Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Це не дім самотності, а дім надії», – єпископ Станіслав Широкорадюк про новий будинок для самотніх матерів
15:09 Понеділок 0 2 306
23-10-2017, 15:09

«Це не дім самотності, а дім надії», – єпископ Станіслав Широкорадюк про новий будинок для самотніх матерів

21 жовтня у смт Коротич під Харковом освятили соціальний центр, де житимуть матері з дітьми, які залишилися без підтримки рідних.
Це вже другий будинок для самотніх матерів, яким опікуються Згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя (оріоністок), благодійна організація «Деполь Україна» та Харківсько-Запорізька дієцезія Римсько-Католицької Церкви.

Перший будинок, у якому зараз мешкають 9 жінок і 14 дітей разом із сестрами й соціальними працівниками, фізично не може вмістити всіх, хто потребує прихистку. Є вже ціла черга охочих потрапити сюди. Кілька дівчат готуються до пологів найближчими днями. Тож після відкриття нового дому робота сестер розшириться – вони вже готуються зустріти нових мешканців.

На урочистому відкритті 21 жовтня зібрались священики, черниці, які працюють у Харківському деканаті Харківсько-Запорізької дієцезії, та друзі, які протягом останніх двадцяти років підтримували працю сестер-оріоністок на Харківщині. Гості також прибули до Коротича з Італії, Австрії, Польщі та з різних регіонів України: Запоріжжя, Одеси, Києва, Львова.

Серед почесних гостей цього свята була генеральна настоятелька згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя Марія Мабель Спаньол, яка спеціально прибула з Рима, генеральна радниця сестра Сільвія та провінційна настоятелька сестра Юзефіна. В урочистому освяченні будинку взяли участь представники фонду «Деполь Україна» на чолі з отцем Віталієм Новаком СМ, президент «Карітас-Спес Україна» отець Петро Жарковський, генеральний консул Республіки Польща в Харкові пан Януш Яблонський із дружиною.

На початку урочистої Меси єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, згадав історію появи цього будинку й наголосив, що сестри не хотіли, щоби він асоціювався зі смутком і самотністю, тому назвали його «Домом Надії»:«Самотність – це дуже сумна реальність, і в молодості, і в старості. Але це місце має стати домом надії, а не смутку, тому так і буде називатися: "Дім Надії". У цьому домі, який ми сьогодні освячуємо, буде спільнота матерів і дітей, яку сестри створюватимуть у радості і вдячності. Цей дім має подарувати щасливе дитинство тим, кого, може, навіть рідні батьки не хотіли прийняти, а тут вони стануть щасливими. У цьому будинку має зростати віра в доброго Бога Отця і довіра Його опіці, надія на Боже Провидіння», – зазначив єпископ Станіслав.

Далі єпископ разом з сестрою Марією Мабель та майбутніми мешканцями «Дому Надії» урочисто перерізали стрічку і разом з усіма гостями вперше зайшли у будинок, який за кілька днів прийматиме нових жителів.

Профінансували купівлю і ремонтні роботи у будинку, а також його повне обладнання меблями та сучасною технікою спонсори з Німеччини, міста Нюрнберг, що є побратимом Харкова. Голова Екуменічного партнерства «Нюрнберг-Харків» пан Дітріх Шварцер надіслав вітання з нагоди освячення «Дому Надії», і побажав, щоби в цьому затишному домі, завдяки теплій, професійній та люблячій турботі персоналу матері та діти вчились самостійному та гідному християнському життю:

«Я радію, що завдяки цілеспрямованій та сповненій довіри Богові праці сестри Ренати і її помічниць допомога дітям і молоді вже понад 20 років здійснюється у Харкові і має свої значні плоди. Рік за роком ми отримували добрі новини про вашу роботу. Ці новини спонукали одного з наших благодійників виділити значну суму коштів, яка дозволила придбати і побудувати цей дім. Немає любові Бога без любові до ближнього. Продовжуйте працювати, люблячи Бога та людей».

