Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пожежа у храмі святого Людовика в Кривому Озері на Миколаївщині
17:21 Понеділок 0 147
12-11-2018, 17:21

Пожежа у храмі святого Людовика в Кривому Озері на Миколаївщині

Прийшовши до храму недільного ранку, вірні та священик із парафії святого Людовика на Кривоозерщині почули запах диму. У пітьмі біля Пресвятих Дарів самотньо світила лампадка, а над нею біліла статуя Матері Божої Марії. Коли очі звикли до темряви, стало зрозуміло: від випадково залишеної свічки чи лампадки, які запалювали на урочистість Усіх Святих, згорів вівтар.
Упав хрест із розп’яттям. Сам хрест майже згорів, а Ісус залишився неушкоджений, хоча Його фігура також дерев’яна. Усю будівлю вкрила кіптява, поплавилася стеля, зітліли коври під вівтарем. Храмові майже 200 років, він міг згоріти дотла, але якась сила загасила вогонь. 


Уже за 2 дні всі неушкоджені речі були вимиті й винесені в бічні приміщення, а в одній із кімнат обладнали капличку, де відбулася Служба Божа, хоча настоятель отець Мирослав потрапив в лікарню. Парафіяни відмивали від кіптяви дзвони, ікони, статуї, лавки і плакали, розуміючи, що вже не зможуть вчасно достойно відзначити 200-річчя храму, але дякували Богові за збережену святиню. 

Щиро дякуємо отцеві Михайлу з Подольська, який перший прийшов на допомогу, отцеві Лукашу з Кодими, отцеві Каролю з Южноукраїнська, отцеві Генріху з Балти, канцлеру дієцезії з Одеси, всім парафіянам і небайдужим людям. Хай береже вас Господь від усіляких негараздів, як зберіг цей храм.

На Фейсбук-сторінці парафії можна дізнатися реквізити рахунку, щоб переказати кошти для допомоги у відновленні святині.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий