Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 січня, середа

Літургія на кожен день, 16 січня, середа

(зел) Середа І звичайного тижня
Ми можемо задумуватися над вчинками Ісуса: Чому Він забороняє говорити про те, ким Він є? Він наказує так і нечистим духам, і зціленим, і свідкам Його чудес. Таку поведінку Ісуса ми характеризуємо як так звану месіанську таємницю. Ісус прагне, щоб Його правильно розуміли. Він не хоче, щоб Його сприймали лише як політичного вождя. Вся діяльність Ісуса, а після неї досвід Страсної П’ятниці і Неділі Воскресіння показали, що Бог полюбив світ так, що віддав свого єдинородного Сина, щоб кожен, хто вірить у Нього, не загинув, але мав вічне життя.


АНТИФОН НА ВХІД
На вишньому троні я бачив Мужа, що сидів, * котрому віддає честь великий хор Ангелів, в один голос співаючи: * “Оце Той, панування якого вічне”.

КОЛЕКТА
Господи, здійсни милостиво прагнення народу, який молиться до Тебе: † дозволь йому побачити, що належить чинити, * і дай йому сил для виконання побаченого. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 2, 14-18
Читання з Послання до євреїв.
А що діти стали спільниками крові й тіла, то й Ісус подібним чином став їхнім спільником, аби своєю смертю знищити того, хто має владу смерті, тобто диявола, і визволити тих, які через страх смерті все життя утримувалися в рабстві. Адже не ангелів Він приймає, але приймає нащадків Авраама. Тому треба було Йому в усьому уподібнитися братам, аби бути милосердним і вірним Первосвящеником у тому, що відноситься до Бога, для ублагання за гріхи народу. Бо в чому сам постраждав, будучи випробуваним, Він може допомогти і тим, хто переносить випробування. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 1-2. 3-4. 6-7. 8-9
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Прославляйте Господа, кличте Його Ім’я, *
між народами про Його діла сповіщайте.
Йому співайте, Йому грайте, *
розповідайте про всі Його діла дивовижні.
Хваліться Його святим Ім’ям; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.
Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
те, що заповів Аврааму, *
і свою клятву Ісааку.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слу­хаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і во­ни йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 29-39
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу, вийшовши із синагоги, Ісус з Яковом та Йоаном прийшов до дому Симона й Андрія. А Симонова теща лежала в гарячці; тож Йому негайно сказали про неї. Він підійшов і, взявши за руку, підвів її – і гарячка залишила її, і вона почала прислуговувати їм. А як настав вечір, коли вже зайшло сонце, почали приносити до Нього всіх хворих і біснуватих. І позбиралося біля дверей все місто. І Він оздоровив багатьох хворих на різні недуги, і вигнав численних бісів, але бісам не дозволяв говорити, бо знали Його. А вставши вранці, ще вдосвіта, Він вийшов і попрямував у пустинне місце й там молився. І поспішили за Ним Симон і ті, хто з ним, і знайшли Його та й кажуть Йому: «Всі Тебе шукають!» А Він відповідає їм: «Ходімо в інші місця, до сусідніх сіл та міст, щоб і там Я проповідував, адже на те Я і прийшов». І Він пішов, проповідуючи в їхніх синагогах по всій Галілеї та виганяючи бісів. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
До Ісуса всі поспішали зі своїми труднощами та проблемами; йдімо до Нього і ми та з упованням просімо благодатей для святої Церкви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона ревно та з любов’ю йшла до тих, хто ще не пізнав Христа.
2. Молімося за місіонерів, щоб вони не знеохочувалися труднощами, а відважно сіяли зерно Божого Слова.
3. Молімося за хворих та людей похилого віку, щоб у Церкві вони знаходили розраду і допомогу.
4. Молімося за наших рідних, щоби Бог обдаровував їх здоров’ям і опікувався ними.
5. Молімося за померлих, щоб вони в Богові віднайшли свій вічний спочинок та невичерпне джерело щастя.
6. Молімося у своїх особистих намірах, щоб Господь благоволив вислухати наші прохання.

Господи Ісусе, Ти хочеш, щоб ми зверталися до Тебе; вислухай же наші молитви і прийди нам на допомогу. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: нехай буде угодною Тобі  жертва Твого народу, † нехай вона освятить наше життя * і виблагає нам те, про що ми з упованням просимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, в Тебе джерело життя, * у Твоїм сві тлі побачимо сві тло. (Пс 36 (35), 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, смиренно просимо Тебе, † щоб ті, котрих Ти живиш Твоїми таїнствами, * гідно служили Тобі угодним життям. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії