Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 3 січня, середа
00:15 Середа 0 112
3-01-2018, 00:15

Літургія на кожен день, 3 січня, середа

(біл) Будній день періоду Різдва Христового – середа перед Богоявленням

Дух, яким був обдарований Йоан, дозволив йому побачити те, що інші не бачили. І дати повне свідчення, аж до мученицької смерті. Ніхто з сучасників не пророкував жертви Ісуса та її спасенну ціль – відкупити кожну людину. Учні Ісуса також не розуміли до кінця місії Ісуса. Вони зрозуміли слова Йоана, коли отримали цього самого Духа. Ми також можемо це пережити.

Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОГО ІМЕНІ ІСУСА

Церква завжди оточувала Пресвяте Ім’я Ісуса великою пошаною і закликала Його у своїх молитвах. Культ Імені Ісуса особливо розвинувся у ХIV ст. завдяки ордену Менших Братів. Літургійне відзначання Пресвятого Імені Ісуса починається з ХVI ст. У третьому виданні Римського Месалу, відновленому ІІ Ватиканським Собором, цей спомин було введено у загальний календар Церкви.


АНТИФОН НА ВХІД
Народ, що в пітьмі ходить, узрі в світло велике; * над тими, що живуть у смертній тіні, світло засяяло.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, для спасі ння світу зійшло нове небесне сві тло; † вчини, щоб Твоє спасіння завжди осявало наші серця, * приносячи їм відновлення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, котрий вті ленням свого Слова започаткував спасі ння людського роду, † дай своєму народові милосердя, якого він потребує, * аби всі визнали, що немає нічого вищого понад Ім’я Твого Єдинородного Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 2, 29 – 3, 6
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Коли знаєте, що Він – праведний, то знайте, що й кожний, хто чинить праведність, – народжений від Нього. Подивіться, яку любов дав нам Отець, щоб ми звалися Божими дітьми! І ними ми є. Тому світ нас не знає, бо Його не пізнав. Улюблені! Тепер ми Божі діти, але ще не виявилося, що будемо. Знаємо, що коли Він з’явиться, ми будемо подібні до Нього, адже побачимо Його таким, який Він є. І кожний, хто має цю надію на Нього, очищає себе, як і Він чистий. Кожний, хто чинить гріх, чинить і беззаконня, бо гріх є беззаконням. І ви знаєте, що Він з’явився, аби взяти гріхи, а в Ньому гріха немає. Кожний, хто в Ньому перебуває, не грішить. Кожний, хто грішить, не бачив Його і не пізнав Його. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 3вг-4. 5-6
Весь світ побачив, як наш Бог спасає.

Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
Заграйте Господу на гарфі, – *
на гарфі, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
радісний гук перед Царем – Господом здіймайте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 1, 14а. 12а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово стало тілом, і оселилося між нами.
Всім тим, які прийняли Його,
дав владу дітьми Божими стати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 29-34
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Наступного дня Йоан бачить Ісуса, який іде до нього, і каже: «Ось Агнець Божий, який забирає гріх світу! Це Той, про кого я казав, що за мною іде Чоловік, який був ще до мене, бо Він був раніше від мене. І я не знав Його, але через те я й прийшов, хрестячи у воді, щоб Він з’явився Ізраїлеві!» І засвідчив Йоан, промовляючи: «Я бачив Духа, який сходив, мов голуб, із неба, і перебував на Ньому. І я не знав Його, але Той, хто послав мене хрестити у воді, сказав мені: “Над ким побачиш Духа, який сходить і перебуває над Ним, – Він Той, хто хрестить у Духові Святому”. І я побачив, і засвідчив, що Він – Божий Син». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Небесного Отця в ім’я Ісуса, Його Сина, про благодаті, потрібні сьогодні нам – Його святій Церкві:

1. Молімося за Церкву, щоб Господь зміцнював її в дорозі до небесної Вітчизни.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він тішився постійною допомогою Святого Духа.
3. Молімося за хворих та засмучених, щоб Господь оточував їх своєю опікою.
4. Молімося за всіх священиків, монахів та монахинь, аби Господь допоміг їм подолати всі труднощі на їхньому життєвому шляху.
5. Молімося, щоб Бог простив провини усім померлим вірним і обдарував їх вічним миром у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми цього року краще пізнали та покохали Тебе, Боже, бо тільки Ти є дорогою, правдою та життям.

Ісусе, Ти є нашою єдиною метою і найвищою любов’ю, опікуйся нами в земному житті, а у визначений Тобою час прийми нас до своєї слави. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело і стинної побожності та миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно вшанували Твою велич * і через участь у святі й тайні ми досягли між собою щирої єдності сердець. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Життя об’явилось, і ми бачили й свідчимо, й звістуємо вам життя вічне, * що в Отця перебувало й нам явилося.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Нехай Твій народ, Господи, оточений Твоєю опі кою, зазнає нині та в майбутньому допомоги Твоєї милості, † щоб, черпаючи сили з проминаючих благ, * він з бі льшим упованням прямував до благ ві чних. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий