Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканська студія мозаїки
14:26 Четвер 0 135
30-08-2018, 14:26

Ватиканська студія мозаїки

У Ватикані є невеличка студія, майстри якої створюють і реставрують мозаїчні шедеври.
Ще наприкінці XVI століття Папа Григорій XIII захоплювався мозаїкою. Він запросив до Ватикану художників-мозаїків із Венеції, щоб вони навчили цього ремесла римських майстрів, яким невдовзі дали завдання оздобити базиліку святого Петра, зокрема Григоріанську каплицю й купол Мікеланджело. Нова художня ініціатива була така успішна, що мозаїки почали поширюватися на інші куполи базиліки, стаючи невід'ємною частиною цього шедевра ренесансної архітектури.

1727 року в Ватикані офіційно створили студію мозаїки. Вона працює досі й ховається в доволі непомітній будівлі. Тутешні талановиті майстри багато років невтомно працювали над відновленням 10 квадратних метрів мозаїки в базиліці святого Петра, водночас створюючи власні мозаїчні шедеври.
Ці митці розвинули технологію пофарбованої емалі, яка дозволила створити крихітні плиточки: з них викладені твори в базиліці, які на перших погляд більше схожі на картини, ніж на мозаїки.

Але робота студії, безумовно, не обмежена базилікою. Її майстри виготовляють мозаїки різного розміру на продаж; сюжети цих творів здебільшого релігійні. У Папи Франциска, як і в багатьох попередніх Понтифіків, також є оригінальні роботи зі студії, а ще їх традиційно дарують главам держав. Їх отримали, наприклад, король Франції Карл X і президент США президента Білл Клінтон, якому подарували мозаїчний пейзаж.
Джерело – Atlas Obscura

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України / Культура 13:45 Вівторок 0 525 Домініканське душпастирство в Києві: Господня любов у фільмі «Страсті Христові» Він, мов той пагін, виріс перед нами, мов корінь із землі сухої. Не було в ньому ні виду, ні краси, – ми бачили його, – ні вигляду принадного не було в ньому. Зневажений, останній між людьми, чоловік болів, що зазнав недуги; немов людина, що перед нею обличчя закривають, зневажений, і ми його нізащо мали. Він же був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на ньому, і його ранами ми вилікувані (Іс 53, 2-3; 5).