Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » До Луцька привезли нагробну плиту єпископа Шельонжека
09:26 Четвер 0 1 377
22-02-2018, 09:26

До Луцька привезли нагробну плиту єпископа Шельонжека

Нагробну плиту, під якою раніше спочивав єпископ Адольф Шельонжек, передали луцькому римсько-католицькому кафедральному собору святих апостолів Петра й Павла.
Про це повідомляє Волинський монітор.

Зараз триває беатифікаційний процес владики, у рамках якого в Торуні нещодавно відбулося перепоховання його земних останків. Нагробну плиту, під якою раніше було поховане тіло єпископа, 18 лютого доставили до луцького римсько-католицького кафедрального собору святих апостолів Петра й Павла.

Владика Адольф Петро Шельонжек приїхав до Луцька в лютому 1926 р., за два місяці після свого призначення. Він віддано служив Богові та ввіреній йому пастві. Навіть після арешту органами НКВД у ніч із 3 на 4 січня 1945 р. не зрікся служіння і в радянських тюрмах, де провів 16 місяців, та до самої смерті молився й тужив за «своєю улюбленою Луцькою дієцезією». Адольф Шельонжек не відмовився від свого єпископського престолу, тому і де-юре, і за церковними канонами залишився владикою луцьким аж до самої смерті.

У травні 1946 р., після втручання американської дипломатії, радянська влада «помилувала» священнослужителя, якому загрожував смертний вирок, і депортувала його до Польщі. Там єпископ-вигнанець із луцькими священиками оселився у Бєжгловському замку поблизу Торуня. Місцевий ординарій надав їм храм святого Якова в Торуні, щоби її парох із пожертвувань вірян міг утримувати владику та його капітул.

Коли луцький єпископ Адольф Петро Шельонжек завершив свій земний шлях, його тіло поховали у крипті під пресвітерієм цього храму, а над могилою прикріпили надгробну плиту, виготовену за кошти, зібрані священиками та вірянами Луцької дієцезії, які після війни опинилися на території Польщі.

Зараз, коли завершився дієцезіальний етап беатифікаційного процесу й владику луцького вже офіційно можна називати Слугою Божим, його тіло перемістили у спеціальний саркофаг біля входу до торунського храму, а плиту вирішили передати Луцьку. Символічно, що волею Провидіння до Луцька нагробна плита владики потрапила через перехід Шегині–Медика – той самий, яким єпископ Шельонжек покидав ці землі. Невдовзі плиту освятять і встановлять у луцькому кафедральному соборі святих апостолів Петра й Павла.

Анатолій Оліх

За темою:
Ексгумація останків єпископа Адольфа Петра Шельонжека
Зустріч міністрантів Луцького деканату
У Рівному завершився курс «Використання техніки мотиваційного діалогу» для священиків і богопосвячених осіб
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.