Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Домініканське душпастирство в Києві: значення чистоти
14:06 Середа 0 317
7-03-2018, 14:06

Домініканське душпастирство в Києві: значення чистоти

Учасники домініканського душпастирства в Інституті святого Томи Аквінського в суботу, 3 березня, знову повернулися до розмови про те, що таке любов. Цього разу темою зустрічі стала чистота – в подружжі й не тільки.
Ідучи за Томою Аквінським, можна сказати, що сексуальність – найбільш уражена сфера в людині після гріхопадіння. Саме її диявол атакує найдужче, бо завдяки цьому дару Бог творить нову людину. Сучасна культура здирає заслони, які оберігають красу подружніх стосунків; через це людині стає складніше осягнути глибокий сенс взаємного інтимного обдаровування, а тому вона схильна виправдовувати свої перелюби й інші переступи в сімейному житті – втім, треба визнати, що нам узагалі властиве самовиправдання.

Така постава пов’язана з лінощами: вона виявляється у ворожості до чогось, що можна було б осягнути, але з докладанням зусиль. Щоб обґрунтувати відмову від добра, світ створює версію «істини», в якій нема місця на об’єктивну, – і надає багато аргументів, щоб утвердити в ній людину. Щодо чистоти це можуть бути докази на медичному, психологічному, фізіологічному рівні. Проте кожна особа прагне щастя, до якого покликана, а осягти його можна лише з Христом. Святий Дух переконує людину про гріх (пор. Йн 16, 8), а завдяки розуму, освітленому Євангелієм, вона розпізнає, чи насправді йде дорогою спасіння.

Це стосується кожного вірного, бо ж стриманими належить бути не тільки ченцям. Чистота має велике значення і для подружжя, адже Господь Ісус пояснює шосту заповідь так, що «кожний, хто дивиться на жінку з пожаданням, той вже вчинив перелюб з нею в своїм серці» (Мт 5, 28). Сучасними загрозами для чистоти стають не лише стосунки «на стороні», а й перегляд порногафії чи використання контрацепції. Якщо замислитися, то тут ідеться і про вживання нецензурної лексики, адже часто слова-прокльони стосуються людської сексуальності.

Справжній любові неодмінно властива чистота, бо ж чоловік і жінка прагнуть кохати не заради самого почуття, а через бажання щастя для коханої особи. Аби любов була прозора, необхідне знаряддя чистоти, а ще – безкорисливість і вірність, що формують основу істинного щастя й бережуть людину від стосунків, які можуть спровокувати зраду.

Юлія Бойко

За темою:
Домініканське душпастирство в Києві: не коритися емоціям, а керувати ними
Домініканське душпастирство в Києві: свідомий вибір зрілої любові
Домініканське душпастирство в Києві: справа тілесності

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий