Коли ми чуємо слово «навернення», часто не знаємо, що з ним робити і як його розуміти. Поводимо себе, як допитливі діти, які чекають на знак, щоб розвіяти свої сумніви. Ми потребуємо впевненості, а якщо її не отримуємо, ми ґрунтуємось на відомі речі, хоч і недосконалі. Навернутися, відступити від гріха для когось, кого добре і не знаєш, є для нас важкою справою. Христос обіцяє знак пророка Йони, який нас дуже глибоко торкнеться і змусить стати на коліна. І буде нам соромно, що ми не повірили в Того, хто для нас помер і воскрес.
Св. ТЕРЕЗИ ВІД ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Тереза народилася в Авілі у 1515 році. Ще в дитинстві вона мріяла загинути мученицькою смертю за віру. У двадцятирічному віці Тереза вступила до монастиря кармелітанок. Слідуючи за Божим натхненням, вона завершила реформу свого ордену, заснувавши 32 монастирі. За допомогою св. Йоана від Хреста взялася також за реформу ордену Кармелітів. Нове відгалуження ордену отримало назву – Кармеліти Босі. Опираючись на свій особистий досвід, св. Тереза написала багато праць, котрі є перлинами містичної літератури. Померла 15 жовтня 1582 року.
АНТИФОН НА ВХІДСв. ТЕРЕЗИ ВІД ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Тереза народилася в Авілі у 1515 році. Ще в дитинстві вона мріяла загинути мученицькою смертю за віру. У двадцятирічному віці Тереза вступила до монастиря кармелітанок. Слідуючи за Божим натхненням, вона завершила реформу свого ордену, заснувавши 32 монастирі. За допомогою св. Йоана від Хреста взялася також за реформу ордену Кармелітів. Нове відгалуження ордену отримало назву – Кармеліти Босі. Опираючись на свій особистий досвід, св. Тереза написала багато праць, котрі є перлинами містичної літератури. Померла 15 жовтня 1582 року.
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого.
КОЛЕКТА
Боже, Ти своїм Духом спонукав святу Терезу, щоб вона вказала Церкві дорогу до досконалості; † вчини, щоб ми живилися її вченням * і палали прагненням істинної святості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 4, 22-24. 26-27. 31 – 5, 1
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Написано, що Авраам мав двох синів – одного від рабині, а другого від вільної. Але той, хто від рабині, народився по-тілесному, а той, хто від вільної, – згідно з обітницею. Розуміти це потрібно образно, адже тут – два Завіти. Один із Синайської гори: це Агар, яка народжує в рабство. А горішній Єрусалим вільний; він є матір’ю для нас. Адже написано: «Звеселися, неплідна, яка не родила! Радій і викликуй ти, яка не терпіла мук родів, бо набагато більше дітей у покинутої, ніж у тієї, яка має чоловіка!» Отже, брати, ми є дітьми не рабині, а вільної! Для цієї свободи Христос визволив нас, тож стійте в ній і не впрягайтеся знову в ярмо рабства. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 113, 1-2. 3-4. 5а і 6-7
Хай Ім’я Боже славиться довіку.
Хваліть, слуги Господні, *
хваліть Господнє Ім’я!
Нехай буде Ім’я Господнє благословенне – *
віднині і довіку!
Від сходу сонця і до заходу *
хваліть Ім’я Господнє.
Господь високо – над усіма народами, *
понад небеса – Його слава.
Хто такий, як Господь, Бог наш, *
та споглядає на понижене на землі й на небі?
Він бідного з землі підіймає *
і з гноїща вбогого підводить.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими ваші серця,
але слухайте голос Господній.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 29-32
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли збиралися люди, Ісус почав говорити: «Цей рід – лукавий: він знамення шукає, та знамення не буде дано йому, – хіба що знамення Йони. Бо як Йона став ознакою для ніневійців, таким буде й Син Людський для цього роду. Цариця Півдня підніметься на суд з мужами цього роду і засудить їх, бо вона прийшла з кінця світу, щоби послухати мудрість Соломона. А ось тут – більше від Соломона. Мужі ніневійські встануть на суд із цим родом і засудять його, бо вони покаялися після проповіді Йони, а ось тут – більше від Йони». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Свята Тереза від Ісуса, кармелітка, Вчитель святої Церкви, своїм життям та творами вписала славну сторінку в історію Церкви; молімося до Господа, щоб і все наше життя було прославленням Бога:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона зростала в єдності та любові.
2. Молімося за жіночі чернечі ордени, щоб серед суєтності сучасного світу вони були взірцем життя у молитві та праці.
3. Молімося за письменників, щоб своїми творами вони піднімали духовність сучасних людей.
4. Молімося за тих, хто давно не сповідався, щоб вони щиро покаялися у скоєних гріхах і повернулися до всепрощаючого Отця.
5. Молімося за наших померлих, щоб Господь Бог простив їхні гріхи і благоволив прийняти їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми дійсно були християнами і прославляли Бога не тільки молитвами у храмах, але й працею у повсякденному житті.
Вислухай, Господи, наші смиренні молитви, наповни нас духом своєї любові і допоможи служити у вірі Тобі та нашим ближнім. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай наші дари будуть угодними Твої й величі, * як подобалася Тобі цілковита ві дданість свято ї Терези. Через Христа, Господа нашого.
Префація про Святих, № 35.
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Милосердя Господнє оспівуватиму повіки, * і з покоління в покоління звіщатиму устами своїми Твою істину.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, Ти наситив Твоїх вірних підданих Хлібом з неба; * вчини, щоб ми за прикладом святої Терези вічно прославляли Твоє милосердя. Через Христа, Господа нашого.
Слова Ісуса про ненависть дуже важкі для нас і якісь незрозумілі. Може, Ісус виповів їх з огляду на те, що ми називаємо любов’ю, хоча воно становить виправдання непослуху Богові та Його заповідям? Так легко в нашому реальному житті хтось або щось стає важливішим від самого Бога. Дуже часто це провадить до зради Богу і завжди шкодить тим, кого ми в такий безбожний спосіб любимо.
Добре мати такого Царя, як Ісус, який лікує, годує, потішає, біля Нього безпечно. І тому багато людей, що слухали Ісуса, хотіли Його затримати біля себе.