Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 червня, середа
19:07 Вівторок 0 340
12-06-2018, 19:07

Літургія на кожен день, 13 червня, середа

Сьогодні Господь дає кожному з нас шанс бути найбільшим у Небесному Царстві. Замислимося над цим словом! Адже самий великий святий Старого Завіту може бути меншим від вас в Небесному Царстві. Оскільки і ти можеш заслужити найвище місце у ньому. Дякуємо Тобі, Господи, за такий великий дар і можливість.
Св. АНТОНІЯ ПАДУАНСЬКОГО, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Антоній  народився 1195 р. в Ліссабоні. Висвячений у 1219 р., він через рік вступив до Ордену св. Франциска та поїхав у Марокко, що в Африці, проголошувати Євангеліє. Тяжка недуга змусила його повернутися до Італії. Найбільш визначним і плідним був період його життя в Падуї, де він відзначився як проповідник, який вплинув на життя багатьох людей. Помер Антоній 13 червня 1231 року, маючи ледве 36 років. Його шанують як покровителя наречених і подружніх пар. Прохають про заступництво перед народженням дітей. На іконах Антонія зображують з вогнем, серцем (символи ревності) або з хлібом у руці. Святий також тримає на руках Дитятко Ісус.


АНТИФОН НА ВХІД
Священики Твої, Господи, нехай одягнуться у справедливість, * святі  Твої нехай возрадуються.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти дав своєму народові чудового проповідника і заступника в потребах – святого Антонія з Падуї; † вчини, щоб з його допомогою ми дотримувалися заповідей християнського життя, * та в усіх труднощах отримували від Тебе підтримку. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 18, 20-39
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями послав цар Ахав по всіх синів Ізраїля й скликав пророків на Кармель-гору. Тоді Ілля приступив до всього народу й каже: «Докіль кульгатимете на обидва боки? Коли Господь є Бог, ходіть за Ним; коли ж це Ваал – ходіть за ним». Не відповів йому народ ані слова. Тож далі сказав Ілля до народу: «Я зостався один пророк Господній, а пророків Ваала чотириста п’ятдесят чоловік. Дайте нам двох бичків, і нехай вони виберуть собі одного бичка, розітнуть його на шматки й покладуть на дрова, але нехай не підпалюють; я ж приготую другого бичка й покладу його на дрова, але не підпалю. Ви взивайте ім’я вашого бога, а я візву Ім’я Господнє. Котрий Бог відповість вогнем, той буде Богом». Увесь народ відповів: «Добре!» Тоді Ілля сказав до Ваалових пророків: «Виберіть собі одного бичка й починайте перші, бо вас багато. Взивайте ім’я вашого бога, але вогню не підкладайте». Взяли вони від нього бичка, приготували його й кликали ім’я Ваала з ранку до полудня, промовляючи: «Ваале, дай нам відповідь!» Та не було ні голосу, ні відповіді. І танцювали перед жертовником, що його були зробили. Опівдні ж почав Ілля з них насміхатись і каже: «Кличте голосніше, бо він бог; може він замислився або чимось заклопотаний, або в дорозі, або може й спить, – то прокинеться». І кликали вони ще голосніше і робили на собі, своїм звичаєм, нарізки мечами та списами, що аж кров з них струменіла. Минув і полудень, а вони все ще пророкували, аж до тієї години, коли час був приносити вечірню жертву. Та не було ні голосу, ні відповіді, ні слуху. Тоді Ілля сказав до всього народу: «Приступіть до мене!» І весь народ приступив до нього. І він відновив жертовник Господній, що був зруйнований. Узяв Ілля дванадцять каменів за числом колін синів Якова, до якого Господь сказав був: «Ізраїль буде твоє ім’я», і склав з того каміння жертовник Імені Господньому, та й обвів його навкруги ровом, що міг вмістити в собі зо два сати зерна. Потім розклав дрова, розтяв бичка, поклав на дрова, і повелів: «Наберіть чотири відра води та й вилийте на всепалення й на дрова!» І зроблено так. І повелів: «Зробіть це вдруге». І зроблено вдруге. Далі повелів: «Зробіть це втретє». І зроблено втретє, так, що вода текла навкруги жертовника, і в рові було повно води. А коли вже був час приносити вечірню жертву, приступив пророк Ілля й сказав: «Господи, Боже Авраама, Ісаака та Ізраїля! Покажи сьогодні, що Ти – Бог в Ізраїлі, що я – Твій слуга і що я вчинив це все за Твоїм велінням. Почуй мене, Господи, почуй мене, щоб цей народ зрозумів, що Ти, Господи, – Бог, і що Ти навертаєш їхні серця». І впав вогонь Господній з неба й пожер всепалення, дрова, каміння, й порох, ба й воду висушив, що була в рові. І ввесь народ, побачивши це, припав обличчям до землі й промовив: «Господь є Бог! Господь є Бог!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 16, 1-2а. 4. 5 і 8. 11
Врятуй нас, Боже, Ти – наша надія.
Збережи мене, Боже, *
бо я на Тебе покладаю надію.
Ти сказав Господу: *
«Ти – мій Господь».
Стануть численними страждання *
тих, які спішать за іншими богами.
Я для них не виливатиму крові в жертву *
і не згадаю їхніх імен своїми устами.
Господь – частка мого спадку, Ти – моя доля; *
Ти – Той, хто мою спадщину оберігає.
Я завжди маю Господа перед собою, – *
Він праворуч мене, я не похитнуся.
Ти даси мені дорогу життя пізнати, *
повнота радості – перед Твоїм обличчям,
у Твоїй правиці – *
радість навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 25, 4б. 5а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Боже мій, навчи мене ходити Твоїми стежками,
провадь мене згідно з правдою своєю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 17-19
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не думайте, що Я прийшов відмінити Закон або Пророків. Я не прийшов відмінити, але сповнити. Адже воістину кажу вам: доки не промине небо й земля, жодна йота, жодна риска із Закону не промине, – аж все збудеться.  Якщо хтось скасує одну з цих найменших заповідей і так навчить людей, – він найменшим назветься в Царстві Небесному, а хто виконає і навчить, той великим назветься в Царстві Небесному». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні свята Церква споминає святого Антонія, до якого ми часто звертаємося у рі зних потребах; тож за його посередництвом звернімося до Господа Бога з нашими проханнями:

