Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Визнавати себе винними у гріхах важко, але корисно
16:14 Середа 0 104
3-01-2018, 16:14

Папа: Визнавати себе винними у гріхах важко, але корисно

Якщо в тиші прислýхаємося до голосу сумління, то зможемо почути, наскільки наші думки далекі від Божих, а слова та вчинки суперечать Євангелію. Про це йшлося в Папиній катехизі про Месу під час першої загальної аудієнції цього року, що відбулася 3 січня.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Два тижні тому пояснивши вступні частини Меси, цього разу Святий Отець зупинився на акті покаяння, що, за його словами, «сприяє прийняттю постави, необхідної для гідного звершення святих таїнств», тобто «визнати перед Богом і ближніми свої гріхи». Адже Господь нічого не може дати людині, «серце якої наповнене собою та власними успіхами», бо самовпевнена людина «не здатна отримати прощення». Про це, зокрема, мовиться у притчі про митаря і фарисея.

Отже, на початку Меси всі спільно здійснюють акт покаяння «через формулу загальної сповіді, виголошену в першій особі однини», тобто кожен визнає перед Богом і ближнім, що «грішив думкою, словом, учинком і недбальством». «Так, – підкреслив Папа, – також і недбальство, тобто коли не зробили добро, яке могли зробити. Ми часто почуваємося хорошими, мовляв, “не заподіяли нікому жодного зла”. Насправді мало не чинити зла ближньому, треба приймати рішення чинити добро, користуючись нагодами давати свідчення того, що ми є Ісусовими учнями».

Далі Святий Отець звернув увагу на те, що визнавання своєї провини як перед Богом, так і перед братами, «допомагає нам зрозуміти», наскільки гріх, «відділяючи нас від Бога, відділяє нас також від наших ближніх». Адже гріх завжди розділяє.

Слова, які вимовляємо устами, супроводжує особливий жест – биття себе в груди: «Це я згрішив, що це моя провина, а не інших, – пояснив Святий Отець. – Бо насправді часто трапляється, що ми через страх або сором показуємо пальцем на інших, звинувачуючи їх. Зізнатися, що це моя провина, вартує зусиль, але щире визнавання цього приносить користь».

Після визнання гріхів лунає заклик до Пречистої Діви Марії, ангелів та святих із проханням молитися за нас, який нагадує нам про цінність «сопричастя святих», адже їхнє заступництво «підтримує нас на дорозі до повного сопричастя з Богом, коли гріх буде остаточно скасований».

Підсумовуючи, Папа вказав на те, що Святе Письмо пропонує нам приклади «каяників, які, заглибившись у себе після гріха, знаходять мужність зірвати маску та відкритися до благодаті, що оновлює серце». Це, зокрема, цар Давид, блудний син, митар Закхей, святий Петро. «Зіставлення із крихкістю глини, з якої ми зліплені, – це досвід, який скріплює нас: спонукаючи зважати на нашу слабкість, відкриває серце на заклик до Божого милосердя, яке змінює та навертає. Саме це ми робимо за допомогою акту покаяння на початку Святої Меси», – сказав Папа.

За темою:
Папа: У новий рік увіходимо під опікою Пресвятої Богородиці
Папа: На початку року Божа Мати показує нам дорогу до того, що цінне
Папа: Місія родини – творити сприятливі умови для гармонійного зростання дітей

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:30 Четвер 0 55 Напитися з власної спраги. Четвертий день реколекцій для Папи і Курії Наша убогість – те місце, де Ісус починає діяти; а Божому життю в нас найбільше протиставлена на слабкість, а гордість і враження самодостатності. Потрібно навчитися пити з власної спраги, пов’язуючи її зі стражданнями Христа. Про це розмірковував 21 лютого 2018 року разом із Папою та членами Римської Курії отець Жозе Толентіно де Мендонса.