Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 січня, вівторок
00:30 Вівторок 0 2 235
2-01-2018, 00:30

Літургія на кожен день, 2 січня, вівторок

Життя Йоана Хрестителя – це свідоцтво смирення та щирості. Він лише голос, який закликає змінити свої вчинки – навернутися. Його смирення, його приниження було необхідне Богу, щоб приготувати дорогу для Свого Сина. Приклад, який нам залишив Йоан Хреститель, нехай буде імпульсом для християн XXI ст., щоб вони ставали смиренними слугами Бога.


Свв. ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО і ГРИГОРІЯ з Назіанзу, єпископів і Вчителів Церкви (біл) Обов’язковий спомин

Св. Василія (пом. 379 р.) і св. Григорія з Назіанзу (пом. близько 390 р.) дуже вшановують на Сході, але обидва вони належать до найбільших богословів неподільної Церкви Сходу і Заходу. Вони жили і діяли у надзвичайно важкі для Церкви часи, мали протистояти дуже небезпечній єресі аріанства, яка не визнавала рівність Божого Сина Отцю. Вони не лише витривали у вірі, не давши звести себе тогочасним неправдивим учителям, але також сприяли подоланню кризи і виробленню відповідних формулювань віри.

АНТИФОН НА ВХІД
Про мудрість Святих повідатимуть народи, і похвалу їм звіщатиме Церква, * а їхні імена житимуть повіки.

КОЛЕКТА
Боже, Ти благоволив освітити свою Церкву прикладом і вченням святих єпископів Василія і Григорія; † вчини, просимо, щоб ми смиренно пізнавали Твою істину * і любов’ю впроваджували її в життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки ві чні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 2, 22-28
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Хто неправдомовець, як не той, хто відкидає, що Ісус є Христос? Він і є антихрист, той, хто відрікається від Отця і Сина! Кожний, хто відкидає Сина, не має і Отця. Хто визнає Сина, той має і Отця. Що ж до вас, то те, що ви почули від початку, нехай воно у вас перебуває. Якщо у вас перебуватиме те, що ви почули від початку, то й ви перебуватимете в Сині та в Отці. Ось обітниця, яку Він сам нам пообіцяв: вічне життя! Це написав я вам про тих, які вводять вас в оману. А помазання, яке ви прийняли від Нього, воно у вас перебуває, і ви не потребуєте, щоб вас хтось навчав. Але як Його помазання навчає вас у всьому, – і є істинне й необманне, – так, як воно вас навчило, в тому й перебувайте. А тепер, дітоньки, перебувайте в Ньому, щоб, коли з’явиться Він, ми мали сміливість і не були засоромлені Ним під час Його приходу. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Весь світ побачив, як наш Бог спасає.

Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість *
і свою справедливість домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Євр 1, 1-2
Алілуя, алілуя, алілуя.
Багато разів і багатьма способами
говорив Бог до батьків через пророків,
а цими останніми днями заговорив до нас через Сина.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 6-8. 19-28
† Читання святого Євангелія від Йоана.
З’явився чоловік, посланий від Бога; ім’я йому Йоан. Він прийшов ради свідчення, аби засвідчити про Світло, щоб усі повірили через нього. Не був він Світлом, а прийшов засвідчити про Світло. І це свідчення Йоана, коли юдеї з Єрусалима послали до нього священиків і левитів, щоб вони запитали його: «Хто ти?» І він визнав, не заперечив, а визнав: «Я – не Христос». І запитали його: «То хто ж ти? Ти Ілля?» – і він відповів: «Ні!» «Ти пророк?» – і він відповів: «Ні!» Вони ж сказали йому: «То хто ж ти такий? Щоб ми дали відповідь тим, які послали нас. Що ти сам про себе скажеш?» Він відповів: «Я – голос того, хто волає в пустелі: “Рівняйте дорогу Господню!” – як сказав пророк Ісая». Були послані й від фарисеїв. Тож вони запитали його і сказали йому: «Чому ж ти хрестиш, коли ти не Христос, не Ілля і не пророк?» Йоан у відповідь їм сказав: «Я хрещу у воді, але серед вас стоїть Той, кого ви не знаєте, який іде за мною, – я Йому не гідний розв’язати ремінця на сандалях». Це сталося у Витанії, на другому боці Йордану, де Йоан хрестив.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святих Господніх молімося за святу Церкву і все людство:
1. Молімося за Церкву Господню, щоб вона могла вільно проповідувати Євангеліє Христа по всьому світі.
2. Молімося за покликаних до служби Божої, щоб прикладом свого життя прихиляли всіх до любові Бога.
3. Молімося за християнські Церкви, щоб вони об’єдналися у спільній молитві і щоб віруючі різних конфесій були для світу прикладом істинно християнської любові до ближнього.
4. Молімося за наших батьків, родичів і друзів, щоб Господь у новому році благословив їх і обдарував здоров’ям.
5. Молімося за всіх, хто не дожив до цьогорічних свят, щоб Господь благоволив прийняти їх до повноти радості у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, як свв. Василій і Григорій, котрих сьогодні споминаємо, любили літургійне служіння Богові.

Боже, наш Отче, Ти є Істиною і Любов’ю, веди святу Церкву та все людство дорогами Твого вчення і даруй нам своє безмежне милосердя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, просимо, Господи, цю жертву Твого народу, † і нехай те, що з пошани до святих Василія та Григорія приноситься Твої й величі, * уді лить нам ві чного спасі ння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5 або про святих № 34-35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ми проповідуємо Христа розп’ятого; * Христа – Божу могутність та Божу мудрість.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай небесна трапеза у день спомину святих Василія та Григорія † зміцнить і примножить сили Твоїх вірних, * щоб ми зберігали непорушним дар віри і крокували вузькою стежкою спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 11:00 Неділя 0 68 Мир, що випливає з хреста. Коментар до Євангелія Сторінка Євангелія, яке читаємо сьогодні, розповідає про учнів, зібраних у вечір Воскресіння Христова: "у той день, у перший день тижня", – наголошує текст. Учні Христа – спустошені подіями останніх днів – переховуються, бо бояться юдеїв. "Двері були замкнені", – уточнює Йоан. Але замкненими залишаються не тільки двері кімнати, але й двері їхнього серця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.