Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Різдвяні історії від єпископів України. Розповідає єпископ Броніслав Бернацький
10:33 П'ятниця 0 269
21-12-2018, 10:33

Різдвяні історії від єпископів України. Розповідає єпископ Броніслав Бернацький

Єпископ Броніслав Бернацький ділиться спогадами про свої дитячі Святвечори.
Різдво Христове – це особливе свято, це незбагненний план Божого Спасіння, Воплочення Божого Сина. З цим святом пов’язано багато традицій, які допомагають підкреслити атмосферу й таємничу присутність Бога.

Найбільш світлі, теплі й чарівні спогади про Різдво часто родом із дитинства. Моє дитинство припало на складний час після війни, коли держава й люди змагалися з її наслідками. Традиції різдвяних свят у Мурафі дуже багаті, але мені в пам’ять найбільше запало чекання колядників. Після Пастирки близько 50 осіб вирушало колядувати від хати до хати з хрестом і скарбничкою, і всі чекали й готувалися до приходу цих дорогих гостей, інколи навіть цілу ніч не спали, очікуючи на колядників. Коляда закінчувалася під ранок другої ночі, й тоді пожертви приносили до храму.

Люди давали колядникам гроші, але одним із коштовних дарів також була конопляна пряжа, яку жінки випрядали самі. З неї виготовляли ґноти для свічок і підйомні корзини, які використовували під час ремонту храму. Дітям, які ходили колядувати, давали горіхи, рідко – цукерки.

Іще один приємний спогад – це чекання пана костьольного, який до кожної хати розносив облатки. Хатина мала бути прибрана, стіл застелений білою скатертиною,  біла тарілка, запалена свічка – це чекання бідних людей було величне і сповнене благоговіння, і так воно й закарбувалося в моєму серці.  

Інші різдвяні історії від наших пастирів:
Архієпископ Мечислав Мокшицький
Єпископ Радослав Змітрович
Єпископ Мар’ян Бучек
Єпископ Станіслав Широкорадюк
Єпископ Леон Дубравський
Єпископ Едуарда Кава
Єпископ Антал Майнек

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий