Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканська студія мозаїки
14:26 Четвер 0 379
30-08-2018, 14:26

Ватиканська студія мозаїки

У Ватикані є невеличка студія, майстри якої створюють і реставрують мозаїчні шедеври.
Ще наприкінці XVI століття Папа Григорій XIII захоплювався мозаїкою. Він запросив до Ватикану художників-мозаїків із Венеції, щоб вони навчили цього ремесла римських майстрів, яким невдовзі дали завдання оздобити базиліку святого Петра, зокрема Григоріанську каплицю й купол Мікеланджело. Нова художня ініціатива була така успішна, що мозаїки почали поширюватися на інші куполи базиліки, стаючи невід'ємною частиною цього шедевра ренесансної архітектури.

1727 року в Ватикані офіційно створили студію мозаїки. Вона працює досі й ховається в доволі непомітній будівлі. Тутешні талановиті майстри багато років невтомно працювали над відновленням 10 квадратних метрів мозаїки в базиліці святого Петра, водночас створюючи власні мозаїчні шедеври.
Ці митці розвинули технологію пофарбованої емалі, яка дозволила створити крихітні плиточки: з них викладені твори в базиліці, які на перших погляд більше схожі на картини, ніж на мозаїки.

Але робота студії, безумовно, не обмежена базилікою. Її майстри виготовляють мозаїки різного розміру на продаж; сюжети цих творів здебільшого релігійні. У Папи Франциска, як і в багатьох попередніх Понтифіків, також є оригінальні роботи зі студії, а ще їх традиційно дарують главам держав. Їх отримали, наприклад, король Франції Карл X і президент США президента Білл Клінтон, якому подарували мозаїчний пейзаж.
Джерело – Atlas Obscura

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Культура 11:26 Понеділок 0 303 Як говорити мовою віри? Тема мови в катехизації та євангелізації не така вже й проста, особливо в багатонаціональній Україні, пише Ірина Максименко у статті для журналу «Вербум». У питаннях як мови й культури, так і віри ця земля схожа на різнокольорові вітражі якого-небуть неоготичного собору, на яких славні й трагічні події завжди переплетені. Утім, це додаткова причина, чому необхідно пам’ятати євангельське зауваження про те, що маємо відповідальність за кожне слово (пор. Мт 12, 36). Особливо – за те слово, яке проголошує істину, тож може стати дорогою до пізнання Бога для кожного, хто його чує.