Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Сім’я в катехизах Папи Франциска: не абстрактний ідеал, а життєва реальність
19:54 Вівторок 0 127
9-01-2018, 19:54

Сім’я в катехизах Папи Франциска: не абстрактний ідеал, а життєва реальність

Папа Франциск заохочує сім’ї приймати Ісуса в особах своїх дітей, чоловіка та дружини, дідусів і бабусь. Він не пропонує «абстрактних взірців», а говорить про конкретну реальність, якою потрібно жити. Про це йдеться у книжці отця Франческо Пеше «Виходячи за межі родини-зразка. Катехизи Папи Франциска».
Як повідомляє Радіо Ватикану, отець Пеше очолює «Центр сім’ї – Інститут культури й душпастирства» при італійській дієцезії Тревізо. У книжці він аналізує катехизи Святого Отця, виголошені під час загальних аудієнцій, присвячених сім’ї, від грудня 2014 року до листопада 2015 року – між двома Синодами про сім’ю, плодом яких стало Апостольське повчання «Amoris laetitia» («Радість любові»).

В інтерв’ю для Ватиканських медіа отець Франческо підкреслив, що Папа Франциск занурюється в повсякденні радощі та страждання сімей, нагадуючи про те, що «нема досконалої сім’ї», а тому «не треба боятися недосконалості, слабкості, навіть конфліктів»; навпаки, потрібно вчитися конструктивно долати їх. Так родина, члени якої, попри свої обмеження й конфлікти, люблять одне одного, «стає школою прощення».

Використовуючи вислів із «Amoris laetitia», священик підкреслює, що «любов співіснує із недосконалістю». Папа Франциск говорить про любов, завжди пов’язуючи її зі складними ситуаціями і скрутою. Мова тут не про «абстрактний ідеал». Отець Пеше пояснює: «В одній із перших катехиз, говорячи про Пресвяту Родину з Назарету, Папа сказав, що, споглядаючи її, кожна сім’я може дбати про те, щоб любов стала звичним явищем, тобто поєднати щоденне життя з любов’ю, а любов – зі щоденним життям, з його обмеженнями та недосконалостями, не дозволяючи їм стати спростуванням любові. Мене вразила одна пара, яка коментуючи катехизу Папи, сказала: “Нам подобається наша любов, навіть якщо вона недосконала”. А це тому, що любов покликана зростати і прямувати вперед».

У березні побачить світ іще одна книжка отця Франческо Пеше – дослідження того, як сім’ї сприйняли та зрозуміли Апостольське повчання «Amoris laetitia». Саме сім’ї, а не єпископи чи священики. Автор зазначає, що праця ґрунтується на думках родин, які прочитали текст, заглибилися в нього та спробували порівняти його зі своїм життям. «Сім’ї, пари звертали увагу на аспекти, яких сам я не помітив. Телебачення, газети та блоги дискутують про проблеми “Amoris laetitia”, родини почуваються підбадьореними. Вони кажуть, що послання примирює їх, заохочує, шанує та додає їм ніжності».

«Іншою реакцією, що мене вразила, була реакція мами, яка сказала, що “Amoris laetitia” містить мрію про Церкву, про оновлену Церкву, в якій родини справді будуть дійовими особами. Не раз звучала думка, що послання здатне реалістично побачити ситуацію. Як казав один батько: не очима того, хто дивиться на родини, а очима самих сімей».

Дослідження отця Пеше закликає сім’ї прочитати Апостольське повчання, сягаючи далі, ніж дискусія, яка зосередилася на питанні можливості приступати до Святого Причастя розлученим, які уклали нові зв’язки. Священик зауважив, що необхідно враховувати те, що «сімейна любов – не ідеал, а людський досвід, який співіснує з недосконалістю та покликаний до зростання».

За темою:
Папа: Авторитет душпастиря походить із близькості до Господа і людей
Папа: Зневага до слабшого – це діло сатани
Папа закликав міжнародну спільноту не забувати про війну в Україні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 53 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки