Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Домініканська школа віри в Харкові: про Євхаристію і Церкву
09:36 Вівторок 0 808
29-05-2018, 09:36

Домініканська школа віри в Харкові: про Євхаристію і Церкву

26 травня 2018 року відбулась остання перед літніми канікулами зустріч Домініканської школи віри в Харкові. Лекцію на тему «Чому потрібна Церква?» прочитав отець доктор Домінік Сімон OP.
Отець Домінік звернув увагу на три виміри Церкви: зовнішній (релігійно-соціологічний або ж інституційний); глибинний, що представляє нам таємницю Ісуса Христа, Який живе і триває; і, нарешті, вимір віри, яка становить суть Церкви. Далі він описав окремі етапи об'явлення таємниці Церви. У першому Ісус власним життям вказує на таємницю Небесного Царства. У другому Небесне Царство присутнє в житті спільноти вірних – у виборі апостолів та апостольському навчанні. Третій етап – це встановлення Євхаристії, а на четвертому Євхаристія творить Церкву.


Сама Євхаристія має два об'єднавчі виміри: з одного боку, збирає вірних Христових при столі Божого Слова та Євхаристії та творить із них спільноту, а з іншого – вірні єднаються з Христом. Джерело святості Церкви – це святість Євхаристії, а також дія Святого Духа. Таємниця Зіслання Святого Духа робить вірних здатними прийняти правду про те, що Ісус Христос є в Церкві й живе посеред нас завдяки дару любові Пресвятої Трійці.

Лекція отця Домініка зацікавила присутніх і викликала жваву дискусію.


Перша в новому навчальному році зустріч Домініканської школи віри в Харкові відбудеться 6 жовтня 2018 року.

Текст і фото – о. Маріуш Возняк ОР

За темою:
Домініканське душпастирство в Києві: суть і обряд Євхаристії
Домініканське душпастирство в Києві: навіщо людині Церква?
Домініканська школа віри в Харкові: Богородиця і шлях до неба
Новини з України 09:00 Субота 0 568 Пограбовано парафіяльний дім на Миколаївщині Отець Григорій, священик родом з Польщі, майже 6 років служить в Одесько-Сімферопольській дієцезії. На даний момент він є настоятелем у парафії Божого милосердя в Баштанці, Миколаївської області. На початку січня священик з причин здоров’я несподівано потрапив до лікарні, де його чекала операція. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.