Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 січня, четвер
18:12 Середа 0 759
16-01-2019, 18:12

Літургія на кожен день, 17 січня, четвер

Прокажений не може себе стримати, щоб мовчати про відчуття величі Бога, яка проявилася в Ісусі. Вдячність і радість наповнює його серце. Він ділиться з іншими радістю Божого діяння. Від цього моменту він стає Апостолом Бога. Чи я також так зумію?
СВ. АНТОНІЯ, АБАТА (біл) Обов’язковий спомин
Св. Антоній народився близько 250 року. Будучи юнаком, під впливом слів Євангелія: “Якщо хочеш бути досконалим, піди, продай, що маєш, і дай бідним” він роздав усе своє майно і пішов в єгипетську пустелю біля Теваїди. Там вів усамітнене життя, сповнене героїчного аскетизму. Біля його скиту виникло ціле поселення пустельників, котрі шукали у святого Антонія поради. Св. Антоній помер у 356 році, проживши 105 років. Його біографія, яку невдовзі після смерті Антонія написав святий Афанасій, сильно вплинула на християнський аскетизм.


АНТИФОН НА ВХІД
Праведник квітнутиме, немов пальма; * він виженеться вгору, мов кедр ливанський. * Посаджений в Господнім домі, * він на дворах Бога нашого квітнутиме.

КОЛЕКТА
Боже, Ти покликав святого Антонія, абата, в пустелю, щоб він служив Тобі  з дивовижною ревністю, † вчини за його заступництвом, * щоб ми зрікалися самих себе і понад усе Тебе любили. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 3, 7-14
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Так промовляє Святий Дух: «Сьогодні, коли почуєте Його голос, не робіть закам’янілими ваші серця, як ото було під час нарікання в день випробування в пустелі, де Мене спокушували ваші батьки, випробовували Мене й бачили Мої вчинки впродовж сорока років. Тому Я обурився на цей рід і сказав: “Постійно вони блукають серцем, вони не пізнали Моїх доріг, – тому Я поклявся у своєму гніві, що вони не ввійдуть до Мого відпочинку!”» Бережіться, брати, щоби часом не було в когось з вас лукаве серце, повне невірства, щоб відступити від живого Бога, але заохочуйте один одного щодня, доки ще те, що «сьогодні» зветься, триває, щоб не закам’янів дехто з вас через підступність гріха. Тому що ми стали співучасниками Христа, якщо цей початковий стан твердо збережемо аж до кінця. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 95, 6-7абв. 7г-9. 10-11
Хай серце ваше днесь не кам’яніє.
Підемо, поклонимося, припадемо і впадемо на коліна *
перед Господом, який сотвoрив нас.
Адже Він є наш Бог, ми – Його народ, *
частина Його отари, вівці під Його рукою.
Сьогодні, коли почуєте Його голос: *
«Не робіть закам’янілими ваші серця, як біля Мериви,
в день випробування в пустелі, де спокушали Мене батьки ваші. *
Вони випробували Мене, хоча Мої діла узріли.
Сорок років Мене засмучував рід цей, *
тож Я сказав: Вони – народ, що блукає серцем! *
Не пізнали вони Моїх доріг, †
тому Я поклявся у своєму гніві, *
що вони не ввійдуть до Мого відпочинку!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 40-45
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу приходить до Ісуса прокажений, благає Його і, впавши на коліна, каже Йому: «Якщо хочеш, Ти можеш мене очистити!» Змилосердившись, Він простягнув руку, доторкнувся до нього та й каже йому: «Хочу, – стань чистим!» І вмить зійшла з нього проказа, і він став чистим. Суворо попередивши, Ісус відразу швидко відіслав його і каже йому: «Дивись же, нікому нічого не кажи, але піди й покажися священикові та принеси за своє очищення те, що велів Мойсей, – їм на свідчення!» А той, вийшовши, почав багато звіщати й поширювати про це мову, так що більше не міг Ісус відкрито ввійти у місто, але перебував назовні, у безлюдних місцях; і приходили до Нього звідусіль. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Споминаючи сьогодні святого Антонія, абата, який вмів жити згідно Євангелія, просімо з вірою Господа:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, вірний Христовому наказу, безустанно укріплював своїх братів у вірі.
2. Молімося за єпископів Католицької і Православної Церкви, щоб вони, вірні Євангелію, прямували до єдності віри.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони шанували права кожної людини і прагнули не власного зиску, а блага суспільства.
4. Молімося за всіх, хто впав у спокусу, щоб вони боролися зі своїми вадами і з Божою допомогою їх перемагали.
5. Молімося за душі у чистилищі, щоб Господь очистив їх з гріхів і дарував їм вінець святості в Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли жити згідно з Євангелієм за прикладом Господніх святих.

Боже, Ти покликав святого Антонія покинути земні багатства і шукати скарбів небесних; вислухай молитви своїх дітей і зміцнюй Церкву на її дорозі до вічних цінностей. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи, прийми від нас, Твоїх слуг, дари, які ми кладемо на Твій вівтар, споминаючи святого Антонія, абата, † і вчини, щоб, ві льні від земних пристрастей, * ми визнавали Тебе єдиним скарбом. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35, або звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Якщо хочеш бути досконалим, * піди, продай, що маєш, дай бідним * і йди за Мною, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти допоміг святому Антонію отримати перемогу над силами темряви, † вчини, щоб ми, укріплені Твоїм таїнством, * завжди перемагали підступи злого духа. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.