Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: У новий рік увіходимо під опікою Пресвятої Богородиці
18:03 Понеділок 0 427
1-01-2018, 18:03

Папа: У новий рік увіходимо під опікою Пресвятої Богородиці

Нехай же Господь дасть нам благодать протягом цього року великодушно трудитися над будуванням більш гостинного й солідарного світу. Таке побажання злинуло з уст Папи Франциска перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у понеділок, 1 січня 2018 р., коли відзначався Всесвітній день миру, цьогоріч присвячений мігрантам.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Передусім Святий Отець звернув увагу на те, що «на першій сторінці календаря нового року» припадає літургійне свято Пресвятої Богородиці Марії, запрошуючи зосередити погляд на Ній, аби «під Її материнською опікою вирушити в довгу мандрівку стежками часу». Згадуючи, що Євангеліє описує Богородицю як Ту, «що зберігала всі ці речі у своєму серці», він підкреслив, що Пречиста Діва «допомагає нам зрозуміти, як слід приймати подію Різдва: не поверхово, а близько до серця. Вона вказує нам на правильний спосіб отримання Божого дару: зберігати його в серці та роздумувати над ним».

«Це завдячуючи Марії Божий Син взяв на Себе тілесність. Але материнство Марії не зводиться лише до цього: завдяки Своїй вірі, Вона є також першою ученицею Ісуса, що “розширює” Її материнство. Це віра Марії спонукає в Кані перший чудесний “знак”, який причиниться до пробудження віри в учнів. З тією ж вірою Марія стоїть біля підніжжя хреста та отримує як сина апостола Івана; врешті, після Воскресіння Вона стає Матір'ю-Молільницею Церкви, на Яку в день П’ятидесятниці могутньо сходить Святий Дух», – сказав Папа і додав:

«Як матір Марія виконує дуже особливу роль: Вона стає між Своїм Сином Ісусом та людьми серед дійсності їхніх злиднів, біди і страждань. Вона заступається, усвідомлюючи, що як мати може, навіть повинна показувати Синові потреби людей, особливо найслабших та знедолених».

Понтифік зауважив, що саме цим людям присвячений цьогорічний Всесвітній день миру, тема якого «Мігранти й біженці: люди, що шукають мир». За його словами, задля миру, який є «правом усіх», чимало людей готові ризикувати життям у тривалих і небезпечних подорожах. «Не гасімо надії у їхніх серцях, не заглушуймо їхнього очікування миру!» – закликав Папа, побажавши:
«Нехай же Господь дасть нам великодушно трудитися протягом цього нового року над будуванням солідарнішого та гостиннішого світу. Заохочую вас, – вів далі він, – молитися за це, ввіряючи разом з вами Марії, Божій на нашій Матері, 2018 рік, який щойно розпочався». Закінчив проповідь Святий Отець молитвою «Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво».

Після проказування молитви «Ангел Господній» Папа висловив свою підтримку різним ініціативам молитви й дії на користь миру, що їх влуштували по всій планеті з нагоди Всесвітнього Дня Миру. Зокрема він згадав марші під гаслом «Мир на всій землі», організовані в багатьох містах, також і в Україні, Спільнотою святого Еґідія. «Дорогі друзі, – сказав він, – заохочую вас і надалі розвивати своє ангажування солідарністю, зокрема, на периферіях міст, аби сприяти мирному співіснуванню».

За темою:
Папа на завершення року: Цього вечора переважає благодать і почуття вдячності
Папа Берґольо, або Приборканий хаос
Папа: Місія родини – творити сприятливі умови для гармонійного зростання дітей

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:28 Субота 0 54 Синод: допомогти молоді бути світлом серед темряви Зосередження, слухання та зворушення – така атмосфера панувала в залі засідань Синоду єпископів під час пообідньлї зустрічі 11 жовтня, коли промовляли представники молоді, які беруть участь у Синоді як спостерігачі. Вони розповіли про реальність, у якій живуть, про своє прагнення бути «світлом серед темряви» та служителями Євангелія в публічній сфері, наголошуючи на праві на мир і стабільність, яке часто вважають самозрозумілим, але якого чимало з них позбавлені.