Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 16 жовтня – довільний спомин святої Маргарити Марії Алякок, опікунки сиріт
13:53 Вівторок 0 2 478
16-10-2018, 13:53

16 жовтня – довільний спомин святої Маргарити Марії Алякок, опікунки сиріт

Народилася Маргарита Алякок (1647–1690) в бургундському селі Лотекур (Франція). Була п’ятою дитиною в родині нотаріуса й королівського судді. Чотирирічною дівчинкою дізналася про черниць і їхні обіти й сама склала довічний обіт чистоти перед Пресвятими Дарами.
Коли Маргариті було вісім років, її батько помер і мати віддала дівчинку на навчання в пансіонат сестер кларисок. Майбутня свята, захопившись прикладом черниць, приступила до Першого Причастя, але 1657 року тяжко захворіла й мусила повернутися додому. Хвороба прикувала її до ліжка на чотири роки; зрештою Маргарита склала Богові й Марії обіцянку стати черницею й невдовзі видужала. Утім, юна дівчина швидко забула про обіцяне й далі жила звичайним життям підлітка. Аби відповісти Богу й реалізувати покликання, їй довелося подолати внутрішні сумніви й зовнішні перешкоди. У цей час сам Ісус зміцнював і скеровував її через об’явлення.

1671 року вона все-таки вступила до Ордену Відвідин Пресвятої Діви Марії (візитантки). Була помічницею настоятельки й форматоркою новіціату. Дотримувалася суворої аскези й умертвіння плоті.

Серед численних об’явлень, яких досвідчила Маргарита в монастирі, перед Пресвятими Дарами, були чотири, визначні для всієї Церкви. Це саме через неї Ісус об’явив світові місію поширення культу Його Пресвятого Серця. Після октави Божого Тіла мало бути встановлене свято на вшанування Серця Христового та для перепрошення за гріхи зневаги до Пресвятих Дарів. Досягти цього вдалося завдяки допомозі сповідника отця Клода Коломб’є, який активно поширював культ Пресвятого Серця Ісуса.

Померла Маргарита Марія Алякок 1690 року, канонізована 1920 року.

Зображають святу в габіті черниць візитанток, із образом пробитого Серця Христового, часто – в мить об’явлення.

Опікунка тих, хто втратив батьків, і хворих на поліомієліт.
Святі дня 15:00 Середа 0 4 425 10 цікавих фактів про апостолів Петра і Павла Святі апостоли Петро і Павло відомі у всьому християнському світі. Їхні імена викликають у християн багато асоціацій, саме ці апостоли принесли Добру Новину про воскресіння Господа сотням і тисячам послідовників.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.