Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Після 200 років забуття відновлено родинну каплицю польського етнографа Едварда Руліковського
10:06 Середа 0 426
22-11-2017, 10:06

Після 200 років забуття відновлено родинну каплицю польського етнографа Едварда Руліковського

У суботу, 18 листопада 2017 року, в селі Велика Мотовилівка Київської області відбулась урочиста Служба Божа, під час якої освятили відновлену каплицю родини Руліковських.
Найвідоміший представник родини – Едвард Руліковський – був польським етнографом, жив і працював на території України в ХІХ столітті. Реставрація каплиці була пов’язана з 200-річчям побудови у с. Велика Мотовилівка храму святої Анни, у підземеллі якого й був родинний гробівець Руліковських. Сам храм знищила радянська влада.

Урочистість очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький SDB, який наголосив у проповіді на тому, що «ми зараз стоїмо на підвалинах храму святої Анни. І тут, глибоко під землею, ми закладаємо дуже добре зерно, яке обов’язково має прорости – і в Мотовилівці, і в наших серцях».

На урочистості також були присутні консул Республіки Польща пан Томаш Дедерко, декан Київсько-Житомирської дієцезії отець Кшиштоф Вільк, провінціальний вікарій Ордену Проповідників отець Яцек Дудка ОР і представники місцевої селищної ради на чолі з головою пані Світланою Сперкач.

Ініціатором відновлення каплиці стала Фастівська парафія Воздвиження Святого Хреста, а будівельні роботи були проведені за підтримки консульства Республіки Польща.

Наприкінці урочистості єпископ анонсував, що наступна Служба Божа в Мотовилівській каплиці відбудеться 25 грудня з нагоди Різдва Христового.

Так виглядала каплиця до реконструкції, 2015 рік

Теперішній вигляд каплиці
Зовнішнє оздоблення каплиці

Єпископ Віталій Кривицький та домініканський вікарій о. Яцек Дудка ОР

Голова селищної раді Наталія Сперкач вітає консула Республіки Польща пана Томаша Дедерко

Момент освячення

Внутрішнє оздоблення

Проповідь єпископа Віталія Кривицького


Павло Гурський

По темі:
День зосередження для Хору парафії св. Олександра в м.Києві
Із пастирським візитом Закарпаття відвідав Апостольський Нунцій Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті
Храм Сліз Господніх на Оливній горі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:08 Понеділок 0 145 Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та молитва за мир в Україні в бердичівському санктуарії При Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві діє парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, і 8 грудня тут відзначили відпустову урочистість. Під час Літургії вірні молилися також за мир в України, підтримуючи молитовний заклик Церкви.