Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 серпня, середа

Літургія на кожен день, 29 серпня, середа

Багатьом не подобається пряма, правдива наука Божих Заповідей. А Богу не до вподоби наше мовчання на гріх. Святий Йоан Хреститель, мучеництво якого згадуємо, є для нас взірцем: якщо ми діти Божі, маємо бути чесними, не закриватися у власній вигоді, проповідувати, навчати власним прикладом. Свята Євхаристія, у якій беремо участь, звертаючись по підтримку до Всевишнього через святого Йоана Хрестителя, нехай допоможе нам нести любов та прощення, джерелом якого є Бог.
МУЧЕНИЦТВА СВ. ЙОАНА ХРЕСТИТЕЛЯ (черв) Обов’язковий спомин
Св. Йоан Хреститель, котрий увесь народ закликав до переміни життя, не боявся робити зауваження Іродові. За це його кинули до в’язниці та відтяли голову. Він, як пророки й апостоли, власною кров’ю підтвердив вчення, котре проголошував.


АНТИФОН НА ВХІД
Я промовлятиму, Господи, перед царями про Твої свідоцтва – * і не осоромлюся. Роздумуватиму над веліннями Твоїми, які  так палко люблю. (Пор. Пс 119(118), 46-47)

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб святий Йоан Хреститель був  Предтечею  Твого  Сина  в народженні  та  смерті † і віддав життя за істину й праведність; * вчини, щоб ми безстрашно боролися, захищаючи віру, яку визнаємо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 1, 17-19
Читання з Книги пророка Єремії
Тими днями Господь сказав мені: «Ти підпережи твої крижі, встань і говори до них усе, що Я накажу тобі; не лякайся їх, а то Я нашлю на тебе страх перед ними. Я бо сьогодні ставлю тебе, немов місто-твердиню, немов залізний стовп, немов мур мідяний проти всієї землі: проти царів юдейських, проти князів їхніх, проти священиків їхніх і проти людей простих. Вони війною підуть на тебе, однак тебе не подолають, бо Я з тобою, – слово Господа, – щоб тебе врятувати».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 71, 1-2. 3-4а. 5-6аб. 15аб-17
Спасіння Боже хай уста звіщають.
На Тебе, Господи, покладаю надію, *
тож хай не буду засоромлений навіки.
У своїй праведності врятуй мене, визволи мене; *
прихили до мене своє вухо і спаси мене.
Будь для мене Скелею притулку, *
в якій завжди я міг би заховатися;
Ти наказав мене спасти, †
бо Ти – моя Скеля і моє пристановище.*
Боже мій, визволи мене з рук грішника.
Адже Ти – моя надія, Господи, – *
Господь, на кого я покладаюся від моєї молодості.
На Тебе я покладався від народження, *
Ти вивів мене з утроби моєї матері.
Мої уста сповіщатимуть про Твою праведність, *
увесь день – про Твоє спасіння.
Боже, Ти мене навчив ще в моїй молодості, *
і я досі розповідаю про Твої чудеса.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 10
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні переслідувані за правду,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 17-29

† Читання святого Євангелія від Марка
Того часу Ірод, пославши воїнів, схопив Йоана і посадив його у в’язницю через Іродіяду, дружину свого брата Филипа, бо одружився з нею. А Йоан сказав Іродові: «Не годиться мати тобі жінку твого брата!» Тож Іродіяда таїла злобу на нього й бажала його вбити, та не могла. Бо Ірод боявся Йоана, знаючи його як чоловіка праведного та святого, й оберігав його, а слухаючи, дуже непокоївся, але слухав з насолодою. Як настав слушний день, коли Ірод з нагоди дня свого народження влаштував бенкет для своїх вельмож, тисяцьких, галілейських старшин, увійшла дочка Іродіяди і, танцюючи, догодила Іродові й тим, які з ним сиділи при столі. Цар же сказав дівчині: «Проси в мене, чого тільки хочеш, і дам тобі!» І він поклявся їй: «Чого тільки попросиш у мене, дам тобі, хоч би й півцар- ства мого». І вона, вийшовши, запитала в матері: «Що попросити?» Та ж сказала: «Голови Йоана Хрестителя!» І, повернувшись відразу з поспіхом до царя, вона попросила, кажучи: «Хочу, щоб негайно дав ти мені на полумиску голову Йоана Хрестителя!» І цар сильно засмутився, але через клятву й тих, які сиділи при столі, він не захотів їй відмовити. Тож відразу цар послав свого охоронця, наказавши принести його голову. Той пішов, відтяв його голову у в’язниці та приніс його голову на полумиску, дав дівчині, а дівчина віднесла її своїй матері. А коли його учні почули, то прийшли, взяли тіло і поховали його в гробниці.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мученицьку смерть святого Йоана Хрестителя, молімося за духа відваги і мужності для святої Церкви та нас особисто:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді, які він сміливо несе сучасному світові, були почуті всіма народами землі.
2. Молімося за мир в Україні та у світі, щоб усі люди з радістю прославляли Бога.
3. Молімося за єпископів і священиків, щоб вони були витривалі в молитві та самозреченні, як святий Йоан Хреститель.
4. Молімося за дітей, які відпочивають на канікулах, щоб Господь тримав їх під своєю опікою.
5. Молімося про дар тверезості для нашого народу і просвітлення Святим Духом тих, хто вдається до алкоголю з відчаю і слабкості.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, незважаючи на гоніння та всякі перешкоди, завжди були вірні нашому Господу.

Господи Ісусе Христе, святий Йоан Хреститель своїм життям приготував Тобі  дорогу; вчини, щоб і ми своїм життям приготували Тобі  дорогу до кожного людського серця. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, через ці дари, які  Тобі  приносимо, дай нам так вирівняти Тобі  стежки, * як цього навчав і пролиттям крові відважно підтвердив святий Йоан Хреститель – голос вопіющого в пустині. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Місія Предтечі Христа.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа  С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воі стину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Його Предтечі, святому Йоані, * якого Ти увінчав особливою гідністю з-поміж народжених жінкою, * ми прославляємо Твою велич. Його народження осяяла велика радість * і ніхто з пророків так не возрадувався з пришестя людського спасіння, * як він, вказуючи на Агнця відкуплення. Йоан охрестив самого Творця Хрещення, * цим самим освячуючи води омивання, * і, свою кров проливши, * удостоївся дати Йому найпрекрасніше свідчення. Тому із небесними Силами * ми завжди славимо Тебе на землі , Твоїй величі безустанно співаючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…


АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Йоан у відповіді промовив: * Йому треба рости, мені  ж – малі ти. (Йн 3, 27. 30)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, вчини, щоб ми, споминаючи народження для неба святого Йоана Хрестителя, † мали велику пошану до Пресвятих Тайн, які  ми прийняли у знаках, * та могли радіти їх зростанням у нас. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)