Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа про цінності та традиції юдаїзму й християнства в Біблії
14:18 Четвер 0 176
17-01-2019, 14:18

Папа про цінності та традиції юдаїзму й християнства в Біблії

«Біблія Дружби. Уривки з Тори / П’ятикнижжя Мойсея з коментарями євреїв і християн» – таку назву має книжка, яка вийде друком у Ватикані 18 січня 2019 року. Її упорядкували Марко Кассуто Морселлі та Джуліо Мікуліні за підтримки Єпископської конференції Італії. У передмові до видання Папа Франциск називає його «привабливим і надзвичайно відповідальним проектом».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Непорушні цінності Біблії – передумова діалогу

«Я свідомий того, – пише Його Святість, – що ми маємо за плечима дев’ятнадцять століть антиєврейського християнства, і порівняно з ними кілька десятиріч діалогу – це ніщо. Але останнім часом багато змінилося й багато змінюється досі. Потрібно докладати більших зусиль для того, аби просити прощення й відшкодовувати збитки, завдані непорозумінням». Наступник святого Петра вказує, що оптрібно працювати для  того, щоб цінності, традиції та великі ідеї юдаїзму і християнства служили людству, не забуваючи про святість й автентичність дружби. «Біблія допомагає нам усвідомити непорушність цих цінностей, що є необхідною передумовою конструктивного діалогу».

Євреї й християни – свідки любові Отця

Папа підкреслює важливу роль спільних проектів, зазначаючи, що «є багате взаємодоповнення, яке дає нагоду спільно читати тексти єврейської Біблії, допомагаючи одні одним відкривати багатство Божого слова». Спільна мета полягає в тому, аби бути свідками любові Отця в усьому світі. «Як для єврея, так і для християнина немає сумніву в тому, що любов до Бога і до ближнього підсумовує всі заповіді. Отже, євреї та християни мають почуватися братами й сестрами, об’єднаними тим самим Богом і багатою спільною духовною спадщиною, на яких потрібно ґрунтуватися й надалі будувати майбутнє».

На завершення передмови Папа Франциск зазначив, що для християн важливо вивчати єврейську традицію, бо це допомагає їм краще пізнавати самих себе. Він побажав читачам, аби на цьому шляху їх супроводжували слова молитовного прохання щоденної єврейської молитви: «Нехай відкриються двері Тори, мудрості, знання, благодаті, любові, милосердя та похвали перед Тобою».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.