Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 серпня, п'ятниця
18:21 Четвер 0 1 057
30-08-2018, 18:21

Літургія на кожен день, 31 серпня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХІ звичайного тижня
Двері нового людського життя відкриваються хрестом батьківської любові і самопожертви. Двері святості відчиняються хрестом щоденної праці. Двері Милосердя Божого Серця відчиняються хрестом нашої довіри. Прийми і будь відповідальний за довірені тобі ключі!


АНТИФОН НА ВХІД
Приклони, Господи, Твоє вухо до мене і вислухай мене. * Спаси, о Боже, Твого слугу, що покладається на Тебе. * Змилуйся наді мною, Господи, бо я ввесь час до Тебе кличу.

КОЛЕКТА
Боже, Ти єднаєш серця Твоїх вірних в одному прагненні; † дай своєму народові любити те, що наказуєш, і прагнути того, що обіцяєш, * щоб ми серед земної суєти вознесли наші серця туди, де істинна радість. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

1 Кор 1, 17-25
Читання з Першого послання святого апостола Павла до коринтян.
Брати! Христос не послав мене хрестити, але звіщати Євангеліє, і то не в премудрості слова, щоб не ударемни­ти хрест Христа. Тому що слово про хрест є безглуздям для тих, хто гине, а для нас, які спасаємося, це – Божа сила. Адже написано: «Знищу мудрість премудрих, а розум розумних відкину!» Де мудрий? Де грамотний? Де вче­ний віку цього? Хіба мудрість світу Бог не обернув на безглуздя? Оскільки світ своєю мудрістю так і не зрозумів Бога в Його Божій премудрості, то Богові сподобалося спасти тих, хто вірить, безумством провіщення. Бо юдеї вима­гають чудес, а греки шукають мудрості. Ми ж пропові­дуємо розп’ятого Христа: для юдеїв – це спокуса, а для язичників – безглуздя. А саме для покликаних – і юдеїв, і греків – Христа, Божу силу й Божу премудрість. Адже «немудре» Боже є розумнішим від людського, і «неміч­не» Боже є сильнішим від людського. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 1-2. 4-5. 10-11
Милість Господня сповнює всю землю.
Ликуйте, праведні, у Господі, – *
хвала праведним личить.
Прославляйте Господа на арфі, *
на десятиструнному інструменті Йому вигравайте.
Бо праведне Господнє слово *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедливість, *
милістю Господа земля повна.
Господь наміри людей руйнує, *
зупиняє задуми народів.
А задум Господа залишається навіки; *
наміри Його серця – на віки і покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 36
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте, постійно моліться,
щоби перед Сином Людським змогли ви стати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 25, 1-13

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус розповів своїм учням цю притчу: «Тоді Царство Небесне буде подібне до десятьох дів, які, взявши свої світильники, вийшли назустріч молодому. П’ять із них були нерозумні, а п’ять – мудрі. Нерозумні, взявши свої світильники, не взяли із собою олії. А мудрі взяли олію, в посудинах, разом зі своїми світильни­ками. Оскільки молодий запізнювався, всі задрімали й поснули. А в середині ночі пролунав крик: “Ось молодий, ви­ходьте йому назустріч!” Тоді всі ті діви встали і прикра­сили свої світильники. Нерозумні сказали мудрим: “Дайте нам трохи вашої олії, бо наші світильники гаснуть!” А мудрі у відповідь кажуть: “Щоби часом не забракло і нам, і вам, краще підіть до продавців та й купіть собі”. Коли вони пішли звідти купувати, прийшов молодий, і ті, які були готові, увійшли з ним на весілля, і двері за­чинились. Врешті приходять й інші діви та й кажуть: “Пане, пане, відчини нам!” А він у відповідь сказав: “Воістину кажу вам: я вас не знаю!” Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь сказав: “Чувайте, отже, не знаєте бо ні дня, ні години”, то ж просімо у Нього благодаті готовності на Його прихід:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дав йому здоров’я і захистив від небезпек заради блага святої Церкви.
2. Молімося за єпископів і священиків, щоб вони ревно виконували обов’язки, які випливають з їхнього покликання, і так допомагали віруючим наблизитися до Христа.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб нею керували розумні, достойні люди, які люблять свою країну.
4. Молімося за хворих та нещасливих, щоб суспільство не відкидало їх, а допомагало всіма можливими способами.
5. Молімося за померлих, щоби Бог був для них не тільки Суддею, але насамперед милостивим Отцем.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди були готовими до зустрічі з Христом – нашим Суддею і нашим Спасителем.

Боже, наш Отче, Ти щедро обдаровуєш людей своїми благодатями, вчини, щоб ми не змарнували Твоїх дарі в і могли з радістю зустрітися з Твоїм Сином, коли Він прийде у славі. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти єдиною жертвою набув собі народ усиновлення, * наповни милостиво нас дарами єдності та миру в Твоїй Церкві. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ти насичуєш землю плодом діл Твоїх, * щоб дати хліб із землі і вино, що серце людське звеселяє.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай Твоє милосердя принесе нам повне зцілення, † і нехай Твоя благодать так удосконалить і зміцнить нас, * щоб ми у всьому могли бути угодними Тобі. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.