Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храмове свято в Коростені на Житомирщині
09:57 Понеділок 0 1 384
15-10-2018, 09:57

Храмове свято в Коростені на Житомирщині

«Молись за нас, отче Гонорате, щоб ми любили Бога і Марію…» – ці слова лунали в коростенському храмі під час парафіяльного відпусту, який зібрав вірян у суботу, 13 жовтня, коли Церква згадує блаженного отця Гонората Козьмінського OFMCap.
Урочисте святкування розпочалось адорацією й Розарієм. Неймовірною любов’ю до Розарію та Марійною побожністю вирізнявся блаженний Гонорат, покровитель парафія. У певний момент життя він цілковито віддався Марії й часто повторював: «Tuus Totus» – «Твій увесь».Після молитви молодь парафії показала сценку про отця Гонората – духовного наставника, який допомагав молодим ревним християнам розпізнавати своє покликання та працювати на Божій ниві для поширення Божого Царства в умовах переслідування з боку російської влади, що наприкінці ХІХ століття панувала на польських землях.


Урочисту Євхаристію очолив отець Віталій Прилепа, що служить у Ніжині на Чернігівщині. Йому співслужили священики з Коростенського та Ємільчинського деканатів, Житомира й Ворзеля. У проповіді отець Віталій заохотив присутніх задуматися про плідність нашого життя, про те, як ми переживаємо повсякдення, яке благо приносимо світові. «Глибокий іспит сумління говорить таку правда: скільки ж ми часом марнуємо можливостей, благодатей і дарів», – підкреслив проповідник. Тому сьогоднішні – хороший день, щоб щось змінити у своєму житті.


Завершили Літургію євхаристійна процесія й ушанування реліквій блаженного отця Гонората. Після духовної поживи парафіяльна спільнота з ініціативи настоятеля отця Віталія Квапіша продовжила святкування за спільним столом. Фуршет на подвір’ї храму був прекрасною нагодою розділити радість святкування і поспілкуватися, адже ми часто звикли поспішати, не залишаючи часу одне для одного.Фото – Олеся Гонгало
Текст – сестра Барбара Завальська SCM
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.