Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 10 грудня, неділя
00:23 Неділя 0 1 033
10-12-2017, 00:23

Літургія на кожний день. 10 грудня, неділя

(фіол) ІІ Неділя Адвенту

День молитви у намірах тих, хто підтримує Церкву на Сході

Готуйте путь Господню! Таке заохочення в другу Неділю Адвенту нам подає Церква устами пророка Ісаї. Кличе він до кожного з нас, щоб Ісус не йшов крутими стежками до нашого серця, не спотикався за каміння та гріховне сміття. Вчинімо все, щоб дорога для Ісуса до мого серця була короткою та прибраною від гріха. Щоб ми побачили спасіння Господнє.

АНТИФОН НА ВХІД
Народе сіонський, ось Господь прийде, щоб спасти народи; * Господь дасть почути свій голос, повний хвали, * і зраді є ваше серце. (Пор. Іс 30, 19. 30)
Не мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Всемогутній і милосердний Боже, † вчини, щоб жодні земні турботи не перешкоджали нам поспішати на зустріч з Твоїм Сином; * нехай посідання небесної мудрості вчинить нас Його сопричасниками. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 40, 1-5. 9-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Утіште, утіште народ мій, каже ваш Бог. Промовляйте Єрусалимові до серця й вістіть йому, що скінчилась його служба, спокутувано його несправедливість, бо він прийняв з руки Господньої удвоє за всі його злочини! Голос чути: «Готуйте Господеві дорогу у пустині, робіть прямим в степу шлях нашому Богові! Нехай кожна долина піднесеться, кожна гора й пагорб нехай знизиться! Нехай провалля стануть рівниною, а кручі – низиною! Тоді слава Господня з’явиться, і всяке тіло побачить разом, що прорекли уста Господні». Зійди на гору, на високу, ти, що несеш Сіонові радісні вісті! Підніми сильно голос, ти, що несеш Єрусалимові радісні вісті! Підійми голос, не бійся! Скажи містам Юдеї: «Ось Бог ваш! Ось Господь Бог іде в силі, раменом своїм панує. Ось нагорода Його з Ним, платня Його перед Його обличчям. Немов пастух, Він пасе своє стадо, рукою власною збирає їх, ягнят носить на грудях, дійних лагідно водить». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 85, 9аб-10. 11-12. 13-14
Яви нам милість і дай нам спасіння.

Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу †
і для своїх побожних.
Адже Його спасіння близьке до тих, хто Його боїться, – *
аби Його слава оселилася в нашому краї.
Милість і правда зустрілись, *
поцілувалися мир і правда.
Правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Пт 3, 8-14
Читання з Другого послання святого апостола Петра.
Це одне хай не буде приховане від вас, улюблені: один день у Господа – немов тисяча років, а тисяча років – неначе один день! Не зволікає Господь з обітницею, хоч це деякі вважають за зволікання, але є довготерпеливий до вас, не бажаючи, аби хтось загинув, а щоб усі прийшли до покаяння. А Господній день прийде, мов злодій, коли небо зі свистом пройде, а розпечені стихії розплавляться, і земля та діла, що на ній, згорять. Коли все це таким чином буде знищене, то якими треба бути у святому житті й у побожності вам, котрі чекаєте й прагнете приходу Божого дня, під час якого небеса, охоплені полум’ям, зникнуть, а розжарені стихії розплавляться? Ми за Його обітницею чекаємо нових небес і нової землі, в яких проживає праведність. Тому, улюблені, очікуючи цього, постарайтеся, щоб Він знайшов вас у мирі, незаплямованими і бездоганними. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 3, 4. 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Приготуйте дорогу Гос­подню, випряміть Його стежини –
усяке тіло побачить Боже спасіння!

ЄВАНГЕЛІЄ

Мк 1, 1-8
† Читання святого Євангелія від Марка.
Початок Євангелія Ісуса Христа, Сина Божого. Як написано в пророка Ісаї: «Ось, Я посилаю Мого ангела перед обличчя Твоє, який приготує дорогу Твою. Голос того, хто волає в пустелі: “Приготуйте дорогу Господню, робіть прямими стежки Його”». З’явився Йоан Хреститель у пустелі, проповідуючи хрещення покаяння для прощення гріхів. І виходили до нього з усієї Юдей- ської землі та всі мешканці Єрусалима, і, визнаючи свої гріхи, були хрещені ним у річці Йордані. Йоан був одягнений в одяг з верблюжої шерсті, мав шкіряний пояс на стегнах своїх і їв сарану та дикий мед. І він проповідував, кажучи: «Слідом за мною йде сильніший за мене, якому я не достойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. Я похрестив вас водою, а Він буде хрестити вас Духом Святим!» Слово Господнє.
Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи в сьогоднішній Літургії Слова голосу святого Йоана Хрестителя, який закликав вибраний народ до навернення, просімо Христа, нашого Спасителя, щоб Він дав нам дух покути для гідного приготування до Його пришестя тепер і у вічності:

1. Просімо Господа, щоб свята Церква відважно проголошувала сучасним людям необхідність навернення і покаяння.
2. Просімо Господа, щоб період Адвенту був часом будування морального ладу в нашій країні.
3. Просімо Господа за усіх тих, хто своїми молитвами і жертвами підримує Церкву, що відроджується в Україні.
4. Просімо Господа, щоб допоміг нам вберегти наших дітей і молодь від безвір’я та деморалізації.
5. Просімо Господа, щоб Він обдарував всіх своїх померлих дітей вічним життям у своєму Царстві.
6. Просімо Господа, щоб ми самі не дали нікому приводу до гріха, а своїм прикладом і відвагою зміцнювали інших у вірі та вірності християнським моральним принципам.

Боже, Твою волю виконують небеса і всяке створіння, уділи нам чесноти послуху та підпорядкування Твоїм спасенним наказам, щоб ми могли ясною і прямою дорогою дійти до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дозволь ублагати Тебе нашими молитвами смирення і жертвами, † і тоді , коли не рятують заслуги, * нехай прийде нам на допомогу захист Твоє ї милості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Піднесися, Єрусалиме, і стань на височи- ні, * і побачиш радість, яку отримаєш від твого Бога.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені стравою духовної по- живи, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб участю у цій тайні Ти навчив нас мудро оці нювати земне * і жадати небесного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий