Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Знання і віра: у Луцьку відбулася чергова сесія кафедральної школи
19:51 Четвер 0 414
22-03-2018, 19:51

Знання і віра: у Луцьку відбулася чергова сесія кафедральної школи

Учасники кафедральної школи в Луцьку, більшість із яких лікарі, студентська молодь і парафіяни луцької римсько-католицької парафії, мали змогу ознайомитися з поглядом Католицької Церкви на питання віри та філософії, а також на проблему їхнього відношення.
Про це повідомляє Волинський монітор.

Чергова сесія «Між вірою та розумом» відбулася в неділю, 18 березня.

Відкрив сесію керівник кафедральної школи, викладач Університету кардинала Стефана Вишинського у Варшаві та Варшавського медичного університету, доктор філософії Казімеж Шалата. Його програмна доповідь «Між вірою та розумом» і дала назву всій сесії. Погодьтеся, важко знайти більш заяложену тему, яку людство обговорює, відколи існує, проте доповідь була цікавою для слухачів, – насамперед, завдяки висвітленню саме католицького аспекту в підході до проблематики. Далі священик, професор богословських наук Станіслав Урбанський, викладач Варшавського медичного університету, порушив тему, яка, мабуть, максимально віддалена від сфери раціонального й повністю лежить у царині віри: «Пасіонарна містика». Ян Пнєвський, редактор «Польського радіо», викладач колегіума Боболянум у Варшаві, виголосив доповідь «Філософія як душпастирство». Він зосередився на тому, яке місце повинна займати філософія у житті звичайної, тобто мирської людини і чим повинна бути філософія в житті священика. Як бачимо, діапазон доповідей був широким і охопив і філософію, і богослов’я. Деякі місця «Пасіонарної містики» потребували спеціальної підготовки та запасу знань, але загалом доповіді були зрозумілі для слухачів школи.

Наприкінці сесії виступив отець Вітольд-Йосиф Ковалів із Острога, який коротко представив дві найновіших книжки з багатого доробку свого видавництва «Волання з Волині». Це були брошура польською мовою авторства Марії Калас про отця Владислава Буковинського, луцького пароха, два роки тому проголошеного Церквою блаженним, і репринт праці протоієрея Михаїла Тучемського «Життя й діяльність святого рівноапостольного князя Володимира та хрещення при ньому Русі (988–1938)».

Закінчилася сесія молитвою і благословенням, яке уділив присутній на сесії єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії.

Організаторами заходу були Волинське товариство лікарів польського походження, Університет кардинала Стефана Вишинського, Польська фундація Рауля Фоллеро й управління Луцької дієцезії Римсько-Католицької церкви в Україні.

Анатолій Оліх

За темою:
До Луцька привезли нагробну плиту єпископа Шельонжека
Зустріч міністрантів Луцького деканату
У Рівному завершився курс «Використання техніки мотиваційного діалогу» для священиків і богопосвячених осіб

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 14:11 П'ятниця 0 656 У Бердичеві готуються до зустрічі паломників з України й цілого світу У Бердичеві на Житомирщині триває підготовка до прибуття паломників із різних куточків України, Європи та світу, які 20 й 21 липня 2019 року візьмуть участь у відпустових урочистостях Матері Божої Святого Скапулярія. Цього року урочистості в Бердичеві відбудуться під гаслом «Богородице, українську сім’ю під Свій захист прийми!».