Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Різдвяні історії від єпископів України. Розповідає єпископ Віталій Скомаровський
13:06 Неділя 0 331
23-12-2018, 13:06

Різдвяні історії від єпископів України. Розповідає єпископ Віталій Скомаровський

Єпископ Віталій Скомаровський розповідає про незвичний досвід переживання Різдва в іншій півкулі – без снігу і ялинок, та з тою самою радістю від приходу Спасителя.
Це було 2009 року.

Мене в різдвяний час запросили на конференію Сестри Слуги Євангелія, вони тоді працювали в Україні. Конференція відбувалася в Марійному санктуарії в містечку Лухан – це в Аргентині, приблизно 30 км від Буенос‑Айреса. І це вперше мені довелося на Різдво бути в південній півкулі. Там було дуже спекотно, 30-40 градусів, і висока вологість – так, що роса спадала десь після обіду. Сонце, світло, літній одяг. Це було дуже цікаво, бо я вперше зміг побачити, як святкують Різдво там, де тепло, де воно приходить, ніби влітку, а не взимку.

Тоді відпадають усі наші звичні атрибути, такі, як сніг і ялинка. Пам’ятаю, що були вертепи. Я перебував у санктуарії, тому не можу сказати, чи є там передріздвяні ярмарки. Мабуть, що є. Звісно, в кожній країні це свято має особливі риси, і, напевно, ті люди, які туди прибули з України чи інших країн, зберігають власні традиції, але загалом атмосфера святкування Різдва в таких літніх умовах зовсім інша. Святковий настрій такий самий, усі святкують Різдво, потім зустрічають Новий рік. Але в нашій свідомості Різдво пов’язане з засніженою ялинкою, а там його символ – квітуча пальма.

Тут я дуже яскраво зрозумів, що Церква різна по світу. Не знаю, чи в інших храмах також, але саме в цьому санктуарії в Лухані було дуже цікаво: під час Літургії там зазвичай усі двері відкриті, з вікон б’ють снопи світла, а на кам’яній підлозі в цих острівках світла гріються собаки. І їх ніхто не вигаряє. Вони тихо собі лежать, не гавкають, не бігать – і люди їх не чіпають. Отакий образ мені запам’ятався.

У Лухані мене особливо вразило те, що в цьому санктуарії, в підземеллі, є каплиці Марійних санктуаріїв зі всього світу. Не знаю, як зараз, тоді там іще не було каплички Пресвятої Діви Марії Бердичівської. Але серед інших світових Марійних санктуаріїв була капличка Пресвятої Діви Марії в Зарваниці.

Єпископ Віталій Скомаровський

Інші різдвяні історії від наших пастирів:
Архієпископ Мечислав Мокшицький
Єпископ Радослав Змітрович
Єпископ Мар’ян Бучек
Єпископ Станіслав Широкорадюк
Єпископ Леон Дубравський
Єпископ Едуарда Кава
Єпископ Антал Майнек
Єпископ Ян Собіло
Єпископ Броніслав Бернацький
Єпископ Віталій Кривицький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий