Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканська студія мозаїки
14:26 Четвер 0 1 013
30-08-2018, 14:26

Ватиканська студія мозаїки

У Ватикані є невеличка студія, майстри якої створюють і реставрують мозаїчні шедеври.
Ще наприкінці XVI століття Папа Григорій XIII захоплювався мозаїкою. Він запросив до Ватикану художників-мозаїків із Венеції, щоб вони навчили цього ремесла римських майстрів, яким невдовзі дали завдання оздобити базиліку святого Петра, зокрема Григоріанську каплицю й купол Мікеланджело. Нова художня ініціатива була така успішна, що мозаїки почали поширюватися на інші куполи базиліки, стаючи невід'ємною частиною цього шедевра ренесансної архітектури.

1727 року в Ватикані офіційно створили студію мозаїки. Вона працює досі й ховається в доволі непомітній будівлі. Тутешні талановиті майстри багато років невтомно працювали над відновленням 10 квадратних метрів мозаїки в базиліці святого Петра, водночас створюючи власні мозаїчні шедеври.
Ці митці розвинули технологію пофарбованої емалі, яка дозволила створити крихітні плиточки: з них викладені твори в базиліці, які на перших погляд більше схожі на картини, ніж на мозаїки.

Але робота студії, безумовно, не обмежена базилікою. Її майстри виготовляють мозаїки різного розміру на продаж; сюжети цих творів здебільшого релігійні. У Папи Франциска, як і в багатьох попередніх Понтифіків, також є оригінальні роботи зі студії, а ще їх традиційно дарують главам держав. Їх отримали, наприклад, король Франції Карл X і президент США президента Білл Клінтон, якому подарували мозаїчний пейзаж.
Джерело – Atlas Obscura
Культура 14:00 Середа 0 105 Октава Різдва в поезії. Не закрив чи свого серця? Пильно-пильно придивися Ще кілька днів переживатимемо Октаву Різдва, невдовзі розпочнеться новий каледнарний рік. Це добра нагода підбити підсумки і зробити глибший іспит совісті. Чи справді я відкрив своє серце для Бога? До цих роздумів нехай спонукає нас поезія Олександри Корчевської-Цехош.   
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.