Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відеопослання Святого Отця з нагоди 300-річчя віднайдення статуї Пресвятої Богородиці в Апаресіді (Бразилія)
13:20 Субота 0 1 272
14-10-2017, 13:20

Відеопослання Святого Отця з нагоди 300-річчя віднайдення статуї Пресвятої Богородиці в Апаресіді (Бразилія)

12 жовтня 2017 року Папа Франциск звернувся з відеопосланням до вірних Бразилії з нагоди 300-річчя віднайдення чудотворної статуї Пресвятої Богородиці в Апаресіді.
Ця подія сталась 1717 року, коли в річці Параїба рибалки віднайшли чудотворну статую Пречистої Діви Марії – небесної покровительки Бразилії. Саме слово «Апаресіда» з португальської перекладається як «Об’явлена», і таку назву має місцевий Марійний санктуарій.

У відеозверненні португальською мовою Святий Отець нагадує історію віднайдення статуї та про те, що рибалки, які її знайшли, віднайшли також надію на Бога. Він повторив слова, сказані 2013 року під час відвідин Апаресіди: «Тут ми вчимося зберігати надію, дозволяти, щоб Бог нас здивував, та жити в радості».

За словами Його Святості, надія – це чеснота, яка має просякнути серця вірних, насамперед тоді, коли живемо в обставинах, які схиляють до відчаю. «Не дозвольте, щоб безнадія вас перемогла. Довіряйте Богові, довіряйте заступництву Пресвятої Богородиці з Апаресіди. У цьому санкутарії та в кожному серці, сповненому набожності до Марії, можемо доторкнутися до надії, яка втілюється в духовному досвіді, великодушності, витривалості, братерстві, радості – тих цінностях, які найглибше закорінені у християнській вірі», – наголосив Папа Франциск, закликаючи нести радість надії та вдячності Богові на всі географічні, суспільні й життєві околиці. Він підкреслив, що все це можна зробити за допомогою звичайної усмішки: «Нехай же щира усмішка Марії, яку бачимо в Її зображенні, буде джерелом усмішки для кожного з вас перед обличчям життєвих труднощів. Християнин ніколи не може бути песимістом!»

«Моліться за Папу і будьте впевнені в тому, що Папа завжди молится за вас», – сказав наприкінці відеозвернення Святий Отець, наголошуючи, що сьогодні Бразилії потрібні віруючі, сповнені надією та непохитні у вірі, які дають свідчення того, що любов, проявлена в солідарності тa готовності ділитися, сильніша та яскравіша, ніж темрява егоїзму й корупції.

Кульмінаційним моментом урочистостей із нагоди 300-річчя віднайдення чудотворної статуї Пресвятої Богородиці в Апаресіді була Свята Меса, відслужена 12 жовтня 2017 року, в день літургійного спомину Божої Матері з Апаресіди, Покровительки і Цариці Бразилії. Представником Папи Франциска на святкуванні був італійський кардинал Джованні Баттіста Ре, вислужений префект Конгрегації у справах єпископів, через якого Понтифік надіслав до санктуарію золоту троянду – «знак любові до Пресвятої Богородиці та народу Бразилії».

Нагадаємо, що 1717 року троє рибалок, Домінґо Ґарсія, Філіпе Педрозо та Жоан Алвес, провели на річці Параїба безуспішний день – щоразу витягали порожні неводи. За останньою спробою в сітях опинилася дерев’яна фігурка без голови. Закинувши невід іще раз, чоловіки витягли й голову, а після цього риболовля стала насправді чудесна: їхній човен ледь вміщував зловлену рибу. Протягом п’ятнадцяти років статуя зберігалась у будинку Філіпе Педрозо, де сусіди збиралися на молитву вервиці. Незабаром фігурка Пречистої Діви Марії вславилася чудесами, і про неї заговорили по всій Бразилії.

1734 року споруджено першу каплицю, а 1834 розпочалося будівництво першої святині. 1955 року почалося спорудження нового, величного храму, найбільшої у світі церкви, присвяченої Богородиці. 1980 року, уперше відвідуючи Бразилію, її освятив блаженний Папа Йоан Павло ІІ. Базиліка має сорок п’ять тисяч місць, але може прийняти до сімдесяти п’яти тисяч осіб. Від 1984 року, за постановою Конференції єпископів Бразилії, базиліка в Апаресіді має статус національного санктуарію.

В Апаресіді мешкає лише 40 тисяч осіб, але щороку сюди приїздить коло 11 мільйонів паломників, які прибувають помолитися перед невеличкою чудотворною статуєю Пречистої Діви Марії. 1904 року фігурку Пресвятої Богородиці було увінчано короною, а 1929 року Папа Пій ХІ проголосив її «Царицею і Покровителькою Бразилії».

2007 року Папа Бенедикт ХVІ відкрив у санктуарії в Апаресіді V з’їзд Конференції єпископату Латинської Америки та Караїбського регіону. А в липні 2013 року, у рамах візиту до Бразилії з нагоди Всесвітнього дня молоді, Апаресіду відвідав Папа Франциск. Святий Отець відслужив урочисту Святу Месу та з великим зворушенням молився перед чудотворною фігуркою Пресвятої Богородиці.

Від 1984 року базилікою Матері Божої в Апаресіді опікуються отці-редемптористи. Вони провадять тут широку душпастирську діяльність серед прочан, мають католицький телеканал і дві радіостанції, серед яких «Радіо Апаресіда» – найбільша католицька радіостанція Південної та Північної Америк.

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
«Вінкентійська родина» святкує у Римі 400-річчя своєї харизми
100-річчя об'явлень Діви Марії у Фатімі в санктуарії Матері Божої Фатімської
Золота троянда від Папи до 300-річчя Марійного культу
Новини зі світу 10:00 Вівторок 0 162 Ввірення народу і Церкви в Польщі св. Йосифу 7 жовтня у санктуарії св. Йосифа у Калішу (Польща) відбулося урочисте ввірення Церкви в Польщі та польського народу святому Йосифу. Ця ініціатива «вписується» у відзначення Року св. Йосифа, який у грудні минулого року проголосив папа Франциск.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.