1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб вона зростала і укріплювалася по всій землі.
2. Молімося за всіх, наділених владою, щоб вони розпоряджалися нею заради блага людей.
3. Молімося за скривджених і нещасних, щоб святий Антоній взяв їх під свою опіку.
4. Молімося за хворих і покинутих, щоб доброзичливі та щирі люди завжди їм допомагали.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь дав їм участь у вічному щасті на небесах.
6. Молімося в наших особистих намірах та намірах наших рідних, щоб святий Антоній виблагав нам у Господа Бога те, чого ми у Нього просимо.
Боже, благоволи вислухати наші прохання і допоможи нам вірно йти Твоїми шляхами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми дари, складені на Твій вівтар в день спомину святого Антонія, †  і, як через ці блаженні тайни Ти обдарував його славою, * так і нам даруй прощення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Щасливий слуга, * якого Господь, повернувшись, знайде невсипущим. * Істинно кажу вам: він поставить його над усім своїм маєтком.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай небесна трапеза в усіх, що святкують спомин святого Антонія примножить і утвердить духовні сили, † щоб ми зберегли непорушним дар віри * та йшли вказаною нам стежкою спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:14 Понеділок 0 112 Літургія на кожен день, 11 грудня, вівторок (фіол) Вівторок ІІ тижня Адвенту
Не всі відразу схоплюють суть метафори: як можна залишити напризволяще всю отару, щоб шукати одну вівцю? І чому радість з її віднайдення більша від радості з присутності 99 «слухняних» овець? Божа любов безумовна, і Він хоче нас навчити такої ж любові. Бог хоче, щоб ми раділи не лише з нашої близькості з Ним, але теж щиро тішилися з навернення інших, відчували радість і щастя інших, як свої власні.
Або (біл) довільний спомин св. ДАМАСІЯ І, Папи
Св. Єронім назвав св. Дамасія “першим учителем первісної Церкви”. Після міланського декрету цісаря Костянтина, коли Церква могла врешті вийти із катакомб, з’явилася необхідність захисту віри від аріанської єресі. За бажанням Папи Дамасія св. Єронім здійснив латинський переклад Святого Письма, який під назвою “Вульгата” став еталонним текстом Церкви. Св. Дамасій зробив на могилах мучеників багато написів, які є важливими свідоцтвами їхнього культу. Помер у 384 році та був похований у базиліці св. Лаврентія, яку він сам заснував.
Спільні Меси: про Папу