в Царстві Небесному». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні свята Церква споминає святого Антонія, до якого ми часто звертаємося у рі зних потребах; тож за його посередництвом звернімося до Господа Бога з нашими проханнями:

1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб вона зростала і укріплювалася по всій землі.
2. Молімося за всіх, наділених владою, щоб вони розпоряджалися нею заради блага людей.
3. Молімося за скривджених і нещасних, щоб святий Антоній взяв їх під свою опіку.
4. Молімося за хворих і покинутих, щоб доброзичливі та щирі люди завжди їм допомагали.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь дав їм участь у вічному щасті на небесах.
6. Молімося в наших особистих намірах та намірах наших рідних, щоб святий Антоній виблагав нам у Господа Бога те, чого ми у Нього просимо.
Боже, благоволи вислухати наші прохання і допоможи нам вірно йти Твоїми шляхами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми дари, складені на Твій вівтар в день спомину святого Антонія, †  і, як через ці блаженні тайни Ти обдарував його славою, * так і нам даруй прощення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Щасливий слуга, * якого Господь, повернувшись, знайде невсипущим. * Істинно кажу вам: він поставить його над усім своїм маєтком.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай небесна трапеза в усіх, що святкують спомин святого Антонія примножить і утвердить духовні сили, † щоб ми зберегли непорушним дар віри * та йшли вказаною нам стежкою спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 19:03 Понеділок 0 143 Літургія на кожен день, 19 червня, вівторок (зел) Вівторок ХІ звичайного тижня
Коли в твоєму серці живе ненависть і непрощення, коли тебе образили і принизили, а ти палаєш сильним бажанням помститися – споглянь на Хрест. На ньому розп’ята Божа Любов, безвинний Богочоловік. І як розкаяний злодій, свідомий своїх гріхів, пропроси Христа про благодать перебувати в Його любові.
Або (біл) довільний спомин св. РОМУАЛЬДА, абата
Св. Ромуальд походив з Равенни. Вступив до бенедиктинського монастиря в Клоссе біля Равенни і через кілька років розпочав пустельницьке життя. Провів реформи в багатьох пустельницьких спільнотах на півночі Італії та у Франції. В Камальдолі започаткував конгрегацію Камедулів, яка веде спільне і пустельницьке життя. Св. Ромуальд помер у пустелі біля монастиря Валь ді Кастро 19 червня 1027 року.
Спільні Меси: про ченців