Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Різдвяні історії від єпископів України. Розповідає єпископ Ян Собіло
10:37 Четвер 0 495
20-12-2018, 10:37

Різдвяні історії від єпископів України. Розповідає єпископ Ян Собіло

Різдвяна історія єпископа Яна Собіло пахне морозом, хвоєю й вогнищами, довкола яких зібралися радісні вірні, щоб зустріти Новонародженого Христа.
Під час будівництва храму Бога Отця Милосердного в Запоріжжі наші парафіяни молились у маленькій капличці. А 2003 року перед Різдвом хтось із братів альбертинців запропонував відправити різдвяну Месу в недобудованому храмі. Там тоді були лише дах і стіни – ні вікон, ні підлоги. Температура на вулиці була -12, й у храмі також. І ми не знали, як нам вдасться цю ідею втілити. Але відповідь прийшла несподівано.

За день до Різдва до нас звернувся представник міської влади і попросив про допомогу. Справа була в тому, що до Запоріжжя привезли з Західної України 350 ялинок,  і потрібно було знайти місце, щоб їх на якийсь залишити, а перед Новим роком забрати і прикрасити місто. От нас і попросили знайти такий прихисток для ялинок десь на території будівництва храму.

Ці 350 ялинок привезли якраз напередодні Різдва. І весь храм попід стінами у три ряди заставили ялинками. Запах свіжої хвої був неймовірний!

Парафіяни привезли з села сіно й солому, які ми постелили на підлозі, щоби не стояти на голій землі. А в задній частині храму, біля дверей, горіло п’ять вогнищ.

Від того Різдва минуло 15 років, але й досі ті, хто був на тій різдвяній Літургії, згадують її. Запах хвої, вогнище, сіно, колядки, які ми разом співали, зігрівали нас більше, ніж затишний і теплий храм.

Нещодавно я зустрів у місті начальника, який звернувся тоді до нас із тією пропозицією, і ми згадували різдвяну ніч 2003 року. І він сам сказав, що це, без сумніву, був задум Бога Отця, Який захотів, щоби ми могли в Запоріжжі відсвяткувати день народження Його Сина в недобудованому храмі в такій вифлеємській атмосфері.

Здається, що я досі відчуваю цей запах сіна, соломи, переплетений із сильним запахом хвої й вогню. Чую колядки, які вірні співали, а з рота йшла пара. Тоді ми відчули справжню атмосферу свят, які нам подарував Небесний Отець. Ми забули про холод, бо були зігріті теплом і піклуванням Господа, Який завжди знає, що нам потрібно, і навіть на Свій день народження прагне найперше обдарувати нас.

Інші різдвяні історії від наших пастирів:
Архієпископ Мечислав Мокшицький
Єпископ Радослав Змітрович
Єпископ Мар’ян Бучек
Єпископ Станіслав Широкорадюк
Єпископ Леон Дубравський
Єпископ Едуарда Кава
Єпископ Антал Майнек

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий