Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Із пастирським візитом Закарпаття відвідав Апостольський Нунцій Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті
10:24 Четвер 0 1 086
26-10-2017, 10:24

Із пастирським візитом Закарпаття відвідав Апостольський Нунцій Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті

Апостольський Нунцій Клаудіо Ґуджеротті приїхав на Закарпаття в понеділок, 23 жовтня, та зустрівся з угорськомовними священиками Мукачівської дієцезії. Цього ж дня літургійний календар на цих теренах згадує св. Йоана Капістрана, котрому посвячені декілька храмів у дієцезії, зокрема, у м. Виноградові є каплиця у отців-францисканів, де архієпископ очолив Святу Месу з нагоди відпусту.

Наступного дня, у супроводі монсеньйора Йозефа Грека та душпастиря Київської архиєпархії о. Максима Рябухи, архієпископ Клаудіо  Ґуджероті консекрував перший римсько-католицький храм у с. Лисичево (історична назва Лисичово або Rókamező). До цього тут богослужіння проводились у приватному будиночку, що і тепер є біля новоосвяченої каплиці.
Насамперед біля входу у храм архієпископ Клаудіо прочитав молитву та заохотив усіх увійти у дім, що має стати домом Божим. Єпископський вікарій о. Антоній Зіемба привітав архієпископа, духовенство, Консула Словаччини та всіх присутніх. На це богослужіння з’їхалось все україномовне духовенство, як священики, так сестри-монахині зі всієї дієцезії.
Вже у храмі на початку Меси архієпископ освятив воду, якою були покроплені стіни будови та присутній люд Божий.


У проповіді Апостольський Нунцій звернув увагу на літургійні читання, у яких ми почули, якою має бути атмосфера цього нашого богослужіння – величезне свято. А те, що цей храм замінить будинок, у якому довгі роки молились, вказує на те, що спільнота крокує вперед. Зокрема, він сказав: «Ми є настільки щасливі від цієї події, бо благословляючи і освячуючи цю церкву ми благословляємо і освячуємо усю людяність, усе людство, яке живе у цьому просторі. Миро, яке ми будемо намащувати у цій церкві, увійде у серце кожного. І всі будуть чутися родиною, бо всі разом будуть намащені тим самим миром».«Бачите, мої дорогі брати і сестри, ви всі є зібрані тут разом і це означає що наше життя воно завжди є спільнотовим… А знаєте чому? Тому, що ви є Тілом Христа. А Тіло Христа не може існувати, якщо якась його частина відходить, - сказав архієпископ Клаудіо. І продовжив, - Ми ставимося до храму як до людини, як до особи. Ми його ніби охрещуємо, як ви бачили, водою, намазуємо як у миропомазанні, у ньому ми служимо Євхаристію. Цей храм є символом наших тіл, до яких потрібно ставитися з повагою… Коли якась родина зазнає насилля, руйнується сама будова Церкви. Коли є яка неприязнь, якась агресія, якесь неприйняття один одного, все це у певний спосіб відображається на стінах храму».


Архієпископ також заохотив усіх пам’ятати у молитві єпископа Антала Майнека і завершив проповідь словами: «І також у кінці закликаймо Пресвяту Богородицю з а заступництвом святого Йоана Павла ІІ… Із таким заступником ви підете далеко! Я переконаний, що якщо за кілька років ми з вами зустрінемося, ви будете ще щасливіші, ще радісніші через ваше щоденне життя. Це наші побажання і наша впевненість, яка походить від нашої віри у Христа. Він благословляє усіх вас і хай супроводжує вас дорогами життя аж до вічного бенкету, який приготував для всіх вас у своєму вічному Царстві».
Після молитви «Вірую» була літанія до всіх святих, під час якої всі молились навколішки. Далі наслідував обряд консекрації вівтаря і храму. Архієпископ полив вівтар олією, що була посвячена у Великий Четвер, та розтер її, і після цього у визначених місцях на стінах позначив олією знак хреста. Тільки після цього була посвячена свічка, від якої були запалені свічі біля вівтаря, і розсвітили церкву світлом.
Колись подаровані архієпископом Львівським Мєчиславом Мокшицьким для Мукачівської дієцезії реліквії св. Йоана Павла ІІ від тепер знаходитимуться у посвяченому йому храмі у Лисичеві.


На завершення настоятель парафії з с. Довге, до якого цей храм належить як філія, о. Адріан Коваль висловив подяку всім причетним до того, щоб постав цей храм, особливо пану Романець Василю Васильовичу, і всім хто долучився до організації урочистості посвячення. На святі також був присутній Консул Словаччини в Україні Мірослав Мойжіта, який приїхав з Ужгороду. Адже колись у цьому поселенні жили словаки і говірка села ще й досі має у собі слова зі східнословацького діалекту.


На превеликий жаль не зміг бути на консекрації ординарій дієцезії Антал Майнек, але слова подяки лунали і в його адресу за надану підтримку та допомогу для завершення будівництва.
На сам кінець архієпископ Клаудіо  Ґуджеротті уділив присутнім папське благословення.
Тетяна Решетар,
Фото із Виноградова: Марина Свіщо

Джерело: Мукачівська дієцезія

По темі:
Молитва допомагає тому, за кого молимось, і освячує того, хто молиться (Мукачівська дієцезія)
Закарпатські римо-католики відкрили будинок для паломників на 200 людей
Прийми знамення дару - Святого Духа

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 14:45 Вівторок 0 42 Звільнення решти бранців Кремля та їх ресоціалізація: громадськість готує план дій Релігійні і громадські діячі, а також представники влади та міжнародних організацій, обговорили подальшу співпрацю у звільненні українських громадян, полонених та ув’язнених унаслідок російської агресії, та повернення їх до суспільного життя.