Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 січня, п'ятниця
18:14 Четвер 0 840
17-01-2019, 18:14

Літургія на кожен день, 18 січня, п'ятниця

(зел) П’ятниця І звичайного тижня
Перед народженням Ісуса основною проблемою всього людства було те, як перепросити Бога за вчинені гріхи. Хто може відпускати гріхи?  Надії всіх праведних збулися. Ісус з міццю та милосердям заявляє усім, що Він має владу визволити людину від гріха. Господь Ісус не тільки про це говорить, але впроваджує Божі слова в дію – Він прощає гріхи.
Початок Тижня молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 119)


АНТИФОН НА ВХІД
На вишньому троні я бачив Мужа, що сидів, * котрому віддає честь великий хор Ангелів, в один голос співаючи: * “Оце Той, панування якого вічне”.

КОЛЕКТА
Господи, здійсни милостиво прагнення народу, який молиться до Тебе: † дозволь йому побачити, що належить чинити, * і дай йому сил для виконання побаченого. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 4, 1-5. 11
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Поки діє обітниця ввійти до Його відпочинку, біймося, аби не здалося комусь із вас, що він запізнився. Адже ми, як і вони, одержали Добру Звістку, але слово, яке слухали, не принесло їм користі, бо не сполучилися через віру з тими, хто послухав. Ми, які повірили, входимо до відпочинку, як Він провістив: «Я присягнув у Моєму гніві, що не ввійдуть до Мого відпочинку», – хоча діла Його були закінчені при створенні світу. Тому що сказав десь про сьомий день ось так: «І відпочив Бог сьомого дня від усіх своїх діл». І знову тут: «Не ввійдуть до Мого відпочинку». Тож поспішімо увійти до того відпочинку, щоби хтось не впав у непокору за тим же прикладом.   Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 78, 3 і 4 бв. 6в-7. 8
Не забувайте про діла Господні.
Я розкажу те, що ми почули і що зрозуміли, *
що розповіли нам батьки наші,
звіщаючи хвалу Господню, Його силу, *
всі Його дивовижні діла, що Він вчинив їх.
Вони піднімуться і сповістять це своїм синам, *
аби ті покладали свою надію на Бога,
Божих діянь не забували *
і Його заповідей тримались.
Щоб не стали такими, як батьки їхні – *
родом бунтівним і непокірним,
який не виправив свого серця, *
а свій дух Богові не довірив.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 2, 1-12
† Читання святого Євангелія від Марка.

Через декілька днів Ісус прийшов знову в Капернаум, і поширилася чутка, що Він удома. І зібралося багато людей, так що не вміщалися навіть біля дверей, а Він виголошував їм слово. І прийшли до Нього, несучи паралізованого; несли його четверо. Не маючи змоги через натовп пробратися до Нього, вони розкрили покрівлю над місцем, де Він був, і, прокопавши отвір, опустили ложе, на якому лежав паралізований. Побачивши їхню віру, Ісус каже паралізованому: «Дитино, прощаються тобі гріхи!» Були там деякі книжники, які сиділи й міркували у своїх серцях: «Чому Він так каже? Богохульствує! Хто ж може прощати гріхи, крім самого Бога?» І тут же Ісус, узнавши своїм духом, що вони собі так міркують, каже їм: «Що це ви думаєте в серцях ваших? Що легше: сказати паралізованому “прощаються тобі гріхи”, чи сказати “встань, візьми своє ложе і ходи”? Але щоб ви знали, що Син Людський має владу прощати гріхи на землі», – говорить паралізованому, – «кажу тобі: встань, візьми ложе своє та йди до свого дому!» І той встав і, негайно взявши ложе, вийшов перед усіма, так що всі дивувалися і славили Бога, кажучи: «Такого ми ще ніколи не бачили!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Христа, який прощає гріхи, благодаті милосердя для нас і всіх, хто згрішив; нехай Господь допоможе нам жити згідно Його заповідей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона змогла об’єднати християн всіх конфесій.
2. Молімося, щоб священики терпеливо вислуховували сповіді та відкривали для Христа серце кожної людини.
3. Молімося, щоб слово проповідників про велике Боже милосердя почули всі грішники.
4. Молімося, щоб в’язні могли без перешкод користати з таїнства Покаяння та приймати Господа в Причасті.
5. Молімося, щоб померлі наші брати і сестри пізнали на собі міць Божого милосердя.
6. Молімося, щоб, користаючи з таїнства Покаяння, ми зміцнювалися в боротьбі зі спокусами.

Господи, Твоє милосердя – безмежне. Дякуємо Тобі за таїнство Твого милосердя та смиренно просимо Тебе: охороняй нас від усякого зла. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай буде угодною Тобі  жертва Твого народу, † нехай вона освятить наше життя * і виблагає нам те, про що ми з упованням просимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, в Тебе джерело життя, * у Твоїм світлі побачимо сві тло. (Пc 36 (35), 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, смиренно просимо Тебе, † щоб ті, котрих Ти живиш Твоїми таїнствами, * гідно служили Тобі  угодним життям. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.