Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 червня, четвер
18:15 Середа 0 301
13-06-2018, 18:15

Літургія на кожен день, 14 червня, четвер

(зел) Четвер Х звичайного тижня
Господь  Ісус  Христос  приносить  у  світ  новий  закон  –  закон любові й прощення, доброти та терпеливості. Цього закону так важко дотримуватись у сьогоднішньому світі, де панує злість, ненависть і непрощення. Всупереч усьому, закон Христа і сьогодні бринить луною для кожного християнина. Такою є необхідна умова успадкування Божого Царства. Навчи нас, Господи, прощати ворогам нашим.АНТИФОН НА ВХІД
Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники мої й мої вороги, то вони спіткнуться й упадуть.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 18, 41-46
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями Ілля сказав Ахавові: «Йди, їж і пий, бо чути шум великого дощу». Пішов Ахав їсти й пити, а Ілля вийшов на верх Кармелю, припав до землі й, нахиливши лице аж між коліна, сказав своєму слузі: «Йди, подивись у бік моря». Пішов той, подививсь і каже: «Нема нічого!» Ілля сказав знову: «Іди сім разів». За сьомим разом слуга каже: «Маленька хмарка, в долоню завбільшки, встає з моря». І сказав Ілля: «Іди, скажи Ахавові: “Запрягай і їдь, щоб не застав тебе дощ”». І вмить потемніло небо від хмари та від вітру, і линув потужний дощ. Сів Ахав на колісницю й поїхав у Єзреел. На Іллю ж зійшла рука Господня і він, підперезавши боки, мчав перед Ахавом до входу в Єзреел. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 65, 10. 11. 12-13
Богу належить слава на Сіоні.
Ти дбаєш про землю, її напуваєш, *
збагачуєш її надзвичайно щедро:
Божа ріка сповнена водою. †
Ти зерно їм достачаєш, *
бо так Ти все це запровадив.
Її борозни Ти наповняєш, *
скиби рівняєш,
дощами її робиш м’якою, *
а її рослинність благословляєш.
Ти увінчав рік своєю добротою, *
і Твої стежки просякнуті достатком.
Волога осяде на пасовиськах пустелі, *
і охоплені радістю пагорби будуть.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 20-26
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам, що коли ваша праведність не перевищить праведності книжників і фарисеїв, то не ввійдете до Царства Небесного. Ви чули, що було сказано прадавнім: “Не вбиватимеш, а коли хто вб’є, той підлягає суду”. А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпадає під суд. Якщо хто скаже на свого брата: “нікчемо” – той підлягає верховному суду. А хто скаже: “дурню” – той підпадає під вогняну геєну. Отже, якщо принесеш свій дар до жертовника і там пригадаєш, що твій брат має щось проти тебе, залиши там свій дар перед жертовником, піди спершу помирися зі своїм братом, а тоді вже приходь і принось свій дар. Шукай згоди зі своїм противником швидко, доки ти з ним на дорозі, щоби противник не видав тебе судді, а суддя тебе не видав слузі й не кинули тебе до в’язниці. Воістину кажу тобі: не вийдеш звідти, доки не віддаси останнього кодранта». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос нас навчає, як слід розуміти Божі заповіді; просі мо в Нього потрібних благодатей:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона несла Христовий мир всім народам.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він невпинно вів християн до істинної єдності в братерській любові.
3. Молімося за єпископів та священиків, щоб, залишивши суд Господу, який знає людські серця і думки, вони для вірних були невичерпним джерелом Божого милосердя.
4. Молімося за тих, котрих душі розпалені ворожнечею та ненавистю до своїх близьких, щоб Господь дав їм благодать прозріння і привів до примирення.
5. Молімося за померлих, щоб з Божої милості вони осягнули щастя вічного перебування з Ним у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб наша справедливість завжди випливала з духа любові, який стоїть понад усіма законами.

Господи, почуй молитви своїх дітей і обдаруй нас своїми благодатями, щоб ми вірно йшли дорогами Євангелія. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служіння, † прийми дари, які  ми Тобі  приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:24 Четвер 0 87 Літургія на кожен день, 14 грудня, п'ятниця Йоана Хрестителя не сприймали через його надмірний аскетизм. Ісуса Христа, навпаки, не вважали пророком за відсутність зовнішніх проявів цього аскетизму, за те, що пив і їв із грішниками. Якщо хтось хоче відкинути вчення Церкви, завжди знайде для цього привід: або ж вона занадто вимоглива, непристосована до сьогодення; або ж, щоб скомпрометувати її, витягатимуть на світло денне гріхи і вади її членів. Однак, як каже сьогодні Ісус, мудрість завжди виправдається своїми ділами. Іншими словами, правда завжди переможе. Особливо, коли це Правда з великої літери, коли це вчення самого Ісуса, підкріплене його благодатною присутністю у своїй Церкві.
Св. ЙОАНА ВІД ХРЕСТА, ПРЕСВІТЕРА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Йоан де Єпез народився біля Авіля в Іспанії близько 1542 року. У віці дванадцяти років він вступив до ордену Кармелітів. Св. Йоан став головним помічником св. Терези в реформі ордену. Полюбив Христовий хрест і просив Бога, щоб йому ніколи не бракувало страждання. Ця молитва була вислухана. Реформаторська діяльність була для святого тернистим шляхом. Св. Йоан від Хреста проголошував необхідність абсолютного внутрішнього зубожіння, щоб дійти єдності з Богом. Своє вчення він висловлював у прозі та віршах. Помер у місті Убеда в 1591 році.