Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Боже, вбережи нас від спокуси обмовляти ближнього!
18:18 Неділя 0 243
10-06-2018, 18:18

Папа Франциск: Боже, вбережи нас від спокуси обмовляти ближнього!

У недільному слові до вірних Понтифік говорив про небезпеку заздрості, що веде до наклепів, та про «нову родину» у Христі, яка ґрунтується на вірі в Нього.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Ісус створив нову родину, єдність якої ґрунтується не на кровних узах, але на вірі в Нього. Такою була одна з думок, якою Папа Франциск поділився з прочанами і римлянами, що в неділю, 10 червня 2018 року, зібралися опівдні на площі святого Петра у Ватикані, щоб разом із Понтифіком помолитися «Ангел Господній».

Папа коментував євангельський уривок від святого Марка, де йдеться про «дві форми несприйняття», з якими зустрічався Ісус. Перше – з боку книжників, а друге – з боку Його родичів.

Підступ книжників і гріх проти Святого Духа

Наступник святого Петра пояснив, що книжники – це вчені у святих писаннях, завданням яких було навчати народ. Кількох із них послали з Єрусалиму до Галилеї, де почала поширюватися слава про Ісуса. Вони прибули, щоб «дискредитувати Його в очах людей», а тому висунули серйозне та жахливе обвинувачення: «Він Вельзевула має й бісівським князем бісів виганяє».

«Насправдіі, – зауважив Папа, – Ісус оздоровлював багатьох недужих, а вони хотіли спонукати інших повірити в те, що Він це робить не Божим Духом, а силою диявола. Ісус реагує рішучим і чітким словом, не толерує цього, бо ці книжники, можливо, навіть неусвідомлено потрапили в найбільший гріх: заперечення і хула проти Божої любові, присутньої в діяннях Ісуса. Богохульство! Це гріх проти Святого Духа, єдиний непрощенний, як каже Ісус, оскільки починається із замкнутості серця перед Божим милосердям, яке діє в Ісусові».

Ні намовам!

За словами Його Святості, ця подія містить пересторогу для нас усіх. Може трапитися, що «сильна заздрість» спонукає нас неправдиво когось обвинувачувати, зводити наклепи. Йдеться про «смертельну отруту», про злобу, з якою навмисно хочемо знищити добру славу іншої людини.

«Нехай же Бог вбереже нас від цієї жахливої спокуси! А якщо перевіряючи своє сумління, зауважимо, що цей бур’ян проростає в нас усередині, одразу йдімо визнати це в Святій Тайні Покаяння, перш ніж він розвинеться й принесе свої лихі плоди», – закликав Папа, застерігаючи, що наклепи руйнують сім’ї та спільноти.

Нова родина у Христі

У цій розповіді святого Марка бачимо також нерозуміння діл Ісуса з боку Його родичів. Вони були стурбованими, бо Його новий спосіб життя здавався їм безглуздям. Ісус «настільки був доступним для інших», що навіть «не мав часу, щоби поїсти». Отож, родичі вирішили повернути Його до Назарету, прийшли на те місце, де Він проповідував, і попросили покликати Його. «Ось Твоя Мати і брати твої надворі Тебе шукають», – сказали Йому, на що Він відповів: «Хто моя мати та брати мої?» – а поглянувши на тих, хто сиділи навколо Нього, додав: «Ось моя мати та мої брати. Бо хто чинить волю Божу, той – Мені брат, сестра й мати».

«Ісус сформував нову родину, яка вже не ґрунтується на природних узах, але на вірі в Нього, на Його любові, яка приймає нас та поєднує між собою у Святому Дусі. Всі, хто приймають слово Ісуса, є Божими дітьми та братами й сестрами між собою», – сказав Папа, підсумовуючи: «Ця відповідь Ісуса не свідчить про брак пошани до Його матері та родичів. Навпаки, для Марії вона є великим визнанням, бо Вона, властиво, досконала учениця, Яка в усьому слухалася Божої волі. Нехай же Пречиста Діва Марія допоможе нам завжди жити в спільності з Ісусом, розпізнаючи діяння Святого Духа, Який діє в Ньому та в Церкві, відроджуючи світ до нового життя».

За темою:
Папа: Християни «без пам’яті» втрачають сіль життя й не зустрічають Ісуса
Папа Франциск: Просімо про благодать сорому, бо це дорога до прощення
Папа Франциск про екуменічні зусилля в піклуванні про сотворіння

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий