(зел) Вівторок XXХ звичайного тижня
Ісус не залишив нам визначення Небесного Царства. Залишив нам багато притч та образів, які нам наближають те, чим є Небесне Царство. Але всіх цих притч та образів недостатньо для повного розуміння, саме тому потребуємо нових і нових притч. Нехай це бажання Ісуса повніше наблизити розуміння Небесного Царства буде для нас прикладом та підбадьоренням, щоб ми кожну мить нашого життя об’являли Божу присутність та розуміли, куди нас веде Святий Дух.
АНТИФОН НА ВХІДІсус не залишив нам визначення Небесного Царства. Залишив нам багато притч та образів, які нам наближають те, чим є Небесне Царство. Але всіх цих притч та образів недостатньо для повного розуміння, саме тому потребуємо нових і нових притч. Нехай це бажання Ісуса повніше наблизити розуміння Небесного Царства буде для нас прикладом та підбадьоренням, щоб ми кожну мить нашого життя об’являли Божу присутність та розуміли, куди нас веде Святий Дух.
Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 5, 21-33
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Підкоряйтеся одне одному в Христовому страху. Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господу, адже чоловік є голова дружини, як Христос – Голова Церкви, Він же – Спаситель тіла. Як Церква кориться Христові, так і дружини – чоловікам у всьому. Чоловіки, любіть своїх дружин, як Христос полюбив Церкву й віддав себе за неї, щоб її освятити, очистивши купіллю води в слові, щоби поставити її собі славною Церквою, яка не має ні плями, ні вади, і нічого такого подібного, але щоб вона була свята й непорочна. Так і чоловіки повинні любити своїх дружин, як власні тіла. Хто любить свою дружину, той і себе любить. Адже ніхто ніколи свого тіла не зненавидів, але годує і гріє його, як і Христос Церкву, бо ми – члени Його тіла. Тому чоловік залишить батька й матір та пристане до своєї дружини, і будуть обоє одним тілом. Це велика таємниця, я ж говорю про Христа й Церкву. Тож кожний з вас нехай любить свою дружину, як себе самого, а дружина нехай боїться свого чоловіка. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 128, 1-2. 3. 4-5
Благословенний, хто боїться Бога.
Блаженний кожний, хто Господа боїться, *
хто ходить дорогами Його.
Ти плоди своїх рук споживати будеш. *
Щасливий ти – і буде тобі добре.
Твоя дружина – як родюча лоза виноградна *
при стінах твого дому.
Твої сини – наче нові оливкові галузки *
навколо твого столу:
Ось такою благословенною буде людина, яка Господа боїться. *
Нехай поблагословить тебе Господь із Сіону,
щоби ти бачив добробут Єрусалима *
в усі дні життя свого.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 18-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус промовив: «До кого подібне Боже Царство, і до чого його прирівняю? Подібне воно до зерна гірчиці, яке людина взяла і кинула у свій город. І воно виросло і стало деревом, і птахи небесні оселилися в його гілках». І знову сказав: «До чого прирівняю Боже Царство? Подібне воно до закваски, яку бере жінка, кладе в три мірки борошна, доки не вкисне все». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Зміцнені Божим Словом з вірою просімо:
1. Молімося за святу Церкву, Царство Боже на землі, щоб вона була для світу знаком любові та єдності.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, проповідуючи відважно усьому світові Ісуса Христа, зміцнив віру християн.
3. Молімося за тих, які дбають про покращення економічного і соціального життя у нашій Батьківщині, щоби Бог дарував їм мудрість і розсудливість.
4. Молімося за батьків, щоб вони як слід готували своїх дітей до суспільного та релігійного життя.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб вони змогли взяти участь у небесній радості.
6. Молімося у наших власних намірах і просімо, щоб Господь вислухав наші прохання.
Боже, дай нам міцну віру, щоб ми були дійсно гідними називатися Твоїми дітьми. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії