Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 червня, четвер
18:15 Середа 0 141
13-06-2018, 18:15

Літургія на кожен день, 14 червня, четвер

(зел) Четвер Х звичайного тижня
Господь  Ісус  Христос  приносить  у  світ  новий  закон  –  закон любові й прощення, доброти та терпеливості. Цього закону так важко дотримуватись у сьогоднішньому світі, де панує злість, ненависть і непрощення. Всупереч усьому, закон Христа і сьогодні бринить луною для кожного християнина. Такою є необхідна умова успадкування Божого Царства. Навчи нас, Господи, прощати ворогам нашим.АНТИФОН НА ВХІД
Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники мої й мої вороги, то вони спіткнуться й упадуть.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 18, 41-46
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями Ілля сказав Ахавові: «Йди, їж і пий, бо чути шум великого дощу». Пішов Ахав їсти й пити, а Ілля вийшов на верх Кармелю, припав до землі й, нахиливши лице аж між коліна, сказав своєму слузі: «Йди, подивись у бік моря». Пішов той, подививсь і каже: «Нема нічого!» Ілля сказав знову: «Іди сім разів». За сьомим разом слуга каже: «Маленька хмарка, в долоню завбільшки, встає з моря». І сказав Ілля: «Іди, скажи Ахавові: “Запрягай і їдь, щоб не застав тебе дощ”». І вмить потемніло небо від хмари та від вітру, і линув потужний дощ. Сів Ахав на колісницю й поїхав у Єзреел. На Іллю ж зійшла рука Господня і він, підперезавши боки, мчав перед Ахавом до входу в Єзреел. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 65, 10. 11. 12-13
Богу належить слава на Сіоні.
Ти дбаєш про землю, її напуваєш, *
збагачуєш її надзвичайно щедро:
Божа ріка сповнена водою. †
Ти зерно їм достачаєш, *
бо так Ти все це запровадив.
Її борозни Ти наповняєш, *
скиби рівняєш,
дощами її робиш м’якою, *
а її рослинність благословляєш.
Ти увінчав рік своєю добротою, *
і Твої стежки просякнуті достатком.
Волога осяде на пасовиськах пустелі, *
і охоплені радістю пагорби будуть.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 20-26
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам, що коли ваша праведність не перевищить праведності книжників і фарисеїв, то не ввійдете до Царства Небесного. Ви чули, що було сказано прадавнім: “Не вбиватимеш, а коли хто вб’є, той підлягає суду”. А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпадає під суд. Якщо хто скаже на свого брата: “нікчемо” – той підлягає верховному суду. А хто скаже: “дурню” – той підпадає під вогняну геєну. Отже, якщо принесеш свій дар до жертовника і там пригадаєш, що твій брат має щось проти тебе, залиши там свій дар перед жертовником, піди спершу помирися зі своїм братом, а тоді вже приходь і принось свій дар. Шукай згоди зі своїм противником швидко, доки ти з ним на дорозі, щоби противник не видав тебе судді, а суддя тебе не видав слузі й не кинули тебе до в’язниці. Воістину кажу тобі: не вийдеш звідти, доки не віддаси останнього кодранта». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос нас навчає, як слід розуміти Божі заповіді; просі мо в Нього потрібних благодатей:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона несла Христовий мир всім народам.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він невпинно вів християн до істинної єдності в братерській любові.
3. Молімося за єпископів та священиків, щоб, залишивши суд Господу, який знає людські серця і думки, вони для вірних були невичерпним джерелом Божого милосердя.
4. Молімося за тих, котрих душі розпалені ворожнечею та ненавистю до своїх близьких, щоб Господь дав їм благодать прозріння і привів до примирення.
5. Молімося за померлих, щоб з Божої милості вони осягнули щастя вічного перебування з Ним у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб наша справедливість завжди випливала з духа любові, який стоїть понад усіма законами.

Господи, почуй молитви своїх дітей і обдаруй нас своїми благодатями, щоб ми вірно йшли дорогами Євангелія. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служіння, † прийми дари, які  ми Тобі  приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 19:03 Понеділок 0 143 Літургія на кожен день, 19 червня, вівторок (зел) Вівторок ХІ звичайного тижня
Коли в твоєму серці живе ненависть і непрощення, коли тебе образили і принизили, а ти палаєш сильним бажанням помститися – споглянь на Хрест. На ньому розп’ята Божа Любов, безвинний Богочоловік. І як розкаяний злодій, свідомий своїх гріхів, пропроси Христа про благодать перебувати в Його любові.
Або (біл) довільний спомин св. РОМУАЛЬДА, абата
Св. Ромуальд походив з Равенни. Вступив до бенедиктинського монастиря в Клоссе біля Равенни і через кілька років розпочав пустельницьке життя. Провів реформи в багатьох пустельницьких спільнотах на півночі Італії та у Франції. В Камальдолі започаткував конгрегацію Камедулів, яка веде спільне і пустельницьке життя. Св. Ромуальд помер у пустелі біля монастиря Валь ді Кастро 19 червня 1027 року.
Спільні Меси: про ченців