Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храм Сліз Господніх на Оливній горі
09:53 П'ятниця 0 657
22-09-2017, 09:53

Храм Сліз Господніх на Оливній горі

У Єрусалимі на Оливній горі стоїть храм Сліз Господніх. Він розташований саме там, де плакав Ісус, коли ввійшов у місто на Вербну Неділю.

Біля стін Старого міста Єрусалима, на вершині Оливної гори височіє зовсім новий католицький храм. Його побудував у середині 1950-х років італійський архітектор Антоніо Барлуцці. Будівля носить назву «Dominus Flevit» – у перекладі з латини «Господь заплакав», храм Сліз Христових.

 

Плач Ісуса – це подія, записана в Євангелії

За Євангелієм від Луки (19, 41-44), саме на цьому місці Ісус, в’їжджаючи до Єрусалима на Вербну Неділю, був такий зворушений красою міста, що заплакав. Спаситель уже тоді знав про страждання, які на Нього чекали: «І як наблизився і побачив місто, він над ним заплакав, кажучи: "Якби й ти цього дня зрозуміло те, що веде до миру! Але тепер воно закрите перед твоїми очима! Бо прийдуть дні на тебе, і вороги твої валом тебе оточать і тебе обляжуть, і стиснуть тебе звідусюди; вони розчавлять тебе й твоїх дітей, які будуть у тобі, і не зоставлять у тебе каменя на камені – за те, що ти не зрозуміло часу твоїх відвідин"».


Каплиця на місці плачу Ісуса 

Слова Ісуса сповнилися в сімдесяті роки першого століття. Тоді дійшло до  першої юдейсько-римської війни. Місце, де Ісус плакав над долею Єрусалима, довго ніяк не було позначене, і тільки в епоху хрестових походів тут побудували першу капличку. Та коли мусульмани взяли Єрусалим 1187 року, храм, як і багато інших християнських святинь, був покинутий і зруйнований. Пізніше, за правління Османа І, тут спорудили мечеть, але й вона врешті-решт була зруйнована.


Dominus Flevit

У середині XIX століття в Єрусалимі розпочав діяльність Латинський Патріархат. Францисканці, були відповідальні за піклування про християнські місця на Святій Землі, почали відновлювати традиційні паломницькі місця та храми. Уже тоді вони намагалися викупити руїни, де, як каже традиція, Ісус заплакав. На жаль, не вдалося. Але під кінець XIX століття вони придбали  невеличку ділянку, розташовану біля того місця, а через 60 років там був збудований храм Сліз Христових, який і сам формою нагадує сльозу.

Дізнатися більше про цю чудову святиню та її захопливу історію можна в цьому відео.Джерело: aleteia

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 12:38 Четвер 0 239 Особливий храм у Теребовлі на Тернопільщині Історія католицького храму святих Петра і Павла в Теребовлі розпочалася 1924 року, коли з ініціативи отця Євстахія Яловіцького було закладено й освячено перший камінь під його будівництво. Автором проекту став відомий на той час інженер Адольф Шишко-Богуш – один із реставраторів Вавельського замку в Кракові, а бюджет становив майже півмільйона злотих.