У Ватикані є невеличка студія, майстри якої створюють і реставрують мозаїчні шедеври.
Ще наприкінці XVI століття Папа Григорій XIII захоплювався мозаїкою. Він запросив до Ватикану художників-мозаїків із Венеції, щоб вони навчили цього ремесла римських майстрів, яким невдовзі дали завдання оздобити базиліку святого Петра, зокрема Григоріанську каплицю й купол Мікеланджело. Нова художня ініціатива була така успішна, що мозаїки почали поширюватися на інші куполи базиліки, стаючи невід'ємною частиною цього шедевра ренесансної архітектури.1727 року в Ватикані офіційно створили студію мозаїки. Вона працює досі й ховається в доволі непомітній будівлі. Тутешні талановиті майстри багато років невтомно працювали над відновленням 10 квадратних метрів мозаїки в базиліці святого Петра, водночас створюючи власні мозаїчні шедеври.
Ці митці розвинули технологію пофарбованої емалі, яка дозволила створити крихітні плиточки: з них викладені твори в базиліці, які на перших погляд більше схожі на картини, ніж на мозаїки.
Але робота студії, безумовно, не обмежена базилікою. Її майстри виготовляють мозаїки різного розміру на продаж; сюжети цих творів здебільшого релігійні. У Папи Франциска, як і в багатьох попередніх Понтифіків, також є оригінальні роботи зі студії, а ще їх традиційно дарують главам держав. Їх отримали, наприклад, король Франції Карл X і президент США президента Білл Клінтон, якому подарували мозаїчний пейзаж.
Джерело – Atlas Obscura