Як зазначив єпископ Станіслав, важливою особливістю благодійника цього будинку є скромність. Тому сам він побажав залишитись анонімним, і навіть у день відкриття «Дому Надії» ніхто з гостей не дізнався його імені. Єдиним проханням жертводавця є молитва. Саме тому на фасаді, біля входу до будинку, розміщено таблицю з написом: «Засновник цього дому милостиво просить про молитву».

«Слово, яке найбільше може висловити радість цього дня, – це слово «Дякую». Перш за все – Божому Проведінню, завдяки якому ми можемо робити те, що робимо, і знати, що Він ніколи нас не залишить. А особливо коли наше служіння звернене до тих, хто найбільш потребує і, як каже Папа Франциск, знаходиться на переферії людськості. Дякую єпископу Станіславу за його відкрите серце, яким він ділиться і підтримує працю наших сестер і тут, і у самому Харкові», – звернулась до гостей генеральна настоятелька згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя Марія Мабель Спаньол, що спеціально приїхала з Риму, щоби взяти участь в урочистостях.Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський пообіцяв, що Консульство намагатиметься підтримувати добрі справи, які роблять сестри на Харківщині для матерів і дітей, і висловив надію, що українська влада неодмінно долучатиметься до ініціатив Католицької Церкви.Дякуючи всім гостям, які долучилися до урочистого освячення «Дому Надії», єпископ Станіслав Широкорадюк наголосив: ця робота – ще одне свідчення того, що Церква навчає шанувати життя людини від зачаття до природної смерті. А люди, які потребують допомоги, можуть завжди покладатися на те, що тут для них знайдеться місце.

«Біля нашого собору Внебовзяття Пресвятої Діви Марії в Харкові стоїть соціальний центр. Лише протягом минулого року через нього пройшло понад 10 тисяч осіб, які отримали там допомогу, – це крім того, що «Деполь Україна» щодня годує тут близько 100 осіб. І ніхто ні в кого не питає, якої ти національності чи конфесії. І це та дорога, коли Церква Христова для всіх відчиняє свої двері. А в цьому домі ми завжди чекаємо волонтерів і вже наперед дякуємо тим, хто в майбутньому долучиться до цієї благородної справи», – сказав владика Станіслав.

У понеділок, 23 жовтня, гості роз’їхалися, а для сестер-оріоністок і їхніх підопічних усе тільки починається: найближчими днями на молодих мам і дітей, які вже понад рік прожили в домі матері й дитини з сестрами в Коротичі, але ще не готові вирушити в цілковито самостійне життя, чекає переїзд у новий «Дім Надії». Тут вони матимуть уже більшу самостійність: власну кімнату, кухню, нові меблі, пральню, ігрові кімнати, нове життя й нову відповідальність. Відтепер вони мають працювати, щоб самостійно утримувати свою маленьку родину. Навчатися самостійному й відповідальному життю, хоч і за підтримки сестер, – це головне завдання для мешканок «Дому Надії».

«Тепер я щаслива, – говорить сестра Рената, засновниця й натхненниця центру матері й дитини в Коротичі. – Я й раніше була щаслива, але тепер – особливо».
Олена Кулигіна

По темі:
Домініканці відкрили новий монастир у Харкові
Зустріч Харківського деканату
Діти – дітям. Бердичів

Новини з України 10:02 Середа 0 119 Молитва за святої пам'яті єпископа Пурвінського у річницю священицьких свячень 13 квітня 1961 року диякон Ян Пурвінський отримав священицькі свячення. Рівно через 60 років в кафедральному храмі святої Софії у Житомирі зібрані єпископи, священики з житомирських парафій молились і дякували Богу за дар життя, покликання, священства, єпископства, святої пам'яті єпископа Яна, який не дожив до цього дня всього тиждень.


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.